Zakynthos a Kefalonie - 3. vydání

Zakynthos a Kefalonie - 3. vydání

novinka

Aktuální průvodce nabízí přehled hlavních zajímavostí ostrovů. Mají mnoho společného, Kefalonie je však divočejší a hornatější než zelený Zakynthos. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Pro základní orientaci slouží mapky, které najdete na klopách obálky. Jistě zde budete mít co obdivovat a strávíte příjemnou dovolenou. 

ISBN: 978-80-7508-766-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075087669
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 191 g
edice: 3
vydání: 16. 6. 2022
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný nádhernými fotografiemi
  • TOP 10 zajímavostí a ideální výlet po Zakynthu a Kefalonii
  • Tipy pro milovníky historie, kultury, nákupů, denní i noční zábavy, rodiny s dětmi...
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Mapky na klopách obálky: ostrovy Zakynthos a Kefalonie, města Zakynthos, Argostoli
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální průvodce nabízí přehled hlavních zajímavostí. Oba ostrovy jsou nádherné, takže návštěvník bude mít co obdivovat jak na divokém, rozeklaném západním pobřeží Kefalonie, tak i na rovinaté centrální planině ostrova Zakynthos. Oba ostrovy mají též dlouhou a pestrou kulturní historii, odrážející se v architektuře, výtvarném umění či hudbě. 

Nádherně čisté moře a působivé hory ostrovů Zakynthos a Kefalonie vybízejí návštěvníky k větší aktivitě, než je pouhé lenošení na lehátku. Možností, jak strávit aktivní dovolenou, je celá řada – od plavání, potápění a jachtingu až po pěší turistiku, cykloturistiku a jízdu na koni. Oblíbené jsou také lodní výlety.

Je velmi snadné cestovat do Řecka s dětmi. Mnoho hotelů a letovisek disponuje zařízením pro děti, jako jsou dětská hřiště a mělké bazény. Skvělým místem je například akvapark Zante Water Village, kde se děti mohou vydovádět. Děti zaujmou i výlety s pozorováním želv nebo projížďka zábavní železnicí.

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální šestidenní výlet po Zakynthu a Kefalonii. Následují úvodní informace a stručná historie.

Hlavní část průvodce popisuje jednotlivé ostrovy. Obsahuje 4 kapitoly:

  1. Zakynthos: město Zakynthos, Centrální planina, zátoka Laganas, horské vesnice a západní pobřeží, sever
  2. Kefalonie: Argostoli, Leivatho a jižní pobřeží
  3. Hora Ainos: Sami a Poros, poloostrov Paliki, sever
  4. Ithaka: Vathy a sever ostrova, Odysseova stezka

V průvodci najdete tipy na nejlepší zážitky a kalendář kulturních akcí.

Nechybí doporučení z oblasti ubytování a stravování. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Řecká jídla bývají lahodná, čerstvá a dobře připravená. Vyrábí se tu výborná perlivá limonáda zvaná lemonada. Také místní vína jsou až překvapivě dobrá a rozhodně stojí za to je ochutnat.

Pro základní orientaci slouží mapky, které najdete na klopách obálky: ostrovy Zakynthos a Kefalonie, města Zakynthos a Argostoli.

Pokud se chcete vyznat v řeckých nápisech nebo být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši řeckou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.