Florencie

Florencie

Poslední kusy jen za 99 Kč. Jen málo měst se může pyšnit tím, že vytvořily natolik pozoruhodné dědictví během tak krátkého období jako Florencie. Průvodce představí nejzajímavější místa a památky, obsahuje i mapku Florencie a tipy pro volný čas.

ISBN: 978-80-87819-43-2
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087819432
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1, 2014
vydání: 1. 1. 2014
Obsah
  • Mapa Florencie. TOP 10 zajímavostí.
  • Co byste měli vidět. Tipy, jak trávit volný čas.
  • Praktické rady na cesty. Seznam hotelů a restaurací.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Obrovský přínos Florencie západní civilizaci a kultuře byl zcela neúměrný tehdejší velikosti města. Jen málo měst se může pyšnit tím, že vytvořily natolik pozoruhodné umělecké, literární, vědecké a politické dědictví během tak krátkého období. Její historické paláce, ohromné kostely, znamenité sochy a bezpočet mistrovských děl jsou živou a funkční součástí každodenního života, které si současní obyvatelé Florencie váží a jež je otevřená všem.

Davům, a do určité míry i vysokým cenám, se lze vyhnout, pokud navštívíte město mimo sezónu. Nikdy neuniknete intenzivnímu působení obrovské koncentrace uměleckých a architektonických děl, i když na jejich prohlídku budete mít několik dnů. Nesnažte se stihnout vše, výsledkem by bylo pouze vyčerpání. Vyberte si pár skvostů, které nechcete minout, a pak jen v klidu vstřebávejte jejich krásu.