Gramatika současné portugalštiny

Gramatika současné portugalštiny

Svým rozsahem v rámci ČR výjimečná gramatika portugalštiny. Publikace přibližuje jednotlivé gramatické jevy pomocí jednoduchých pravidel a praktických příkladů. Obtížnost portugalštiny spočívá v její výslovnosti i v množství gramatických nepravidelností, proto v této publikaci najdete k těmto jevům mnoho poznámek. Kniha se věnuje se zejména evropské normě portugalštiny, nicméně uvádí i největší rozdíly oproti brazilské variantě. 

ISBN: 978-80-87471-56-2
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788087471562
formát: 115 x 165 mm
stran: 144
edice: 1
vydání: 14. 9. 2012
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819838
Obsah
  • Popis aktuálních gramatických jevů, jasné a stručné výklady
  • Množství praktických příkladů, poznámky, výjimky, zajímavosti
  • Přehled nepravidelných sloves, křížové odkazy, podrobný rejstřík
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální a svým rozsahem v rámci ČR výjimečný přehled portugalské gramatiky. Cílem této příručky je seznámit čtenáře se základy portugalské gramatiky, s nezbytnou lingvistickou teorií a odbornými termíny. Tento přehled se zabývá zejména její evropskou normou, nicméně uvádí i největší rozdíly oproti její brazilské variantě, ať už gramatické či výslovnostní. Naší snahou bylo přiblížit jednotlivé gramatické jevy pomocí jednoduchých pravidel a praktických příkladů tak, aby i uživatel bez hlubšího povědomí o jazyku byl schopen z výkladu pochopit principy tvoření a užívání daného jevu a poté je bez větších problémů aplikovat v běžné komunikaci. Cílem této publikace není podat podrobný popis gramatiky, nicméně své si v ní najdou i pokročilejší uživatelé a milovníci portugalštiny.

Každá kapitola odpovídající dané gramatické kategorii obsahuje popis uvedeného jevu, případy jeho užití i množství praktických příkladů ze života společně s jejich překladem do češtiny. Obtížnost portugalštiny spočívá nejen v její výslovnosti, ale také v množství gramatických nepravidelností, a proto v této publikaci najdete množství poznámek týkajících se těchto jevů s odkazem na související kapitoly. Přehled je doplněn o podrobný abecední rejstřík, který vám urychlí nalezení konkrétních jevů a zpříjemní práci s touto příručkou.

Portugalština je v současné době šestým světovým jazykem s více než 250 milióny rodilých mluvčích, podle organizace UNESCO je portugalština společně se španělštinou nejrychleji rostoucím evropským jazykem. K její popularitě značně přispívá ekonomický rozvoj Brazílie. Proto je v naší publikaci i kapitola věnovaná brazilské portugalštině, kromě již zmíněných rozdílů v gramatice a výslovnosti v ní uvádíme i přehled nejvýraznějších rozdílů v portugalské a brazilské slovní zásobě.

Věříme, že naši portugalskou gramatiku ocení jak začátečníci, tak i pokročilejší studenti a vyučující.