Toskánsko a Umbrie

Toskánsko a Umbrie

Starší vydání za zvýhodněnou cenu. Praktický průvodce vás provede po řadě zajímavých míst a nabídne vám přehled těch nejkrásnějších zákoutí a zážitků. Ke snazší orientaci poslouží mapka, k základnímu dorozumění zase stručný slovníček nejčastějších frází. Vydejte se s námi na dovolenou pod toskánským sluncem!

ISBN: 978-80-87819-09-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087819098
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1
vydání: 1. 1. 2013
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819371
Obsah
  • Přehled turistických zajímavostí: renesanční města, šikmá věž v Pise, vesničky v kopcích.
  • Tipy na výlety a volnočasové aktivity: výšlapy do Apenin, nákupy ve Florencii, ochutnávka chianti.
  • Seznámení s místní kulturou a historií: odkaz rodu Medicejských, vrcholná díla renesance v galerii Uffizi.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Cypřiše, olivovníky, vinice a vrcholky kopců poseté domky s majestátními věžemi, půda zářící jantarovou žlutí v zapadajícím slunci: to vše tvoří pozadí renesančních maleb, které můžete spatřit v galeriích celého světa. Tytéž scenérie uvidíte na vlastní oči, vydáte-li se do Toskánska a Umbrie. Navždy se vám do paměti vryje pohled na věže města San Gimignana, střechy sienských staveb s okrovými taškami tyčící se nad svěžími vinicemi Chianti, Orvieto rozkládající se na vrcholku kopce a shlížející na zvlněnou umbrijskou krajinu a samozřejmě skvostná Brunelleschiho kupole – symbol města Florencie.

S přírodními, architektonickými i uměleckými poklady Toskánska a Umbrie vás seznámí náš průvodce. Společně s námi nahlédnete do muzeí a galerií, kde jsou k vidění ta nejcennější díla italských renesančních mistrů. Současně nabídne tipy na výlety a všemožné volnočasové aktivity. K lepší orientaci v textu (i terénu) vám pomohou barevné fotografie a mapky. V příloze naleznete praktické informace týkající se místní kuchyně, možností ubytování, dopravy a kulturních akcí a také slovníček užitečných výrazů a frází v italštině.