Lanzarote a Fuerteventura

Lanzarote a Fuerteventura

Nový průvodce po Lanzarote a Fuerteventuře představuje to nejzajímavější z této oblíbené celoroční prázdninové destinace. Silný vítr a dobré vlny sem lákají zejména nadšence do surfování. V knize najdete i praktické turistické tipy a mapky obou ostrovů.

ISBN: 978-80-7508-406-4
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084064
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 30. 11. 2018
Obsah
  • Co byste měli vidět: popis nejzajímavějších lokalit a památek.
  • TOP 10 zajímavostí a ideální výlet po Lanzarote.
  • Jak naložit s volným časem: přehled kulturních událostí i tipy pro milovníky nákupů a sportovní nadšence
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Ostrovy Lanzarote a Fuerteventura si užívají trvale teplé klima s přibližně 300 dny slunečního svitu v roce. Jsou součástí Kanárských ostrovů, ležících přibližně 1 100 km jihozápadně od Španělska a 115 km od západního pobřeží Afriky. Celé sopečné souostroví je pusté, ale Lanzarote a Fuerteventura jsou ještě sušší a pustší než ostatní ostrovy, takže krajina, zbarvená do hnědých a khaki odstínů, je plná písečných dun. Pláže u hlavních letovisek, zejména ty nejznámější v Puerto del Carmen, jsou pokryty zlatavým pískem, stejně jako nádherné pásy blízko Playa Blanca, zatímco menší skalnaté zátoky si zachovávají svůj černý vulkanický písek.

Ostrovní hospodářství bývalo závislé na zemědělství, dnes je však hlavním zdrojem příjmů cestovní ruch. Silný vítr a dobré vlny lákají nadšence do surfování a vyrovnané klima dělá z ostrovů celoroční prázdninovou destinaci. Mnozí starší návštěvníci ze severní Evropy upřednostňují chladnější měsíce jako alternativu drsné zimy v domovině, zatímco během školních prázdnin jsou mezi turisty většinou rodiny s dětmi. Oficiálním jazykem ostrovů je španělština, oproti jazyku na pevninském Španělsku však existují drobné rozdíly.

Lanzarote je malý ostrov, přesto na něm najdete mnoho kontrastů. Od úžasných Montañas del Fuego v Parque Nacional de Timanfaya až po zelenající se údolí tisíce palem okolo vesnice Haría; od poklidného ostrůvku La Graciosa po povyk v Puerto del Carmen – vždy se najde něco, co návštěvníky dokáže překvapit. Výrazným znakem ostrova Fuerteventura je rozhodně vítr, který přitahuje na jeho úžasné písečné pláže sportovce a rekreanty milující surfing, windsurfing, kitesurfing a parasailing. 

Náš průvodce představuje nejzajímavější lokality a památky. Najdete v něm také praktické turistické tipy a mapky obou ostrovů.