Aplikace pro off-line slovníky

Vyznat se ve velkém množství jazykových off-line aplikací není jednoduché. Poznat, která nabízí jednoduchou výuku cizího jazyka, nebo největší slovník s miliony hesel, může stát mnoho času a zkoušení všech možných produktů. Navíc se může stát, že i tak někdy potřebujete internetové připojení, takže off-line slovník není tak zcela tím, za koho se původně vydával. Pokud tedy hledáte skutečně kvalitní off-line slovník do svého mobilu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo iOS, máme pro vás jednoduchou volbu. Slovníky Lingea HandyLex jsou zkrátka sázkou na jistotu z mnoha důvodů:

 

 1. Více než 20 let vytváříme kvalitní slovníková data. Na jejich vývoji neustále pracuje tým skutečných odborníků a tak máte jistotu, že slovník, který si právě pořizujete, je maximálně aktuální. Ostatně co jiného je na slovníku nejdůležitější, než to, že obsahuje velký počet hesel, včetně těch nejnovější, včetně řady příkladů, překladů a výkladů. Nenechte se zmást slovníky, které uvádějí neuvěřitelné počty hesel. Ve skutečnosti to žádné slovníky nejsou. Jedná se o shluk databází, které jsou bez jakékoli lexikografické nadstavby, bez jakékoli jazykovědné odbornosti a pravidel jen nahodile poskládány.

 

 1. To, že ve slovníku jsou hesla pečlivě zpracována, z něj ještě nedělá dobrého pomocníka. Aplikace, která slovník rozpohybuje, musí být přehledná, rychlá a především jednoduchá na ovládání. Pochopitelně by mohla disponovat i zajímavými funkcemi. Takže je čas, představit si aplikaci HandyLex obecně na ideálně úplné novince: Italsko-českém a česko-italském velkém slovníku.

 

Největší současný elektronický slovník pro italštinu pro operační systém Android je od společnosti Lingea. Je určen pro náročné studenty jazyka, učitele i překladatele. Přehledná a pečlivě strukturovaná hesla spolu s kontextovými poznámkami u ekvivalentů v každém významu vám usnadní užívání slovníku, pomohou vám vybrat ten správný překlad a vyhnout se tak nedorozuměním.

itczhandylex1.webp (69 KB)   itczhandylex2.webp (142 KB)   itczhandylex3.webp (153 KB)

itczhandylex4.webp (137 KB)   itczhandylex5.webp (42 KB)   itczhandylex6.webp (105 KB)


Slovník obsahuje:

 • více než 105 000 hesel. Hesla byla pečlivě vybrána na základě korpusu italského i českého jazyka, výkladových slovníků italštiny a důvěryhodných internetových zdrojů. Hesla a významy obsažené ve slovníku pokrývají prakticky všechny oblasti současného jazyka, a to jak z obecné, tak z odborné slovní zásoby;
 • více než 296 000 překladů
 • mnoho praktických ustálených spojení a ilustračních příkladů z reálného živého jazyka

 

Slovník je uživatelsky přívětivý. Využívat můžete tyto funkce: 

 • automatické rozpoznávání jazyka, takže není nutné přepínat „směr“ překladu;
 • nabídku překlepů při zadávání slov a našeptávátko, díky němuž není třeba psát celá slova;
 • tabulky tvarosloví;
 • možnost ověřit si správnost překladu pro každé heslové slovo – stačí poklepat na jakýkoli zobrazený překlad a ten se ihned vyhledá jako samostatné heslo i ve fulltextovém vyhledávání;
 • tvaroslovné hledání najde slovo zadané v jakémkoli jeho tvaru
 • výslovnost namluvenou rodilým mluvčím ve vysoké audio kvalitě pro většinu heslových slov v cizím jazyce;
 • fonetické přepisy heslových slov;
 • možnost zařazení hesel mezi „oblíbená“;
 • podpora funkce Split View;
 • automatický překlad slov při kopírování textu do schránky.

Všechny výše uvedené funkce dělají ze slovníku ideálního pomocníka pro každodenní použití v práci, ve škole, doma i na dovolené. Bez kvalitního slovníku to zkrátka nejde!