Sicílie - 2. vydání
Vyprodáno

Sicílie - 2. vydání

delivery car

Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč

delivery package

Doručujeme
po celém Česku i zahraničí

delivery arrow

Zboží můžete vrátit
do 14 dní bez udání důvodu

Průvodce po Sicílii vás důkladně připraví na cestu na tento středomořský ostrov. Pomůže vám při poznávání hlavních sicilských památek i přírody. Sicílie je poněkud drsná, ale nepostrádá kouzlo a krásu. Cestování po ostrově je jednou velkou podívanou. Klasické chrámy, mozaikami vykládané interiéry kostelů a zdobná náměstí utvářejí unikátní atmosféru. Pobřeží, okolní ostrůvky a hory vybízejí k celoročním sportovním aktivitám.

Historické události zanechaly na Sicílii zřetelnou stopu, což je na ostrově patrné doslova na každém kroku. Téměř všechny mocnosti, které se během uplynulých 3 000 let objevily v oblasti Středomoří, zaměřily dříve či později svoji pozornost na Sicílii. Zanechaly po sobě také mnoho význačných připomínek své přítomnosti. Klasické chrámy, mozaikami vykládané interiéry kostelů a zdobná náměstí utvářejí unikátní atmosféru, která se místy blíží podobě divadelních kulis. Cestování po ostrově je jednou velkou podívanou! Města, památky i krajina zde působí poněkud extravagantněji než jinde. Nejvyšší činná sopka Evropy – Etna – je zároveň nejvyšší horou Sicílie a také jejím nejznámějším přírodním úkazem.

Sicílie je stále přitažlivější i pro aktivní návštěvníky. Pobřeží, okolní ostrůvky a hory vybízejí k celoročním sportovním aktivitám – od výšlapů v horách a na místní sopky po potápění a šnorchlování v mořských rezervacích, od trekkingu v údolích po objevování ostrovů, ležících v okolních vodách. Můžete dokonce ráno lyžovat na svazích Etny a tentýž den odpoledne se opalovat na pláži.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-7508-398-2
Vazbaměkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN9788075083982
Formát105 x 144 mm
Stránky144
Vydání2
Vydáno27. 4. 2018

Naposledy jste si prohlédli

  • 99 % zboží skladem
  • 500+ titulů
  • 54 jazyků
  • 27 let zkušeností