Španělsko-český česko-španělský kapesní slovník

Španělsko-český česko-španělský kapesní slovník

Starší vydání oblíbeného slovníku se slevou. V knize najdete běžnou slovní zásobu španělštiny, oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Spolu s přehledem španělské gramatiky a konverzací zaměřenou na obvyklé situace tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro každodenní komunikaci ve španělštině. Díky kapesnímu formátu můžete mít slovník stále u sebe, hodí se na cesty i do aktovky. Pokud potřebujete větší nebo výraznější písmo, vyberte si u nás ze španělských slovníků většího formátu.

ISBN: 978-80-7508-276-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082763
formát: 85 x 118 mm
stran: 832
hmotnost: 264 g
edice: 4
vydání: 13. 4. 2017
Obsah
  • 35 000 hesel, 43 000 významů, 3 000 frází
  • Současná slovní zásoba z oblasti spisovné i hovorové
  • 49 stran gramatiky, 48 stran konverzace
  • Orientační mapky, důležité kontakty
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Přehledný a poměrně objemný kapesní španělský slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné španělštiny. Oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Pomůže domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat ve španělštině.

Hesla i překlady jsme pečlivě vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, spisovné i nespisovné. Vycházeli jsme při tom z nejnovějších španělských výkladových slovníků (Diccionario de la Real Academia Española, Diccionario de Salamanca, Clave, Gran Diccionario de Uso del Español Actual aj.). Místo mnohých zastaralých výrazů náš slovník nabízí naopak množství nových pojmů a termínů rozšířených v poslední době, např. slovní zásobu z oblasti internetu a digitálních technologií.

Aby se Vám se slovníkem pracovalo co nejlépe, obsahují hesla kromě samotných překladů i další doplňující informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky Vám pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Ustálené obraty, příklady a vazby Vám zase napoví, jak slovo nebo slovní spojení nejlépe užít ve větě. 

V přílohách najdete přehled gramatiky a konverzaci zaměřenou na obvyklé situace, např. na cestování (autem, busem, letadlem), hledání ubytování, vyplňování dotazníků, nákupy nebo třeba časté veřejné nápisy. Na obálce je kromě orientačních mapek pro příslušné země i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí, krizová telefonní čísla v různých zemích atd.

V tomto španělském kapesním slovníku s konverzací a gramatikou tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci ve španělštině.

Pokud potřebujete obsáhlejší slovní zásobu, doporučujeme praktický španělský slovník zhruba dvojnásobného rozsahu. Profesionálním překladatelům nabídneme španělské slovníky v elektronické podobě, ve formě aplikací na PC nebo on-line licencí.