Španělsko-český česko-španělský praktický slovník, 2. vydání

Španělsko-český česko-španělský praktický slovník, 2. vydání

Rozšířené vydání autorsky původního slovníku. Poměrně rozsáhlá slovní zásoba odráží současnou psanou a mluvenou španělštinu včetně odborné terminologie z řady oblastí. Najdete zde i mnoho zcela nových a dnes velmi aktuálních výrazů a hovorových slov. Slovník může být používán u státní maturitní zkoušky z cizího jazyka.

ISBN: 978-80-7508-273-2
vazba: pevná, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788075082732
formát: 115 x 165 mm
stran: 1280
hmotnost: 808 g
edice: 2
vydání: 8. 3. 2017
Obsah
  • 79 000 hesel, 14 000 příkladů, idiomů a frází, 237 000 překladů
Vlastnosti
  • Aktuální slovní zásoba věrně odrážející současný psaný a mluvený jazyk.
  • Včetně odborné terminologie a ustálených slovních spojení.
  • Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nové vydání autorsky původního španělského slovníku v maximálně přehledné formě postihuje skutečnou slovní zásobu jak češtiny, tak i španělštiny. Ačkoliv jde o slovník rozměrem střední, svým obsahem a záběrem se na našem trhu řadí spíše k slovníkům větším. Všechna hesla a významy jsou ověřeny na základě informací z důvěryhodných zdrojů, pečlivě zpracovány a graficky upraveny tak, aby Vám umožnily co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu.

Při práci na španělské straně slovníku jsme vycházeli z nejnovějších španělských výkladových slovníků renomovaných zahraničních nakladatelství, jako jsou SGEL (Sociedad General Española), RAE (Real Academia Española), Ediciones SM (Fundación Santa María), Santillana – Salamanca, Espasa Calpe či Grupo ANAYA, ze speciálních frazeologických a terminologických slovníků v neposlední řadě též z vlastních korpusových zdrojů a internetu. Obsahuje současnou frekvenčně uspořádanou slovní zásobu, nechybí ani nejnovější termíny technické, ekonomické či právní, odrážející technologický pokrok počátku nového tisíciletí či začlenění naší země do Evropské unie. Česká strana je založena na vlastním výkladovém slovníku češtiny.

Věříme, že výsledkem naší práce je skutečně praktický slovník, jehož kvality ocení všichni, kdo pracují se španělštinou a chtějí mít k dispozici aktuální slovní zásobu v co nejširším rozsahu.

Slovník může být používán u státní maturitní zkoušky z cizího jazyka. Tento titul neobsahuje žádné přílohy věnované písemnému projevu, které u nové maturitní zkoušky nejsou povoleny (např. základní charakteristiky vybraných typů textů, vhodné fráze, vhodná oslovení nebo zakončení dopisů, gramatiku apod.).

Praktický slovník nabízíme také v elektronické podobě pro PC.