Ekvádor a Galapágy velký průvodce

Ekvádor a Galapágy velký průvodce

Podrobný obrazový průvodce celou zemí. Popisuje historii i současnost, starobylá města, písečné pláže, zasněžené sopky, amazonské deštné pralesy, Galapágy… Rozmanitost Ekvádoru je jedním z jeho největších lákadel. Starodávné civilizace po sobě zanechaly velké množství kulturních památek, neobyčejná příroda zase dává nespočet možností pro outdoorové aktivity. Poznejte tuto exotickou zemi v celé kráse.

ISBN: 978-80-7508-446-0
vazba: šitá flexovazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084460
formát: 150 x 223 mm
stran: 368
hmotnost: 680 g
edice: 1
vydání: 7. 1. 2020
Obsah
  • Nechte se inspirovat poutavými fotografiemi, objevte ta nejkrásnější místa a zažijte neopakovatelnou dovolenou.
  • Historické a kulturní souvislosti vám pomohou pochopit, co dnes hýbe touto zemí.
  • V kapitole Top zajímavosti najdete informace o tom, co byste rozhodně neměli minout.
  • S orientací vám pomohou podrobné mapy s odkazy na konkrétní zajímavosti.
  • Praktické rady na cesty vám pomohou s plánováním dovolené do Ekvádoru a na Galapágy.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Ekvádor je malým, avšak pozoruhodným státem, který díky své kulturní a přírodní rozmanitosti patří k nejatraktivnějším destinacím Latinské Ameriky. Písečné pláže, zasněžené sopky, amazonské deštné pralesy, Galapágy… Rozmanitost Ekvádoru je jedním z jeho největších lákadel. Najdete zde pobřežní planinu (Costa), hory (Sierra) a amazonskou džungli (Oriente). Čtvrtá oblast – Galapágy – je sopečné souostroví v Tichém oceánu, ležící přibližně 1 000 km západně od pevniny. 

Starodávné civilizace po sobě zanechaly velké množství kulturních památek, které i dnes lákají archeology i turisty. V Quitu najdete nejkrásnější kostel v Latinské Americe, nádherné koloniální budovy i příležitosti k výhodným nákupům. Sportovní nadšence zase potěší úžasně rozmanitá krajina, ideální pro horolezectví, pěší turistiku, rafting nebo jízdu na kole.

Samostatnou kapitolou jsou Galapágy, domov slavných obřích želv, tereje modronohého a leguána mořského. Mezi souostrovím a pevninou nikdy neexistovalo přímé spojení. Zdejší divoká příroda se proto vyvíjela izolovaně a z biologického hlediska se jedná o zcela unikátní oblast. Jedná se o přísně chráněné území, vstup sem je povolen pouze s průvodcem.

Co se samotných Ekvádořanů týče, jsou to povětšinou přátelští a pohodoví lidé. Mnozí z nich stále mluví kečuánsky a udržují tradice z dob Inků. Návštěvníky Ekvádoru snadno uchvátí krása barevných krojů a rukodělných výrobků domorodého obyvatelstva.

Průvodce podrobně popisuje celou zemi. V úvodu najdete top zajímavosti, následuje shrnutí pozoruhodné historie a současnosti. V dalších kapitolách popisujeme jednotlivé oblasti.  Hlavní zajímavosti jsou zde označeny čísly, podle kterých je najdete v mapách.

Kniha obsahuje mapy měst a oblastí:

  • Ekvádor
  • Quito – staré město, Quito – nové město, Jednodenní výlety z Quita
  • Severní Sierra, Otavalo a okolí, Straße der Vulkane, Cuenca, Jižní Sierra, Oriente
  • Západní nížiny, Tichomořské pobřeží, Guayaquil
  • Jižní pobřeží a Galapágy.


To vše doplňují různé poznámky z mnoha oblastí (kultura, slavnosti, místní zvířata, doprava). Nejcennější devizou jsou krásné fotografie, které vám dají nahlédnout do duše Ekvádoru.