Německo-český česko-německý kapesní slovník, 5. vydání

Německo-český česko-německý kapesní slovník, 5. vydání

Německý kapesní slovník s gramatikou a konverzací nabízí aktuální slovní zásobu pro studium i na cesty. V knize tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci v němčině. Je to slovník malý velikostí, ale velký rozsahem. Můžete jej mít stále po ruce, hodí se na cesty i do aktovky. Pokud potřebujete větší slovník nebo výraznější písmo, vyberte si u nás ze slovníků většího formátu.

ISBN: 978-80-7508-457-6
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084576
formát: 85 x 118 mm
stran: 832
hmotnost: 270 g
edice: 5
vydání: 10. 4. 2019
Obsah
  • 35 000 hesel, 42 000 významů, 3 500 frází
  • Konverzace a fráze, přehled gramatiky
  • Jednotky a míry, orientační mapky, důležité adresy a telefony
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Slovník malý velikostí, ale velký rozsahem. To je základní charakteristika tohoto německého kapesního slovníku. Hesla jsou vybrána a zpracována tak, aby obsahovala slovní zásobu, kterou skutečně můžete v běžném životě použít. Slovník na 832 stranách obsahuje nejčastěji užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové současné němčiny. Jedná se o opravdu aktuální slovník, najdete v něm i nejnovější slovní zásobu například z oblasti internetu a digitálních technologií.

V přílohách najdete kromě stručného přehledu gramatiky i několik desítek stran konverzačních obratů z mnoha různých oblastí. Na cestách určitě oceníte tematické okruhy zaměřené na cestování autem, hromadnou dopravou, letadlem, stravování, hledání ubytování, vyplňování dotazníků nebo třeba časté veřejné nápisy. Na obálce je kromě orientačních mapek pro příslušné země i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí, krizová telefonní čísla v různých zemích atd.

Spolu s přehledem gramatiky a konverzací zaměřenou na běžné situace tak máte k tomto kapesním slovníku dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci v němčině.

Pokud potřebujete obsáhlejší slovní zásobu, doporučujeme praktický německý slovník zhruba dvojnásobného rozsahu, který je vhodný i k maturitě. Profesionální překladatelům pak doporučujeme všeobecné i odborné německé slovníky v elektronické podobě, ve formě aplikací na PC nebo on-line licencí.