K maturitě

Doporučený slovník k maturitě z angličtiny

Praktický slovník Lingea splňuje požadavky, které na slovníky kladou pravidla nové maturity a je dostatečně podrobný. Neobsahuje žádné přílohy věnované písemnému projevu, které u této zkoušky nejsou povoleny (např. základní charakteristiky vybraných typů textů, vhodné fráze, oslovení nebo zakončení dopisů). Jedná se o oboustranný překladový slovník v pevné obálce, obsahuje přibližně 70 000 hesel. 

anglický slovník

Praktické slovníky k maturitě nebo zkoušce z dalších cizích jazyků

 německý slovník ruský slovník francouzský slovník španělský slovník italský slovník portugalský slovník

Podívejte se na ukázkové stránky! Podrobnosti se zobrazí po kliknutí na obálku vybraného slovníku.

Tematické slovníky angličtiny a němčiny

anglický tematický slovník německý tematický slovník

Na rozdíl od běžných slovníků jsou členěny logicky podle jednotlivých témat. Žáci se z nich mohou systematicky učit nebo si budovat slovní zásobu jen z vybraných oblastí. Tematické slovníky jsou nejen obsahově hodnotné, ale také maximálně přehledné a čtivé. Jednotlivé tematické sekce jsou barevně rozlišeny, texty doplňují stovky obrázků a zajímavostí v rámečcích, takže je radost knihou i jen tak listovat.

Studijní konverzace

studijní konverzace angličtinastudijní konverzace němčinastudijní konverzace ruštinastudijní konverzace francouzštinastudijní konverzace francouzština

Tato nová příručka pomůže žákům naučit se konverzovat přirozeně a s lehkostí. Obsahuje slovní zásobu a fráze pro všechny běžné situace, texty doplňují obrázky a různé zajímavosti. Kniha obsahuje i základní přehled gramatiky a naši specialitu, mluvníček. Takto zpracovaný studijní titul u nás vychází poprvé.