Nová obrazová edice pro děti Objevuj!

Letos uděláme radost i našim nejmenším čtenářům. V češtině totiž vyjdou první čtyři obrázkové encyklopedie z řady Objevuj! od nakladatelství Dorling Kindersley. Knížky jsou plné zajímavostí, překvapujících skutečností i nádherných obrázků. Poznejte s dětmi poutavý svět kolem nás!

Knihy jsou psány jednoduše, přesto přináší i mnoho méně známých faktů a souvislostí. Vše doplňují nádherné fotografie a infografika. Stačí knížkami zalistovat a pohltí vás styl a formát, kterému se jiné ilustrované encyklopedie snaží alespoň přiblížit. Prohlédněte si ukázkové stránky k tématu, která vás nejvíce zajímá, a uvidíte sami. 

Objevuj! Hrady

Kniha poodhaluje poutavý svět středověkých hradů. Dozvíte se, jak se stavěly a jak se v nich žilo. Dočtete se podrobnosti ze života středověkých obyvatel. Například to, jak se páni, rytíři i poddaní oblékali, co jedli a jak se bavili. Kniha obsahuje také náhledy několika skutečných evropských hradů.

Objevuj! Velké kočky

Knížka přibližuje svět velkých koček. Dozvíte se například, proč jsou lvi, tygři a jaguáři tak skvělí lovci, proč je gepard nejrychlejším zvířetem na zemi nebo které kočky jsou vynikající plavci. Najdete zde i legendy o uctívání koček i to, proč dnes musíme řadu těchto šelem chránit před vyhynutím.

Objevuj! Klimatická změna

Klimatické změny se dotýkají každého z nás. V knize se dočtete, jak se klima na Zemi se v průběhu času měnilo, co všechno je negativně ovlivňuje nebo jak můžete sami přispět k jeho zlepšení. Obsahuje i tematicky zaměřenou hru. Ve slovníčku na konci najdete vysvětlení některých odbornějších výrazů.

Objevuj! Vikingové

Vikingy možná znáte z filmů jako divoké válečníky v rohatých přilbicích, kteří neměli s nikým slitování. Bylo tomu opravdu tak? S knihou si uděláte pestřejší představu o tomto zvláštním severském národu. Dozvíte se, jak Vikingové žili, čemu věřili, jak se bavili i na jaké daleké výpravy se vydávali. 

Objevuj!Objevuj!Objevuj!Objevuj!