Ostrovy uprostřed Atlantiku

Zima nabírá na síle, děti a milovníci lyžování si užívají sněhovou nadílku. Ostatní asi občas zatouží po hřejivém slunečním paprsku. Co takhle uletět z mrazů a navštívit ostrovy uprostřed Atlantiku? Takový výlet není vůbec tak nereálný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Do cíle se dostanete v rámci jednoho dne a ceny letenek jsou velmi nízko, zvláště mimo sezónu. Také za ubytování nezaplatíte mnoho. Naše průvodce vás rády doprovodí na Kanárské ostrovy, Kapverdy nebo Madeiru. Jedná se o celoročně vyhledávané lokality, takže vyrazit sem můžete opravdu kdykoli.

Nejjižnější destinací jsou Kapverdy, devět ostrovů situovaných západně od Senegalu. Leží v tropickém podnebném pásmu a vyznačují se nebývalou rozmanitostí. Teploty se během roku nepatrně střídají jen díky měnícímu se větru. Zažijte exotiku u vod rozbouřeného Atlantiku!

Dalším oblíbeným cílem jsou Kanárské ostrovy. Na hranicích EU najdete slunce a teplo s exotickou krajinou, a to jen pět hodin letu z Prahy. Kanárské ostrovy jsou na úrovni Sahary a jsou opravdu velmi rozmanité. Tenerife láká nádhernou přírodou, Gran Canaria zase živou atmosféru. Větrný ostrov Fuerteventura přitahuje všechny milující surfing, windsurfing, kitesurfing a parasailing a pyšní se nejkrásnějšími plážemi Atlantiku. Komornější Lanzarote pak zaujme přírodou a architekturou.

Madeira leží také v subtropickém pásu na úrovni Maroka. Často tu však fouká a průměrné teploty dosahují příjemných hodnot. Madeira je zelený značně hornatý ostrov přezdívaný jako ostrov „věčného jara“. Velké slunné pláže zde nenajdete. Zato nabízí mnoho přírodních krás, což z ní činí ideální destinaci pro milovníky turistiky, běhání a přírody vůbec.

Kapverdy Kanárské ostrovy  Lanzarote a Fuerteventura tenerife Madeira

Kanárské ostrovy Madeira