Vydejte se v zimě za sluncem – Asie

Někdo si zimu spojuje se sněhem a zimou, jiný s tmavými dlouhými nocemi. Po celém světě však existují destinace, které v tomto ročním období nabízejí útěk za sluncem, teplem a jedinečnými zážitky. Od listopadu do února nabízejí ideální klima pro vaše cesty a nové zážitky.

Každá z níže uvedených destinací má své vlastní kouzlo, které z ní činí ideální místo pro zimní dovolenou. Pojďme se podívat na to, proč byste měli návštěvu těchto míst zvážit, a na co se zde můžete těšit. Vezmeme vás na cestu po okouzlujících lokalitách a zdůrazníme, proč jsou ideální pro vaši zimní dovolenou.

Bali a Lombok

Bali: Svěží tropický ráj

Bali je proslulé svými prosluněnými plážemi. Navíc je to fantastická destinace, kterou můžete prozkoumat v zimě. Od prosince do února na Bali probíhá „mokrá sezóna“, která přináší svěží zeleň a méně lidí. V období dešťů se Bali promění v bujný ráj se zelenými rýžovými terasami a vodopády v plné kráse. Zažijte bohatou kulturu Bali účastí na festivalech, bali je také proslulé surfováním a svými prvotřídními jógovými a wellness pobyty. Využijte deštivého počasí a dopřejte si omlazující masáže, cvičení jógy a ozdravné procedury.

Srí Lanka

Srí Lanka: Přírodní říše divů

Srí Lanka je ostrovní stát nabízející kombinaci kultury a přírodních krás. Starobylá města jako Anuradhapura a Polonnaruwa lákají na velké množství zachovalých ruin a kolosálních dagob. Národní parky Yala a Wilpattu jsou místy, kde můžete pozorovat levharty, slony a mnoho druhů ptáků. Jižní a východní pobřeží lákají idylickými plážemi s teplou vodou a mírnými vlnami. Navštívit můžete čajové plantáže u měst Nuwara Eliya a Ella. Nezapomeňte si také užít vyhlídkovou jízdu vlakem skrze svěží zelenou krajinu.

Thajsko

Thajsko: Zázraky v oáze kultury

Thajsko nabízí mnoho atrakcí pro cestovatele. Na festivalech Loy Krathong a Yi Peng můžete zažít nádhernou podívanou, kdy tisíce světel a lampionů ozáří noční oblohu a vytvoří magickou atmosféru. Thajský záliv, včetně ostrovů Ko Samui a Ko Phangan, nabízí klidné pláže a slunečné počasí, zatímco jiné části západního pobřeží Thajska mohou být více deštivé. Prozkoumejte starobylé chrámy v městech, jako jsou Chiang Mai a Ayutthaya, kde nižší teploty usnadňují procházky po působivých architektonických skvostech.

Vietnam

Vietnam: Tradice doprovázená klidem

Od listopadu do února je ve Vietnamu chladné a suché období. V zátoce Ha Long Bay, kde tisíce vápencových útvarů vytvářejí surrealistickou mořskou krajinu, se můžete plavit po smaragdových vodách a prokoumávat skryté jeskyně. Ponořte se do rušných ulic staré čtvrti ve městě Hanoj, kde živé trhy a architektura vyprávějí příběh bohaté vietnamské historie. Projděte se kouzelnými uličkami města Hoi Anu, které zdobí barevné lucerny, nebo se vydejte na prohlídku tunelů Cu Chi a nahlédněte do válečné historie Vietnamu.

Další oblíbené destinace v Asii


Představené destinace nabízejí bohatou škálu zážitků. Objevte rozmanitost východní Asie a vydejte se na zimní cestu, která ve vás zanechá cenné vzpomínky a hlubší pochopení neuvěřitelné rozmanitosti, kterou náš svět nabízí. Sbalte si kufry a vydejte se vstříc novému dobrodružství!

Vaše Lingea