Španělsko-český česko-španělský šikovný slovník, 3. vydání

Španělsko-český česko-španělský šikovný slovník, 3. vydání

Nové vydání oblíbeného španělského slovníku určeného především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové španělštiny. Kniha obsahuje také studijní poznámky a tematicky členěnou konverzaci.

ISBN: 978-80-7508-395-1
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075083951
formát: 115 x 165 mm
stran: 704
hmotnost: 420 g
edice: 3
vydání: 15. 5. 2018
Obsah
  • 36 000 hesel, 5 000 příkladů, idiomů a frází, 78 000 překladů
  • 70 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 200 studijních poznámek
  • Přehled španělské gramatiky s příklady
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Inovované vydání oblíbeného španělského slovníku určeného především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům, kteří jej ocení ve škole, při domácí přípravě i v jazykovém kurzu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové španělštiny.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z španělských výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Real Acadimia Espanola, Santillana, Sociedad General Espanola či Espaa Calpe aj.) a z vlastního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci.

Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významu a výstižnosti překladu. Všechny tyto informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám zase napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě. Podrobný přehled španělské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání.

Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití španělských slov. Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných k osvojování slovní zásoby a aktivního překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Rodina, Bydlení, Zdraví atd.

Věříme, že vám šikovný slovník bude užitečným pomocníkem při studiu španělštiny.