Irsko velký průvodce

Irsko velký průvodce

Výpravný velký průvodce Irskem. Po staletích pohnuté historie je dnes tento zelený ostrov oblíbenou destinací, která má návštěvníkům co nabídnout: starobylá města, ruiny hradů, kamenné kříře, malebnou přírodu a dokonce i písečné pláže. Ale také moderní architekturu a města tepající životem. Průvodce popisuje celý ostrov podrobně, jednotlivé kapitoly doplňují velkolepé barevné fotografie.

ISBN: 978-80-7508-481-1
vazba: šitá flexovazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084811
formát: 150 x 223 mm
stran: 352
hmotnost: 744 g
edice: 1
vydání: 22. 12. 2019
Obsah
 • Nechte se inspirovat poutavými fotografiemi, objevte ta nejkrásnější místa a památky Irska.
 • Historické a kulturní souvislosti vám pomohou pochopit, co dnes hýbe touto zemí.
 • V kapitole Top zajímavosti najdete informace o tom, co byste rozhodně neměli minout.
 • S orientací vám pomohou podrobné mapy s odkazy na konkrétní zajímavosti.
 • Praktické rady na cesty oceníte už při plánování cesty do Irska.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Irsko si v průběhu let vydobylo v zahraničí pověst země, která je zelená a plná veselých pohostinných lidí. Pověst Irů jako národa milujícího zábavu a různé slavnosti potvrzuje kalendář nabitý uměleckými a hudebními festivaly. Návštěvníci zde objeví okouzlující „koktejl“ skrytých jezer a starobylých měst, starodávných kamenných křížů, kulatých věží a ruin hradů, ale i posvátných studní a vysokých vodopádů. Místními hrdiny jsou dostihoví koně.

Hrabství Kerry láká krásnými údolími, která jsou plná divokých fuchsií a vonných orchidejí. Na vyhlídkové trase Ring of Kerry okouzlují návštěvníky panoramatické výhledy na pobřeží a hory i dlouhé písečné pláže. V hrabství Killarney jsou na turisty připraveni vozkové se svými kočáry a figurky skřítků leprikonů. Řeky jsou plné lososů – jako třeba Corrib ve městě Galway anebo Blackwater protékající hrabstvími Armagh a Tyrone. Krásná jsou i lesknoucí se jezera v hrabství Fermanagh.

Dublin představuje pestrou směsici tradičních hospod, barů, georgiánské architektury, elegantních obchodů a barvité kulturní scény. Kdysi bylo Severní Irsko proslulé zejména terorismem; dnes je stále častěji považováno za skvělé místo k návštěvě pro všechny milovníky pobytu v přírodě. Belfast svou architekturou připomíná severoanglická města plná parků a prezentuje se jako místo zrodu legendární lodi Titanic. 

Irsko je také již dlouho zemí zaslíbenou pro milovníky všech outdoorových aktivit. Dříve přitahovalo zejména hráče golfu a rybáře, dnes však láká i příznivce pěší turistiky, cyklisty a zejména surfaře. Užijí si zde i příznivci dobrého pití; napodobenina irské hospody dobyla svět a irskou whisky asi netřeba představovat.

Náš průvodce se věnuje Irsku podrobně. V úvodu najdete Top zajímavosti, náš výběr nejlepších aktivit a historii ostrova. Další kapitoly se věnují jednotlivým oblastem a městům. To vše doplňují barevné ilustrace, které přímo lákají vypravit se na cestu a vidět vše na vlastní oči. 

Kniha obsahuje mapy měst a oblastí:

 • Irsko  
 • Dublin, Okolí Dublinu, DART a příměstská železnice, Výlety z Dublinu  
 • Jihovýchod, Cork, Okolí Corku  
 • Jihozápad, Okolí Killarney, Limerick, Oblast řeky Shannon, Galway  
 • Západ, Vnitrozemí Irska, Severozápad  
 • Severní Irsko, Derry, Belfast, Velký Belfast