Florencie

Florencie

Poslední kusy jen za 99 Kč. Průvodce nabízí přehled historických památek, praktické rady na cesty a základní výrazy v italštině. To nejlepší z Florencie shrnuje kapitola Top 10 zajímavostí. Je jen na vás, která místa se vydáte blíže prozkoumat. Jen málo měst se může pyšnit tím, že vytvořily natolik pozoruhodné dědictví během tak krátkého období jako Florencie. Průvodce obsahuje i mapku Florencie a tipy pro volný čas.

ISBN: 978-80-87819-43-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087819432
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 1. 1. 2014
Obsah
  • Mapa Florencie. TOP 10 zajímavostí.
  • Co byste měli vidět. Tipy, jak trávit volný čas.
  • Praktické rady na cesty. Seznam hotelů a restaurací.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Obrovský přínos Florencie západní civilizaci a kultuře byl zcela neúměrný tehdejší velikosti města. Jen málo měst se může pyšnit tím, že vytvořily natolik pozoruhodné umělecké, literární, vědecké a politické dědictví během tak krátkého období. Její historické paláce, ohromné kostely, znamenité sochy a bezpočet mistrovských děl jsou živou a funkční součástí každodenního života, které si současní obyvatelé Florencie váží a jež je otevřená všem.

Davům, a do určité míry i vysokým cenám, se lze vyhnout, pokud navštívíte město mimo sezónu. Nikdy neuniknete intenzivnímu působení obrovské koncentrace uměleckých a architektonických děl, i když na jejich prohlídku budete mít několik dnů. Nesnažte se stihnout vše, výsledkem by bylo pouze vyčerpání. Vyberte si pár skvostů, které nechcete minout, a pak jen v klidu vstřebávejte jejich krásu.