Irsko - Poznejte

Irsko - Poznejte

16 nejkrásnějších prohlídkových tras Irskem. Poznejte to nejlepší z tohoto zeleného ostrova! Divoká pobřeží se strmými útesy, tajemná jezera, romantické ruiny hradů, klášterů, megalitické památky z dávných časů i pulzující velkoměsta Dublin a Belfast. Na svých cestách oceníte podrobnou rozkládací mapu a praktické turistické informace.

ISBN: 978-80-7508-385-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083852
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 294 g
edice: 1
vydání: 16. 4. 2018
Obsah
 • 16 nejlepších prohlídkových tras zemí.
 • Ideální trasy pro milovníky přírody, zahradníky, zájemce o odkaz Keltů, obdivovatele malebných vesniček, děti...
 • Podrobná rozkládací mapa Irska, ve které jsou trasy vyznačeny.
 • Praktické informace a tipy na cestu.
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit. Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Zelené pláně Irska jsou posety romantickými ruinami hradů a klášterů. Pro ty, kteří dávají přednost rušnější zábavě, jsou tu dvě pulzující velkoměsta – Dublin a Belfast. Irsko je zemí mnoha protikladů. Najdete tu živé metropole, ale také téměř liduprázdné oblasti, kde dodnes přežívá dědictví keltské minulosti. Pověst Irů jako národa milujícího zábavu a různé slavnosti potvrzuje kalendář nabitý festivaly. Dublin je Mekkou irského divadla. Z jedinečných doporučených zážitků byste neměli vynechat Moherské útesy, okruh Ring of Kerry a skvělé moderní muzeum Titanicu v  Belfastu.

Irsko je také již dlouho zemí zaslíbenou pro milovníky všech outdoorových aktivit. Dříve přitahovalo zejména hráče golfu a rybáře, dnes láká i příznivce pěší turistiky, horolezce a cyklisty. Užijí si zde i milovníci jízdy na koni a zejména surfaři. Školy surfingu nabízejí lekce pro začátečníky na menších vlnách u pláže, zatímco zkušenější surfaře odtáhnou vodní skútry na moře, kde se pokouší naskočit na tzv. aileenskou vlnu pod Moherskými útesy (nejvyšší vlny tu dosahující výšky 7,5 metru).

Kniha nabízí 16 prohlídkových tras po celém Irsku. Obsahuje také podrobnou rozkládací mapu, ve které jsou všechny trasy vyznačeny.

Průvodce obsahuje tyto doporučené trasy:

 1. Historický Dublin
 2. Moderní Dublin
 3. Wicklow
 4. Kilkenny
 5. Waterford a Rock of Cashel
 6. Cork
 7. Pobřeží západně od Corku
 8. Ring of Kerry
 9. Poloostrov Dingle
 10. Limerick a Shannon
 11. Cliffs of Moher a Burren
 12. Galway
 13. Connemara
 14. Westport a Mayo
 15. Sligo a Donegal
 16. Belfast

U každé trasy najdete popis jednotlivých zajímavostí, přehlednou mapku a další praktické informace, například o otevíracích dobách. Nechybí tipy na občerstvení nebo ubytování v okolí.