Kypr - 2. vydání

Kypr - 2. vydání

Nové vydání průvodce po Kypru nabízí to nejzajímavější z části jižní (řecké) i severní (turecké). Vydejte se vstříc dobrodružství a užijte si prosluněnou dovolenou. Na pobřeží jsou rušná turistická střediska i osamělé hotýlky, ve vnitrozemí najdete antické památky, kostelíky i kláštery vyzdobené freskami, na tržnicích levně nakoupíte. Text je doplněn barevnými fotografiemi a slovníčkem užitečných frází.

ISBN: 978-80-7508-449-1
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084491
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 176 g
edice: 2
vydání: 10. 5. 2019
Obsah
  • Přehled zajímavých míst: letoviska, památky, přírodní krásy
  • Tipy na výlety i volnočasové aktivity: vydejte se do pohoří Troodos a ochutnejte noční život v Agia Napa.
  • Navštivte hlavní město Nikosia, poznejte antické památky i byzantské kostely.
  • Mapa Kypru a měst Nikosia, Limassol a Pafos.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální průvodce po Kypru nabízí to nejzajímavější z části jižní (řecké) i severní (turecké). 

Současnou podobu ostrova ovlivnily různé civilizace (Peršané, Římané, Turci či Britové), jen charakter houževnatých, zarputilých, ovšem přátelských Kypřanů zůstal nezměněn. Právě neústupná povaha zdejších obyvatel je, zdá se, důvodem, proč je ostrov dodnes rozštěpen. I když se můžete vydat i do severních tureckých oblastí ostrova, většina turistů dává přednost řeckému jihu. Ti, kteří přesto překročí zelenou linii oddělující obě části ostrova, spatří na severu ty nejkrásnější lusignanské a benátské památky, nádherné pláže a občas také liduprázdnou krajinu.

Ostrov Kypr získal velký význam již ve starověku díky bohatým zásobám mědi – jeho název je odvozen od latinského pojmenování tohoto kovu cuprum. V současnosti je největším kyperským přírodním bohatstvím sluneční svit – slunce zde svítí více než 300 dnů v roce.

V průvodci je Kypr rozdělen na šest částí: hlavní město Nikósie a okolí, Larnaka a východ, Limassol a jižní pobřeží, pohoří Troodos, Pafos a západ ostrova, Severní Kypr. Zmiňujeme se o nejdůležitějších zajímavostech, podle nichž si můžete sestavit plán cesty, ale i venkovské oblasti jsou plné skrytých pokladů. To vše čeká jen na své objevení.

A co vás na Kypru tedy čeká? Pro mnoho turistů jsou památky hlavním důvodem návštěvy ostrova. Najdou zde řecké a římské ruiny měst Kourion a Salamis, nádherné římské mozaiky v Pafosu, křižácké hrady v Kolossi a na vrcholcích pohoří Pentadakylos či byzantské kláštery a kostely v horách Troodos. Kypr je také zemí mnoha přírodních krás. Pláže nejnavštěvovanějších letovisek jsou sice přeplněné turisty, ale velká část pobřeží – zejména poloostrovů Akamas a Karpasia – nabízí pohled na rozeklané útesy a romantické zátoky. Ve vnitrozemí najdete pohoří Troodos se silničkami klikatícími se mezi lesy. Jako zapomenuté drahokamy jsou zde rozesety malé byzantské kostelíky.

V publikaci naleznete také řadu praktických rad, které se týkají stravování, nakupování, dopravy, ubytování atp. Text je doplněn barevnými fotografiemi, mapkami, seznamem ubytovacích zařízení a restaurací, minislovníčkem a důležitými internetovými odkazy. Na klopách obálky je mapa Kypru a měst Nikósie (Lefkósie), Limassol a Pafos.