Italsko-český česko-italský šikovný slovník

Italsko-český česko-italský šikovný slovník

Slovník určený především začínajícím a středně pokročilým studentům italštiny. Oceníte jej ve škole, při domácí přípravě i v jazykovém kurzu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovného i hovorového jazyka.

ISBN: 978-80-87471-58-6
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788087471586
formát: 115 x 165 mm
stran: 704
hmotnost: 420 g
edice: 1
vydání: 7. 12. 2012
Obsah
  • 36 000 hesel, 6 000 příkladů, idiomů a frází, 77 000 překladů
  • 67 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 100 studijních poznámek
  • Přehled italské gramatiky s příklady
Vlastnosti
  • Pečlivě vybraná aktuální slovní zásoba
  • Dvojbarevný tisk pro lepší přehlednost hesel
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Tento oboustranný italský slovník je určený především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům, kteří jej ocení ve škole, při domácí přípravě i v jazykovém kurzu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovného i hovorového jazyka.

Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli především z italských výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Zanichelli, Garzanti, Devotino – Mondadori, Treccani aj.), z důvěryhodných internetových zdrojů a z vlastního aktuálního výkladového slovníku češtiny. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium italštiny. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci.

Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít ten správný význam slova a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak dané slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Podrobný přehled italské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití italských slov. Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných pro přípravu do hodiny nebo ke zkoušce, ale také k osvojování slovní zásoby a aktivního překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Rodina, Bydlení, Zdraví atd.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu italštiny.