Anglicko-český česko-anglický kapesní slovník

Anglicko-český česko-anglický kapesní slovník

novinka

Nový kapesní slovník s konverzací a gramatikou nabízí aktuální slovní zásobu pro studium i na cesty. V knize tak máte na 848 stranách k dispozici vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci v angličtině. Slovník můžete mít stále po ruce, hodí se i do aktovky. Pokud potřebujete větší nebo výraznější písmo, vyberte si u nás ze slovníků většího formátu.

ISBN: 978-80-7508-770-6
vazba: měkká, lepená vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075087706
formát: 85 x 118 mm
stran: 848
hmotnost: 270 g
edice: 8
vydání: 24. 8. 2022
Obsah
  • 35 000 hesel, 43 000 významů, 2 500 frází
  • Konverzace a fráze, přehled gramatiky
  • Měrné jednotky, orientační mapky
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Slovník malý velikostí, ale velký rozsahem. To je základní charakteristika anglického kapesního slovníku. Hesla jsou vybrána a zpracována tak, aby obsahovala slovní zásobu, kterou skutečně můžete v běžném životě použít. Slovník na 848 stranách obsahuje nejčastěji užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové současné angličtiny. Jedná se o opravdu aktuální slovník, najdete v něm i nejnovější slovní zásobu například z oblasti internetu a digitálních technologií.

V přílohách najdete kromě stručného přehledu gramatiky i několik desítek stran konverzačních obratů z mnoha různých oblastí. Na cestách určitě oceníte tematické okruhy zaměřené na cestování autem, hromadnou dopravou či letadlem, hledání ubytování, vyplňování dotazníků nebo třeba časté veřejné nápisy. Na obálce je kromě orientačních mapek pro příslušné země i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí, krizová telefonní čísla v různých zemích atd.

Spolu s přehledem gramatiky a konverzací zaměřenou na běžné situace tak máte k tomto kapesním slovníku dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci v angličtině. Věříme, že Vám slovník bude užitečným pomocníkem.

Pokud potřebujete obsáhlejší slovní zásobu, doporučujeme praktický anglický slovník zhruba dvojnásobného rozsahu, který je vhodný i k maturitě. Profesionální překladatelům pak doporučujeme všeobecné i odborné anglické slovníky v elektronické podobě, ve formě aplikací na PC nebo on-line licencí.