Dějepis a zeměpis

Komiksy

komiks komiks komiks komiks komiks 

Komiksy milují děti i dospělí. Příběh vás doslova pohltí svou vizuální stránkou, detailním vykreslením krajiny, ať už skutečné nebo mytické, i dokonalým střídáním barev navozujících potřebnou atmosféru. Historické příběhy jsou díky spolupráci s odborníky popsány přesně, poslouží tedy i jako hodnotný doplněk při výuce dějepisu. Dnešní děti často nechtějí čít obsáhlé texty, komiksové zpracování je jedna z cest, jak je zaujmout, vtáhnout do příběhu, díky čemuž si historické události a osobnosti snadno zapamatují.

Atlasy: historie, geografie, globální svět


Atlas Atlas Atlas Atlas Atlas Atlas Atlas Atlas Atlas Atlas Atlas Na více než 100 mapách můžete sledovat celé dějiny od prvních  osadníků a původních obyvatel přes získání nezávislosti,  rozšiřování území, občanskou válku, obě světové války až po  současnost. Dozvíte se také, na jakých základech je postavena  síla USA a jak se jim podařilo stát se světovou supervelmocí. Atlas Atlas Atlas Atlas Současný svět je velmi propojený, přitom však rozhodně není homogenní. Rozdělení bohatství  a zapojení zemí do procesů globalizace je velmi  nerovnoměrné, a to většinou v důsledku historického  vývoje. Atlas nahlíží na současnou globalizaci  i pozice států a oblastí z mnoha úhlů pohledu a vše názorně ukazuje na mapách a v grafech Migrace je téma, které dnes vzbuzuje mnoho emocí. Přestože naše země stojí stranou hlavních migračních proudů, je užitečné se seznámit s tím, co pohání migraci v různých částech světa a jakých podob migrace nabývá v Evropě, USA, Kanadě, Mexiku, na Blízkém východě, v Turecku, Číně, Indii a v Jihovýchodní Asii.

Nová řada tematicky zaměřených atlasů se věnuje různým obdobím lidských dějin a problematice současného světa v širších souvislostech. Čtivý obsah, podrobné mapy i přehlednou infografiku ocení učitelé, žáci i všichni zájemci o historii a aktuální dění. Přečtěte si podrobnosti! Stačí kliknout na obálku vybrané knihy.

Další bohatě ilustrované publikace

Zapomenuté národy starověkého světaZapomenuté národy starověkého světa