Kuchyně šetrná k planetě

Kuchyně šetrná k planetě

Karen Edwards

Tato krásná dárková kniha se zamýšlí nad tím, jak nakupovat a vařit ohleduplně k životnímu prostředí. Naučíte se rozpoznat, které potraviny používat a kterým výrobkům se naopak raději vyhnout. V knížce najdete 30 skvělých receptů, které si zamilujete jak vy, tak naše planeta, a také řadu rad, jak prostřednictvím malých krůčků přispět k velké změně.

ISBN: 978-80-7508-722-5
EAN: 9788075087225
vazba: pevná
formát: 150 x 150 mm
stran: 128
hmotnost: 270 g
edice: 1
vydání: 8. 10. 2021
Obsah
  • Jak nakupovat a vařit ohleduplně k naší planetě.
  • 30 ekologicky uvědomělých receptů.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

V knížce najdete více  než 30 ekologicky uvědomělých receptů, které si zamilujete jak vy, tak naše planeta, a také řadu tipů a rad, jak prostřednictvím malých krůčků přispět k velké změně.

Dobře víme, že bez výrazné proměny našeho stylu stravování a nakupování bude příroda dál trpět. Někdy je ale těžké poznat potraviny skutečně šetrné k přírodě. Tato knížka přináší jasná a přehledná fakta, která vám pomohou udělat vědomé změny. Naučíte se, kterým produktům se s ohledem na životní prostředí raději vyhnout, a naopak které potraviny nakupovat a jak z nich doma chutně vařit.

Kniha také přiblíží různé způsoby výroby potravin, vyzdvihne suroviny, jejichž pěstování vyžaduje méně přírodních zdrojů. Neexistuje žádný jedině správný soubor „udržitelných potravin“, naším cílem je však představit principy stravování šetrného k planetě Zemi a poodhalit procesy, k nimž během výroby potravin dochází obvykle skrytě. Věnuje se také postupům pěstování vlastních potravin.

Tyto znalosti nám mohou pomoci, abychom se pak jako spotřebitelé dokázali s ohledem na planetu lépe rozhodovat. Většina potravin sice není stoprocentně udržitelná, ale výroba některých z nich je pro planetu šetrnější. Začleněním těchto položek do našeho jídelníčku a promyšlenějším výběrem potravin můžeme přispět k uchování planety Země i pro generace, které přijdou po nás.