Madrid

Madrid

Poslední kusy se slevou. Průvodce po Madridu vás seznámí s historií jednoho z nejmladších evropských hlavních měst a představí město v celé jeho kráse. Díky přehledu všech madridských zajímavostí vám neunikne žádná důležitá památka.

ISBN: 978-80-87471-99-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087471999
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1, 2013
vydání: 1. 1. 2013
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819258
Obsah
  • Největší madridské zajímavosti: Plaza Mayor, Palacio Real, muzeum Prado, bleší trh El Rastro...
  • Zajděte si na koridu, na zápas Realu Madrid nebo na piknik do parku Retiro.
  • Historii a současnost Madridu vám přiblíží galerie Prado, Reina Sofía i návštěva baru s tapas nebo flamencem.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce po Madridu vás nejprve seznámí s historií jednoho z nejmladších evropských hlavních měst a poté vám jej představí v celé jeho kráse. Díky přehledu všech madridských zajímavostí vám neunikne žádná důležitá městská památka.

S naším průvodcem se můžete vydat na nákupy do vyhlášených obchodních domů, ochutnat tradiční španělskou kuchyni a užívat si divokého nočního života. Najdete v něm také mnoho praktických informací týkajících se ubytování, přípravy na cestu nebo řešení problematických situací. Součástí publikace je několik map Madridu a okolí.

Madrid kdysi býval pouhým farmářským městečkem ležícím uprostřed vyprahlých plání Kastilie. Roku 1561 jej však král Filip II. prohlásil sídlem španělského dvora a od tohoto momentu se město neustále rozrůstalo. Postupem času zastínil všechna daleko starobylejší španělská města, včetně Sevilly a Valencie, a dnes je politickým a ekonomickým motorem Španělska. Snad jen Barcelona se mu může svým významem rovnat.