Sicílie - TOP 10

Sicílie - TOP 10

novinka

Průvodce s mapami přináší to nejlepší ze Sicílie. Představí hlavní památky, muzea, romantická městečka, pláže, víno, sicilskou kuchyni, zmrzliny, festivaly... Doporučí vždy 10 nejlepších tipů v dané kategorii, každý itinerář má svou mapu. Knihu oceníte pro skladný formát plný TOP informací, inspirativních fotografií a vloženou mapu ostrova.

ISBN: 978-80-7508-630-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, matné lamino
EAN: 9788075086303
formát: 100 x 191 mm
stran: 160
hmotnost: 274 g
edice: 1
vydání: 7. 6. 2022
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce po Sicílii z edice TOP 10 přináší perfektní tipy pro každého.  Najdete zde to nejlepší ze všeho, co ostrov nabízí, různorodé tipy, co podniknout, včetně nápadů, jak ušetřit, jak se vyhnout davům nebo kam zajít za romantikou. Oceníte i poznávací trasy, díky kterým v krátkém časovém úseku poznáte řadu památek a zajímavých míst. Díky příjemné grafice, inspirativním fotografiím a podrobným mapám tento průvodce představuje nepostradatelného cestovního společníka do kapsy. Vychutnejte si knihu i návštěvu Sicílie!

Protože většina z nás se chce na dovolené také bavit, přichází kniha s dalšími tipy – zvyky a tradice, divadelní scény, festivaly a akce, venkovní aktivity, vyhlášené podniky, kde se skvěle najíte i nejvyhledávanější místa, kde to žije dnem i nocí. Průvodce doporučuje výběr 10 NEJ, ať už se jedná o památky a starověká naleziště, muzea, procházky a výlety, dětské atrakce, kulinářské speciality, zmrzliny nebo nakupování. V každé kapitole je 10 inspirativních tipů vyznačeno na mapě a doplňují je fotografie. Pořadí v seznamech TOP 10 nevyjadřuje hierarchii kvality ani popularity. Všech 10 položek je přibližně na stejné úrovni.

Další část knihy popisuje Sicílii geograficky. Je rozdělena na pět částí, samostatná kapitola je věnována Palermu. I zde nabízí všechny kapitoly TOP 10 památky i zážitky a mapky pro každou oblast. A konečně v závěru najdete praktické turistické rady (příjezd, cestování, ubytování) a tři stránky základních italských slovíček a frází s výslovností.

Velkou předností průvodce Top 10 je skladný formát plný těch nejdůležitějších informací a TOP 10 tipů pro každou příležitost. S orientací vám pomůže mapa Sicílie a centra Palerma na vnitřních stranách obálky a podrobnější rozkládací mapa vložená v kapsičce.  Umístění památky, obchodu nebo restaurace na mapě najdete podle souřadnic v textu. 

Kniha pomůže sestavit optimální program dovolené všem, podle zájmů, nálady nebo rozpočtu. Věříme, že vám bude na cestách užitečným společníkem.