Moderní čínsko-český slovník

Všichni milovníci čínštiny a východní filozofie, zbystřete, máme pro vás další velký slovník! Na pultech knihkupectví se můžete pokochat jeho krásou :-) Na našem e-shopu si jej samozřejmě můžete zakoupit také.

Kniha je výsledkem dlouholeté práce sinologů z Katedry asijských studií FF UP v Olomouci pod vedením Ondřeje Kučery a Víta Žuji. Tento moderní čínsko-český slovník je rozhodně jedním z největších lexikografických počinů české sinologie posledních let.

Základem slovníku je vlastní rozsáhlá jazyková databáze o velikosti přibližně 57 000 hesel. Slovník je zpracován jako dekódovací, tj. překladový pro českého mírně pokročilého uživatele, ale vzhledem k prioritě výslovnosti v řazení i vyhledávání je použitelný i pro začátečníka. Knihu doplňuje 16 praktických příloh, které popisují písmenná slova, numerativy, interpunkci, příbuzenské stavy a oslovení, cyklické znaky, solární období, státy a hlavní města, přehled dynastií Číny a další.

Čínsky mluví více než miliarda lidí a pokud jste Čínu navštívili, dobře víte, že pouze s angličtinou v mnoha situacích nevystačíte. Pokud chcete v zemi pracovat nebo s místními firmami obchodovat, dobrá znalost jazyka je téměř nutností. Naučit se čínsky není lehké, ale kdo se pro tento jazyk rozhodne, má celý život co dělat. A pozadu nezůstanou ani emoce. Mnozí sinologové vám potvrdí, že čínština je láska na celý život.

Podobně to cítí i naši lingvisté a tak můžeme nabídnout také oboustranný velký slovník. Podívejte se na podrobnosti!

čínský slovník     čínský slovník       čínský slovník   čínský slovník