Slovníky a další jazykové materiály zdarma na slovniky.lingea.cz

Rádi bychom vás podpořili v současném náročném období, kdy v důsledku uzavření škol probíhá vzdělávání v domácím prostředí. Nyní proto můžete mimořádně pro své studium cizích jazyků zdarma využívat licence STUDY dostupné na stránkách slovniky.lingea.cz. Najdete zde nejen podrobné slovníky, ale také rozsáhlou gramatiku, konverzace, mluvníky nebo slovníky slangu. To vše pro jazyky angličtina, francouzština, italština, němčina, ruština, španělština. Všechny tyto materiály můžete používat až do odvolání zdarma a bez jakýchkoliv závazků.  

Jak získat přístup k licenci STUDY zdarma?

Je to jednoduché. Stačí jít na stránky slovniky.lingea.cz a vybrat si jazyk. Všechny součásti balíčku STUDY máte ihned k dispozici. 

Co v rámci licence STUDY naleznete?

slovniky.lingea.cz-free-study.jpg (201 KB)

Slovník
Praktické oboustranné slovníky rozsahu cca 70 000 hesel. Slovíčka obsahují nahrávky výslovnosti, gramatické informace, (nepravidelné tvary, tabulky skloňování, časování) a množství příkladových vět.

Gramatika
Přehledy gramatik s vysvětleními na základě jednoduchých pouček a tabulek. Vše je doplněno praktickými příklady a poznámkami.

Konverzace
Moderní konverzace s tematickou slovní zásobou, běžnými frázemi i idiomy. To vše z desítek oblastí (například pozdravy, žádosti, omluvy, čas, cestování, stravování, nakupování, počasí, sporty, kultura, bydlení, rodina, práce…)

Užití slov
Speciální slovník, který se soustředí na slova v cizím jazyce, která se žákům často pletou. Upozorňuje také na různé zajímavosti a gramatické nepravidelnosti.

Mluvník
Tento originální slovník vět v sobě spojuje výhody slovníku a konverzační příručky. Ke každému klíčovému slovu zde najdete několik vět a slovních spojení, které dané slovo obsahují. Zkuste například slovo "hlava". 

Témata, Procvičování slovíček
Procvičování slovíček z připravených tematických okruhů. V souvislosti s možností přehrávání výslovnosti je to ideální funkce pro samostudium. Testy obsahují i tlačítko pro vyhodnocení správných i špatných odpovědí. Témata můžete využívat v češtině i v cizích jazycích (tedy na obou stranách slovníku), přepínání zajišťuje tlačítko se dvěma šipkami.

Přehled tematických okruhů najdete přímo u konkrétního jazyka, např. na https://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky-uceni


Jak jednotlivé části licence STUDY používat?

Stačí si na hlavní stránce slovniky.lingea.cz vybrat jazyk a můžete hned překládat. Automaticky se překlad vyhledává v obou směrech slovníku, dále potom v mluvníku, slovníku slangu a slovníku užití slov. Ostatní materiály (gramatika, konverzace, procvičování slovíček) nastavíte v horním rozbalovacím menu.


Nejste si něčím jistí? Můžete nám napsat na podpora@lingea.cz nebo také zavolat v pracovní dny mezi 9:00 a 16:00 na telefon 541 233 160, rádi Vám poradíme.