Irsko - Poznejte

Irsko - Poznejte

16 prohlídkových tras, které vás seznámí s Irskem. Poznejte to nejlepší z tohoto zeleného ostrova! Divoká pobřeží se strmými útesy, tajemná jezera, romantické ruiny hradů, klášterů i megalitické památky z dávných časů. Pro ty, kteří dávají přednost rušnější zábavě, jsou tu dvě pulzující velkoměsta – Dublin a Belfast. A samozřejmě pravá irská whisky. Na svých cestách oceníte podrobnou rozkládací mapu.

ISBN: 978-80-7508-385-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083852
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 294 g
edice: 1., 2018
vydání: 16. 4. 2018
Obsah
 • 16 prohlídkových tras po Irsku.
 • Podrobná rozkládací mapa Irska, ve které jsou trasy vyznačeny.
 • Praktické informace a tipy na cestu.
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit.
 • Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Irsko leží na nejzápadnější výspě Evropy. Zelené pláně tohoto ostrova jsou posety romantickými ruinami hradů a klášterů. Pro ty, kteří dávají přednost rušnější zábavě, jsou tu dvě pulzující velkoměsta – Dublin a Belfast. Irsko je zemí mnoha protikladů. Najdete tu živé metropole, ale také téměř liduprázdné oblasti, kde se hřebeny kopců svažují k rozeklanému pobřeží Atlantiku a kde dodnes přežívá dědictví keltské minulosti. Během své cesty se budete stále setkávat s kontrasty mezi starým a novým, tradičním a moderním. Váš pobyt v Irsku nebude úplný, pokud si nedáte v hospůdce pintu tmavého piva Guinness, neochutnáte whisky a neposlechnete si tradiční irskou muziku. Pověst Irů jako národa milujícího zábavu a různé slavnosti potvrzuje kalendář nabitý uměleckými a hudebními festivaly. Dublin je Mekkou irského divadla, na tradiční hudbu a tanec pak narazíte kdekoli. 

Irsko je také již dlouho zemí zaslíbenou pro milovníky všech outdoorových aktivit. Dříve přitahovalo zejména hráče golfu a rybáře, dnes však láká i příznivce pěší turistiky, horolezce a cyklisty. Užijí si zde i milovníci jízdy na koni. Surfaři zase míří k vysokým vlnám a nekonečným plážím. Školy surfingu nabízejí lekce pro začátečníky na menších vlnách u pláže, zatímco zkušenější surfaře odtáhnou vodní skútry na moře, kde se pokouší naskočit na tzv. aileenskou vlnu pod útesy Cliffs of Moher (nejvyšší vlny tu dosahující výšky 7,5 metru).

Náš průvodce nabízí 16 prohlídkových tras po celém Irsku. Kniha obsahuje také podrobnou rozkládací mapu Irska, ve které jsou všechny trasy vyznačeny. Nechybí praktické tipy a informace na cesty.

Průvodce obsahuje tyto doporučené trasy:

 1. Historický Dublin
 2. Moderní Dublin
 3. Wicklow
 4. Kilkenny
 5. Waterford a Rock of Cashel
 6. Cork
 7. Pobřeží západně od Corku
 8. Ring of Kerry
 9. Poloostrov Dingle
 10. Limerick a Shannon
 11. Cliffs of Moher a Burren
 12. Galway
 13. Connemara
 14. Westport a Mayo
 15. Sligo a Donegal
 16. Belfast

U každé trasy najdete popis jednotlivých zajímavostí, přehlednou mapku a další praktické informace, například o otevíracích dobách. Nechybí tipy na občerstvení nebo ubytování v okolí.