Helsinky

Helsinky

1. vydání za zvýhodněnou cenu. Helsinky jsou bezpečnou, tolerantní, moderní a stylovou metropolí. Nové budovy překvapivých tvarů sice poněkud mění panoráma města, místní jsou ale stále lidé s vrozenou láskou k přírodě. Průvodce nabízí ta nejzajímavější místa, je doplněn množstvím poutavých fotografií a praktických informací pro cestovatele.

ISBN: 978-80-7508-066-0
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075080660
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1, 2015
vydání: 30. 4. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075081100
Obsah
  • Navštivte záliv Töölönlahti a olympijský stadion.
  • Na Náměstí Rautatientori vstupte do Finské národní galerie Ateneum.
  • Dobijte pevnost Suomenlinna a seznamte se s její minulostí i současností.
  • Podnikněte výlety na ostrovy Seurasaari, Korkeasaari, Pihlajasaari nebo Harakka.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Hledáte-li město tepající nočním životem do ranních hodin, kde party nikdy nekončí – pak se poohlédněte jinde. Helsinky jsou městem chladného severského šarmu, kde se ve srovnání s ostatními velkoměsty žije vcelku poklidně. Třebaže se jedná o jednu z nejmladších metropolí světa, jsou Helsinky místem, kde najdete fascinující architekturu a design, nekonvenční galerie a muzea i pikantní směsici Východu a Západu. Pokud sem tedy vyjedete za kulturou, uměním a severskou historií, rozhodně se ocitnete na správné adrese.

Helsinky jsou bezpečnou, tolerantní, moderní a stylovou metropolí. Nové budovy překvapivých tvarů sice poněkud mění panoráma města, místní jsou ale stále duší lidé „lesů a jezer“ s vrozenou láskou k přírodě – což se odráží i v bezpočtu helsinských parků a zahrad.

Finové jsou vesměs klidní a tiší lidé, kteří na návštěvníky z jiných zemí mohou působit poněkud introvertně. Jak tvrdí jeden starý vtip: „Extrovertního Fina poznáte podle toho, že se při konverzaci dívá více na vaše boty, než na svoje vlastní.“ Pokud se ovšem odhodláte ke vstřícnému gestu jako první, odměnou vám bude srdečnost a zájem, tak vzácné ve velkých městech plných spěchajících lidí.