Itálie koncem prázdnin

Prázdniny se chýlí ke konci, ale mnozí z nás se ještě chystají na pár dní za jižním sluníčkem. Co třeba do Itálie? V žebříčku destinací se dlouhodobě drží na špici. Kromě pohodové relaxace na pláži a vodních radovánek si zde dosyta užijete historických památek, které jsou tu doslova na každém kroku. Italská příroda je také neuvěřitelně rozmanitá. Můžete obdivovat středomořská pobřeží, malebná jezera, sjet divokou řeku, zamířit do hor nebo prozkoumat činné sopky. I adrenalinoví nadšenci si tedy v Itálii přijdou na svoje. Není od věci ochutnat také místní životní styl, který doslova nabíjí energií. Milovníkům módy a dobrého jídla netřeba nic dalšího dodávat, vy ostatní – vyzkoušejte, ochutnejte, zažijte a uvidíte. Italština není složitá, pokud jí ale nevládnete, přibalte si na cestu pár užitečných frází. Na severu se sice obstojně domluvíte anglicky i německy, na jihu a na ostrovech už na to tak nespoléhejte :)

Míříte do Itálie už poněkolikáté? Velký průvodce pro nadšené cestovatele nabízí podrobnější informace, inspirativní fotografie a spoustu zajímavostí z historie i současnosti země. Průvodce řady Poznejte vám pomohou s plánováním tras konkrétním městem a okolím. A patříte-li k milovníkům zážitkové turistiky, neměli byste přehlédnout novinky v řadě Víkend a Zažijte.

itálie Benátky Florencie Řím Sicílie Zažijte Řím průvodce Janov Milán a jezeraJedete někam poprvé? Pak se vám bude hodit praktický kapesní průvodce, který představuje přehled toho nejlepšího, co dané místo může nabídnout. Oceníte jej při toulkách městem nebo jako zdroj inspirace pro další výlety.

Benátky Florencie italská jezera a Verona Milán Neapol Řím Sardinie Toskánsko


Krásné a vydařené babí léto přeje

Lingea