Off-line slovníky

Slovníky Lingea Lexicon 7

Díky dlouholeté práci týmu profesionálů nabízíme nejkvalitnější, největší a nejpřehlednější současné slovníky pro výuku jazyků, samostudium i pro překladatelskou praxi. Nová řada Lexicon 7 pro PC nabízí maximální komfort a jednoduchost. Program lze instalovat lokálně nebo v rámci školní sítě. Stáhněte si 30denní slovník na act.lingea.eu a vše si vyzkoušejte! Lexicon funguje ve všech běžných operačních systémech. Zakoupená licence je časově neomezená a lze ji používat na 2 počítačích

Můžete vybírat ze třech velikostí slovníků pro jazyky angličtina, němčina, ruština, francouzština nebo španělština.

  • praktický slovník, cca 70 000 hesel
  • velký slovník, cca 120 000 hesel
  • slovník Platinum, cca 250 000 hesel

V čem jsou slovníky Lexicon 7 jedinečné?

Základem je kvalitní slovní zásoba. Slovníky Lingea jsou aktuální a živé, náš tým lexikografů do nich neustále doplňuje nová slova, významy i fráze. A že jich v posledních letech je! S rozvojem internetu a všech technologií se slovní zásoba češtiny i cizích jazyků značně obohatila. Ve starších slovnících tyto výrazy opravdu nenajdete. Důležitá je i samotná aplikace. S Lexiconem je překládání hračka, ale umí toho ještě mnohem víc!

V Lexiconu máte několik možností, jak vyhledat neznámé slovo:

  • napsat slovo do zadávacího pole
  • zkopírovat slovo do schránky a vložit jej do zadávacího pole
  • aktivovat funkci pop-up, každé slovo vložené do schránky bude pak automaticky Lexiconem přeloženo
  • použít funkci mouse-over, pak stačí najet kurzorem nad slovo a ihned se v okně Lexiconu zobrazí jeho překlad.

Oceníte také okamžitou nabídku slov, která mají k zobrazovanému heslu nějaký vztah: synonyma, antonyma, frázová slovesa, slovní spojení, tematicky spřízněné výrazy nebo slova se stejným slovním základem, ale jinou předponou nebo příponou. Dotazy lze zadávat také pomocí zástupných znaků ? a * nebo lze hledat i podle oborů, stylů nebo regionů. Samozřejmostí je nahraná výslovnost hesel, gramatické informace, dokonce i kompletní tabulky skloňování a časování ohebných slov. Oceníte i přehled gramatiky nebo možnost procvičování slovníček v režimu Učení a zkoušení, tvorba vlastních lekcí a dokonce i vytváření celých vlastních hesel v uživatelském slovníku... Umí toto slovník, který používáte?