Dublin - 2. vydání

Dublin - 2. vydání

Aktuální kapesní průvodce po Dublinu. Poznejte toto uspěchané moderní město plné veselých hospůdek i historie. Dublin patří k předním evropským centrům umění, designu a hudby. Kniha nabízí nejzajímavější místa a zážitky. Součástí publikace je mapa Dublinu a okolí.

ISBN: 978-80-7508-257-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082572
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 176 g
edice: 2
vydání: 31. 1. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083043
Obsah
  • Přehled dublinských zajímavostí: katedrála sv. Patrika, Trinity College a mnohé další.
  • Kam za zážitky: Od stylových irských pubů přes skvělé drama až po tradiční irské tance.
  • Poznejte místní kulturu: Georgiánská architektura a James Joyce.
  • Praktické rady na cesty, seznam hotelů a restaurací.
  • Na klopách obálky mapy Dublin, Temple Bar, předměstí Dublinu, okolí Dublinu
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Dublin je uspěchané moderní město plné veselých hospůdek, zároveň je však stále ponořené do své bohaté historie. Během ní město měnilo svůj charakter, ovlivňováno jak irským šarmem, tak elegancí a vkusem kontinentální Evropy. Tisíciletá dublinská historie je přítomna všude. Město se však vyvíjí. Vytvořilo si svou vlastní „novou kulturu“ ovlivněnou komunitami imigrantů. Dublin dnes patří k předním evropským centrům umění, designu a hudby.

V Dublinu se vždy dařilo literatuře; žili zde hned tři nositelé Nobelovy ceny – Yeats, Shaw a Beckett. V roce 2010 se Dublin stal v pořadí čtvrtým městem literatury UNESCO. Legendární je též dublinská divadelní scéna. Dublin má také spoustu parků a zahrad. Tím největším ve městě i v Evropě vůbec je Phoenix Park na severozápadě; sídlí zde mimo jiné i dublinská ZOO. Za teplých letních dní můžete dokonce vyzkoušet vodní sporty uprostřed města na Grand Canal Dock.

Průvodce nabízí výběr toho nejzajímavějšího z města a okolí. Nechybí praktické turistické informace, tipy z oblasti ubytování, stravování i zábavy. Součástí publikace je schematická mapa Dublinu a okolí.