Český jazyk

Český jazyk on-line: nechybujte.cz

Web nechybujte.cz je tím správným místem, kde najdete vše o češtině. Poradí s problematickým jevy pravopisu, s významem cizích slov, výběrem synonym, vysvětlí gramatiku, vylepší formulaci vět nebo opraví jakýkoliv vložený text. Stránky pomůžou žákům vylepšit jazykový styl a vyjadřovat se bezchybně a přesně. Ovládání je maximálně jednoduché, a tak si zde odpovědi najdou i děti na 1. stupni ZŠ. Nejen pro ně jsme ve výkladovém slovníku doplnili desítky obrázků.

Vychytávkou jsou interaktivní tabulky skloňování jmen i časování sloves (včetně podmiňovacích způsobů a přechodníků) ve Slovníku současné češtiny. Stačí kliknout na symbol trojúhelníku za heslovým slovem. Tuto možnost ocení u obtížnějších slov všichni, velkou pomocí bude žákům i cizincům.

To mě zajímá


Školní knižní tituly pro český jazyk


      

Pravidla českého pravopisu Lingea jsou určena jak žákům a studentům, kteří právě získávají povědomí (nejen) o pravopisných zákonitostech češtiny, tak všem, kteří vědí, že forma může být stejně důležitá jako obsah – pravopisná chyba může degradovat i brilantní myšlenky! Další výhodou je to, že Dodatek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky je zapracován přímo do hesláře, takže si nemusíte složitě dohledávat, jestli vámi preferovaná pravopisná podoba je také správná.

Nové, přepracované a doplněné vydání Slovníku českých synonym a antonym přináší nejen rozsáhlejší slovní zásobu, ale rovněž i zpřesnění a sjednocení stylistických příznaků. Slovník je nejobsáhlejším a nejmodernějším slovníkem svého druhu na trhu. Naleznete v něm 35 000 hesel se 125 000 synonymy, 23 500 antonymy a 1 500 kolokacemi a frazémy.

Gramatika současné češtiny mluvnici vysvětluje pomocí jednoduchých pouček, příkladů a tabulek. Upozorňuje také na problematické jevy současné češtiny, najdete zde například část věnovanou stále rostoucímu počtu cizích a přejatých slov. K dispozici také jako e-book.

Školní pravidla českého pravopisuLingea je základním průvodcem pravopisem pro školáky s příklady i upozorněními na časté chyby. Určeno žákům ZŠ a SŠ.

Školní slovník českých synonym je určen především žákům a studentům, ale dobře poslouží i široké veřejnosti. Svým uživatelům chce především pomoci vyvarovat se opakování stále stejných slov v textu, najít příhodný výraz či jen rozšířit si slovní zásobu.


Podrobnosti o knihách a ukázkové stránky se zobrazí po kliknutí na jejich obálky. Ceny zobrazené u náhledů obálek jsou sníženy o 30% slevu pro školy.

Pro získání slevy při objednávkách na našem e-shopu vložte slevový kód LING30S do příslušného pole v prvním kroku košíku.

U objednávek nad 1 000 Kč máte poštovné zdarma.

Uvedené ceny jsou nejnižší za posledních 30 dní.

V případě dotazů a objednávek nás kontaktujte na e-mailu skoly@lingea.cz nebo volejte 541 233 160.