Nové kapesní průvodce na letošní dovolené

Pro letošní letní dovolené jsme připravili další sadu průvodců za poznáním, dobrodružstvím i relaxací. Praktické kapesní průvodce nabízejí ty největší zajímavosti a vejdou se pohodlně do každého batůžku nebo kabelky.

Žhavou novinkou je průvodce ostrovem Kos, skutečný ráj pro všechny turisty. Tento ostrov je stále oblíbený díky mnoha čistým plážím a kvalitním službám. Lákadlem je také snadná dostupnost tureckého Bodrumu, z tohoto pohledu Kos hraje prim ve srovnání s ostatními řeckými ostrovy. Další novinkou je slunná Apulie. Stále větší počet turistů objevuje krásy a klid tohoto jižního cípu Itálie. Najdete zde památky i nádherné písečné pláže, kde si pohodovou dovolenou užije celá rodina. Přímořské taverny nabízejí jedinečné speciality. Ze zcela jiného soudku je Kodaň. Tato okouzlující přímořská metropole s krásnou architekturou a zajímavou kulturou je proslulá jako jedno z evropských center jazzu. Dánové vědí, jak si užívat život. Místní zábavní parky nadchnou děti i dospělé.

Dalšími novinkami jsou tři metropole, které turisté objevují teprve v posledních letech. Je to srbský Bělehrad, rumunská Bukurešť a lotyšská Riga. I zde objevíte malebná historická centra a zajímavé kulturní akce. Výběr restaurací i barů je široký, užijete si zábavy, dobrého jídla a pití, to vše za rozumné ceny. Fasády mnohých domů jsou sice ještě omšelé, ale najdete zde o to větší energii, tvořivost a chuť se bavit. Nuda zde rozhodně nehrozí. Bukurešťský noční život patří k nejvyhlášenějším, Bělehrad se díky bohaté klubové scéně těší pověsti „ráje hipsterů“. A Riga? Počet restaurací, klubů a barů je tak ohromující, že je Riga oblíbenou destinací pro rozlučky se svobodou.

Apulie Kodan Bukurešt Riga

Zbývajících pět novinek tvoří nová vydání populárních destinací. Nejočekávanější přírůstkem je již 3. vydání průvodce Zakynthos a Kefalonie, dlouhodobě oblíbeného cíle turistů. Velmi navštěvované je také Švédsko, pohodová země s krásnou přírodou. Příznivce antických památek potěší Athény, milovníky moderních dějin a architektury zase Berlín. A posledním přírůstkem je nové vydání průvodce Japonska, daleké a tajuplné země.

Zakynthos Švédsko Athény Berlín Japonsko

Po kliknutí na obálky se dočtete podrobnosti o jednotlivých knihách, můžete si prohlédnout i ukázkové stránky.

Nenašli jste zde svoji letošní destinaci? Prozkoumejte naše webové stránky www.lingea.cz a téměř jistě ji tam objevíte. Nabídka zahrnuje téměř 200 průvodců, kapesní i velké, s mapami i bez nich, s doporučenými trasami, zaměřené poznávání památek nebo aktivní odpočinek a relaxaci.

Přejeme všem pohodové cestování a hory zážitků!

Vaše Lingea