Řecko, země mytologie, historie a přírodního bohatství

Řecko je zemí starověkých bohů a hrdinských legend. Je známé svou neuvěřitelnou historií, bohatou kulturou a nádhernými ostrovy, které rozkvétají ve Středozemním moři. Mezi nejpopulárnější ostrovy v této zemi patří Kréta, Korfu, Kos, Rhodos a Zakynthos. Každý z těchto ostrovů má svou vlastní jedinečnou charakteristiku a nabízí návštěvníkům fascinující kombinaci mytologie, historie a úchvatné přírody.

Pro milovníky odpočinku i dobrodružství.

Dovolená v Řecku je zážitkem plným relaxace, dobrodružství a objevování. Kromě návštěvy krásných ostrovů existuje mnoho dalších aktivit, které můžete v Řecku vyzkoušet. Pro milovníky adrenalinových sportů je tu také možnost vyzkoušet vodní lyžování, potápění či surfování na některých z nejlepších pláží ve Středozemním moři. Místní kuchyně je dalším lákadlem, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby, olivový olej, sýry a tradiční řecké speciality.

Řecko  Peloponés  Kréta 

Plánujete dovolenou v Řecku?

Nezapomeňte se předem na svou cestu vybavit našimi průvodci, ať vám žádný zážitek neuteče! Představení toho nejlepšího v malém cestovním formátu, který se vám pohodlně vejde do tašky, najdete v modrých průvodcích do kapsy. Přehledný výběr nejatraktivnějších míst a zážitků z každé kategorie vám poskytne řada průvodců Top10. Milovníci gurmánských zážitků jistě ocení průvodce Michelin Víkend a jejich tipy, jak si dovolenou opravdu vychutnat po všech stránkách. Velké průvodce jsou plné krásných fotografií a podrobnějších informací o historii, kultuře, přírodě nebo tradicích dané země.

Další průvodce do více než 100 destinací najdete na našem e-shopu.

Jedinečnost řeckých ostrovů.

Kréta

Kréta a památky minojské civilizace

Kréta je největším ostrovem v Řecku a je považována za kolébku minojské civilizace, jedné z nejstarších civilizací na světě. Příběhy praví, že právě zde se narodil Zeus. Místo nabízí mnoho historických památek, jako je palác Knóssos z dob minojské civilizace, ruiny starověkých chrámů nebo labyrint, ve kterém žil legendární Minotauros. Kréta je také známá svými krásnými plážemi, skalnatým pobřežím a horskými masivy, které přitahují milovníky přírody i dobrodružství.

Korfu

Zelený ostrov Korfu

Korfu, nejsevernější ostrov západního Řecka, je známý svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Ostrov byl postupně ovlivněn benátskou, britskou a francouzskou nadvládou, což se odráží v jeho architektuře a kultuře. Jeho historické centrum, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je plné úzkých uliček, pevností a impozantních kostelů. Korfu je také obklopeno nádhernými plážemi s tyrkysovým mořem a zelenými horami.

Kos

Kos, místo zrodu moderní medicíny

Kos, ostrov blízko tureckého pobřeží, je spojen s legendárním otcem medicíny Hippokratem. Hippokratův strom, pod kterým údajně zakládal svou školu, je jedním z hlavních symbolů ostrova. Tento ostrov nabízí rozmanité krajinné scenérie, včetně písečných pláží, malebných vesniček a olivových hájů. Kos je také známý svými antickými památkami, včetně Agory a Asklépiova chrámu, archeologické naleziště zasvěcené lékařství.

Rhodos

Rhodos a jeden ze sedmi divů světa

Rhodos je největším ostrovem v egejském souostroví Dodekany a nabízí bohatou historii a slunečné pláže. Město Rhodos, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je plné středověkých hradů, starověkých památek a úzkých uliček. Na ostrově najdete také slavný Kolos rhodský, jeden ze Sedmi divů antického světa. Rhodos je mimo jiné oblíbený pro svoje pláže, jako je Faliraki, které přitahují příznivce slunečních paprsků z celého světa.

Zakynthos

Bílé útesy na Zakynthosu

Zakynthos, také známý jako Zante, je ostrov známý svými bílými útesy, modrými jeskyněmi a nádhernými plážemi. Je také domovem vzácné želvy Caretta Caretta. Ostrov nabízí neuvěřitelné výhledy na moře a přírodní krásy, které jsou rájem pro fotografy a milovníky dovolené. Zakynthos je ideálním místem pro ty, kteří chtějí spojit přírodu, dobrodružství a relaxaci.

Navštivte oblíbené destinace.

Athény

Moderní Athény s nádechem historie

Athény mají bohatou historii a jsou známé svými antickými památkami. Akropolis, která se tyčí nad městem, je jedním z nejslavnějších archeologických nalezišť na světě. Zde můžete obdivovat slavný Parthenón, Erechtheion a další starověké chrámy. Navštívit Athény je jako cesta do minulosti, která vám umožní pochopit a ocenit bohatou historii Řecka. Město kombinuje tradiční a moderní prvky a nabízí návštěvníkům jedinečnou perspektivu na řeckou kulturu.

Kypr

Kypr, ostrov bohyně Afrodity

Historie Kypru sahá až do starověku, kdy se podle legend stal kolébkou bohyně lásky Afrodity. Místo bylo obydleno řadou civilizací, včetně Féničanů, Řeků, Římanů, Byzantinců a Osmanů, což zanechalo bohaté dědictví v podobě archeologických nalezišť. Pohoří Troodos, táhnoucí se středem ostrova, je domovem malebných horských vesnic. V okolí se nachází rozsáhlé vinice a olivové háje. Kypr je malým rájem pro toho, kdo hledá kombinaci historie, kultury a přírodní krásy.

Řecko návštěvníkům nabízí nezapomenutelný zážitek. Od fascinující historie a mytologie po úchvatnou přírodu a slunečné pláže. Každý z ostrovů má své jedinečné kouzlo. Při plánování své dovolené do Řecka byste neměli zapomenout vzít v úvahu skvosty Středomoří, které vás zcela okouzlí svou bohatou kulturou, historií a nádhernou přírodou. Inspiraci najdete v naší široké nabídce průvodců po Řecku a jeho ostrovech.

Příjemný odpočinek a plno letních zážitků vám přeje

Lingea