Česko-perská konverzace

Česko-perská konverzace

První vydání této exotické příručky. Kniha vám pomůže dorozumět se v běžných i nečekaných situacích na cestách po Íránu, Afgánistánu, Tádžikistánu a v dalších zemích. Pro začátečníka je dost obtížné se v perském písmu orientovat, proto u všech vět uvádíme přepis výslovnosti. V knize najdete také oboustranný slovníček, přehled gramatiky perštiny a praktické rady na cesty.

ISBN: 978-80-7508-288-6
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075082886
formát: 95 x 140 mm
stran: 336
hmotnost: 170 g
edice: 1, 2017
vydání: 14. 8. 2017
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 17 stran gramatiky
  • 10 stran praktických informací o zemích
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Z hlavního města Perské říše, které postavil Dareios I. a zničil Alexandr Veliký, zbyly jen ruiny královských paláců a honosných sloupových síní zbudovaných na vyvýšené terase. Přesto je perština stále živý jazyk. V Íránu je úředním jazykem země a mluví jím většina populace. Varianty perštiny zaslechnete taky v Afgánistánu, Tádžikistánu a v dalších zemích.

Naše příručka vám umožní pohotově se dorozumět v běžných i nečekaných situacích, i když jste v perštině začátečníkem. Pokud umíte arabsky, je to jistá výhoda. Perská abeceda vychází právě z arabské, má ale o čtyři písmena víc. Pro začátečníka je dost obtížné se v perském písmu orientovat, u všech vět proto důsledně uvádíme výslovnost.

V knize najdete i oboustranný slovníček, přehled gramatiky a praktické rady na cesty.