Nové obrázkové knížky z řady Objevuj!

Právě vycházejí další dětské obrázkové knížky z řady Objevuj! od nakladatelství Dorling Kindersley. Celkem už můžete vybírat z osmi knížek plných zajímavostí. Poznejte s dětmi poutavý svět kolem nás!

Novinky se zaměřují na techniku a přírodovědu. Knihy jsou psány srozumitelně a čtivě, texty doplňují poutavé fotografie. Najdete v nich známá fakta, zajímavosti a k některým tématům i podrobnější informace, které se běžně ve škole neučí. Věříme, že knížky děti opravdu zaujmou a podpoří jejich zájem o vědu a techniku. Přečtěte si podrobnosti! 

Objevuj!Objevuj!Objevuj!Objevuj!

Objevuj! Kódování

Kniha poodhaluje poutavý svět kódování. Děti se dozví, jak fungují tajné kódy a jak si je mohou vyzkoušet. Lépe si představí, jak pracují počítače a počítačové programy a získají základní představu o algoritmizaci. Dozvědí se také o nebezpečných počítačových virech.  Na konci knihy najdete slovníček používaných pojmů, který děti využijí i ve škole.

Objevuj! Lidské tělo

Knížka pro zvídavé děti je plná zajímavostí o lidském těle. Pomocí textů a obrázků přibližuje, z čeho se tělo skládá, jak funguje, co všechno dokáže nebo jak umí bojovat s nemocemi. Dočtou se také o emocích, o důležitosti hygieny a zdravého životního stylu. Kromě základních informací občas zajde více do hloubky, například v popisu dědičnosti.

Objevuj! Technika

Poutavý náhled do světa technických vynálezů. Děti se dozví, kde všude se s technikou setkáváme a jak nám pomáhá. Najdou v ní fakta, obrázky a spoustu zajímavostí. Slovníček na konci obsahuje vysvětlení některých výrazů, například aerodynamický tunel, hydraulická síla nebo optický kabel. Nechybí jména slavných vynálezců jako Leonardo da Vinci, Geore Stevenson,  A. G. Bell, bratři Wrightovi a další.

Objevuj! Vesmírné objevy

Obrázková knížka mapuje cestování do vesmíru. Objevte s dětmi poutavý svět raket, raketoplánů a vesmírných stanic! Dozvíte se, jak se astronauti oblékali, co jedli, jak zvládali přistání na Měsíci nebo pobyt ve volném kosmu. Kniha obsahuje i medailonky skutečných kosmonautů, věnuje se také výzkumu pomocí moderních dalekohledů.