Ruské slovníky on-line

Nejnovější slovníky pro ruštinu na stránkách slovniky.lingea.cz

Ruský praktický slovník vás spolehlivě provede na cestě od prvních znaků azbuky až k maturitě. U hesel jsou označené přízvuky, můžete si přehrát vzorovou výslovnost nebo zobrazit tabulky skloňování a časování. Šikovnou pomůckou je také virtuální klávesnice. Dále na stránkách najdete ruskou gramatiku, konverzační fráze i témata. Můžete se s námi pohodlně učit slovíčka z desítek oblastí. Zkuste si třeba okruh zaměřený na počítačovou terminologii. Nebo raději luční květiny? Praktický slovník se všemi funkcemi a další zmíněné materiály můžete kdykoli zdarma používat a ani registrace na webu není povinná. 

Pro náročnější uživatele a studenty ruštiny jsme doplnili objemnější slovníky a další materiály. Zde se jedná o placené licence Study, Profi a Platinum, přístup ke slovníkům máte kdykoli po přihlášení ke svému účtu. Velký ruský slovník nabízí rozsáhlejší slovní zásobu, kterou oceníte při studiu na vysoké škole nebo v zahraničí. Nic se ale nevyrovná slovníku Platinum. V něm najdete největší slovní zásobu současné ruštiny, včetně slov, která pronikla do jazyka teprva v posledních desetiletích a která v klasických starších vydáních ruských slovníků často chybí. Slovník Platinum je tu pro pokročilé uživatele, profesionální překladatele a pro všechny, kteří chtějí mít po ruce maximum informací.

ruské slovníky

 

Ale to ještě není všechno. Hlavní novinku jsme si nechali až docela na závěr. V rámci licence Profi nebo Platinum objevíte také ruský ekonomický slovník. Bude se hodit všem, kdo v oblasti ekonomie a obchodu potřebují komunikovat rusky nebo ruským odbornějším textům důkladně porozumět. Ekonomický slovník se zaměřuje zejména na slovní spojení, která často nelze doslovně překládat. Hodně z nich vzniklo v poslední době, vlivem rozvoje ekonomiky, obchodu, počítačů a techniky obecně. V učebnicích a slovnících vydaných v 90. letech jich proto značná část přirozeně chybí.

ekonomický slovník  ekonomický slovník


Vyzkoušejte si ekonomický slovník a další ruské on-line slovníky ve zvýhodněné jarní akci!
Dvouměsíční licence Profi ruština nyní jen za 99 Kč (běžná cena je 490 Kč) nebo licence Platinum ruština za 199 Kč (běžně 990 Kč). Napište nám na info@lingea.cz.

V rámci ekonomického slovníku jsme doplnili i témata zaměřená na hospodářství, obchod, účetnictví a ekonomii. K dipozici jsou na straně ruské i české, můžete zde brouzdat, jak dlouho budete chtít. V těchto tematických lekcích najdete aktuální slovní zásobu například z oblasti účetnictví, daní, bankovnictví nebo i propagace.

témata zaměřená na ekonomiku  témata propagace

 

témata zaměřená na bankovnictví