Jak se liší Češi od Číňanů?

Minimálně jeden rozdíl je viditelný hned... Ale vezměme to popořádku: Znáte naše publikace věnované zážitkovému poznávání národů napříč světem? Loni vyšly první tituly přibližující 11 národů Evropy i zámoří, nyní přinášíme další publikace. Už brzy se na pultech knihkupectví odhalí Češi, Číňané, Dánové, Irové, Kanaďané, Němci a Španělé. Seznamte se se všemi, opět převážně nevážnou formou a s nadhledem.

Mezi sedmero novinkami asi nejvíce zaujmou Češi. Všichni přece víme, jací jsme. Ale máte odvahu zjistit, jak nás vidí svět? Máme opravdu nejlepší kuchyni, nejlepší pivo, nejhezčí děvčata a nejlepší sportovce? Dále se dozvíte, proč se Dánové rádi baví a jsou pyšní na svůj životní styl, vlajku a toleranci, proč jsou Němci hrdí na svou výkonnost, organizaci i preciznost, z čeho čerpají Irové svůj optimismus nebo proč jsou tak skvělí vypravěči a spisovatelé. Pochopíte, proč je pro Španěly čas ve své podstatě podružný a proč nedají dopustit na svoje siesty a fiesty. Ze zámořských národů přiblížíme Kanaďany. Zjistíte, co je sbližuje, proč milují hokej a jak si užívají letních sportů i na sněhu. A konečně Číňané, mistři zarputilosti. Pochopíte, proč si nadevše cení vzdělání, rodiny, proč za každou cenu drží svoji tvář a jak to mají s domácími mazlíčky. Kdo z nich je vám nejbližší?

Nahlédněte s námi do hlubin duší jednotlivých národů. Zjistíte, jak místní lidé žijí, čemu věří a co je pro ně důležité. Dozvíte se podrobnosti o každodenním životě a zvyklostech, abyste je lépe pochopili a snadněji s nimi navázali kontakt. To vše čtivě a zábavnou formou. Na pultech knihkupectví se novinky objeví během května, ale u nás si je můžete objednat už teď.