Kanárské ostrovy - Víkend

Kanárské ostrovy - Víkend

Světoznámý zážitkový průvodce se věnuje se ostrovům Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Vybrali jsme pro vás to nejlákavější. Kniha obsahuje také rady na cesty, španělský slovníček a podrobnou mapu. Vychutnejte si dovolenou, památky i romantiku. Nenechte si ujít nic zajímavého.

ISBN: 978-80-7508-335-7
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083357
formát: 120 x 160 mm
stran: 176
hmotnost: 246 g
edice: 1
vydání: 30. 10. 2017
Obsah
  • Srdeční záležitosti: abyste nepřišli o nic zajímavého.
  • Ideální prohlídkové trasy:Tenerife za 3 dny. Východní Kanárské ostrovy za 5 dní.
  • Přes 180 tipů, kde se dobře najíst a napít, kde nakoupit, kam si zajít večer a kde se ubytovat.
  • Užitečné rady a informace, česko-španělský slovníček.
  • Praktické mapky s odkazy k textu.
  • Rozkládací mapa Kanárských ostrovů.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce se v jednotlivých kapitolách věnuje Kanárským ostrovům Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Tato skupinka různorodých ostrovů, nořících se z moře při africkém pobřeží, má výjimečně příjemné podnebí a láká turisty po celý rok.

Užívejte si dovolenou, objevujte památky a romantická zákoutí. Prozkoumejte například tajemnou sopku El Teide, pozorujte kosatky a velryby během plavby kolem impozantního pobřeží u Acantilado de los Gigantes. Vydejte se ke hvězdám na Roque de los Muchachos nebo rozechvějte své nitro hudbou v sopečných tunelech jeskyně Cueva de los Verdes. Nebo si vychutnejte si talíř papas arrugadas, chorizo de Teror nebo uzený kozí sýr. Kanárská gastronomie má všem co nabídnout.

V knize najdete tipy k návštěvě mnoha míst a památek, kulturních akcí nebo kulinářských zážitků. Kniha doporučuje místa k ubytování, občerstvení i aktivnímu odpočinku.

Uvnitř průvodce najdete mapky:

  • Santa Cruz de Tenerife
  • Vegueta - Triana
  • Las Palmas de Gran Canaria
  • Lodní spojení mezi ostrovy

Doporučená místa jsou na mapkách označena na barevnými terčíky s číslem. Červeně uvedené souřadnice (např. C2) odkazují na podrobnou rozkládací mapu Kanárských ostrovů (vloženou vzadu v průvodci).

Kromě popisu památek v průvodci najdete řadu zajímavostí z historie a geografie, umění a řemesel, sopečné činnosti nebo časů Guančů. Na vnitřní straně obálky najdete stručný česko-španělský slovníček. Chcete-li být jazykově více připraveni, vezměte s sebou na cestu klasickou španělskou konverzaci.