On-line slovníky dostupné na slovniky.lingea.cz

Šikovný pomocník pro žáky i učitele. Základní část je pro všechny ZDARMA.

Na internetu najdete množství různých slovníků mnohdy nevalné kvality. Portál slovniky.lingea.cz se z tohoto průměru vymyká: přestože se při vývoji používají nejmodernější technologie a postupy, slovníková hesla jsou zpracována v tradičním stylu renomovaných knižních slovníků

On-line slovníky Lingea jsou přehledné a kompletně "klikací".  Najdete v nich vždy ten nejsprávnější překlad pro danou větu a situaci. K upřesnění významu uvádíme u většiny hesel příklady, idiomy a fráze. Je to skvělé i pro výuku: v kontextu věty si žáci slovíčko mnohem lépe zapamatují. Slovníky můžete využít také k procvičování správné výslovnosti nebo slovíček z tematických okruhů (zvířata, rostliny, jídlo, oblékání, škola, rodina, povolání, sport, počasí, počítače, doprava...). 

Součástí jazykových stránek jsou i základní konverzace a gramatiky. Neocenitelnou výukovou pomůckou jsou také interaktivní tabulky tvarosloví (skloňování a časování). Můžete si je zobrazit u každého ohebného hesla. Skvělá věc pro jazyky s bohatou flexí. Kdo se někdy učil němčinu, bude z této funkce nadšen :-)

Základní praktické slovníky (cca 70 000 hesel) můžete používat zdarma, objemnější nebo odborné slovníky formou placené licence.

on-line slovníky Lingea