Tenerife

Tenerife

Aktuální průvodce po největším z ostrovů kanárského souostroví, který se svou jedinečností může přirovnat ke Galapágám. Klima je tu příjemné po celý rok, takže vyrazit můžete kdykoliv... V knize najdete nejlákavější lokality, praktické  tipy na cesty a mapku ostrova.

ISBN: 978-80-7508-427-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084279
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 30. 11. 2018
Obsah
  • Co byste měli vidět: popis nejzajímavějších lokalit a památek. TOP 10 zajímavostí a ideální den na Tenerife.
  • Jak naložit s volným časem: přehled kulturních událostí, tipy pro milovníky nákupů a sportovní nadšence
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat. Mapka ostrova.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Tenerife je největší ze sedmi ostrovů kanárského souostroví. Za jasného dne jsou všechny ostrovy vidět z vrcholu tenerifské sopky El Teide, která je se svými 3 718 m nejvyšší horou Španělska. Vládne zde celoročně příjemné klima a právě díky němu se Tenerife stal jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací. Na ostrově se vyskytuje celá řada unikátních rostlin a živočichů, svou jedinečností se může přirovnat ke Galapágám.

Většina zahraničních turistů míří do megaletovisek, vyhlášených akčními zájezdovými balíčky a noční zábavou. V posledních letech je však návštěvníky stále více vyhledáván zelenější, klidnější a tradičnější sever Tenerife. Zdejší nové hotely, mnohdy ve venkovském nebo tradičním kanárském stylu, se zaměřují na návštěvníky, kteří chtějí zažít něco nového. Ostrov se snaží změnit svou pověst laciné prázdninové destinace. K tomu mají pomoci butikové a luxusní hotely, golfová hřiště, gurmánské restaurace a atraktivní nabídka outdoorových aktivit včetně cykloturistiky, pěší turistiky a pozorování velryb.

Náš průvodce představuje to nejzajímavější. Najdete v něm také praktické turistické tipy a mapku Tenerife.