Moře, slunce a romantika u Jadranu

Jaderské moře, krásné azurové vody, písečné pláže a vynikající středomořská kuchyně. Léto strávené u Jadranu bývá ideální dovolenou pro většinu milovníků slunce, moře a relaxace. Ať už se jedná o pobyt v romantických Benátkách, pohodě v Chorvatsku, průzkum historického Dubrovníku, objevování Bělehradu, odpočinek v Černé Hoře nebo relaxaci ve Slovinsku, máme pro vás několik užitečných tipů, které vám pomohou užít si nezapomenutelnou dovolenou.

Nejoblíbenější dovolenkové destinace.

Benátky do kapsy Benátky Top10 Benátky Víkend

Romantika v Benátkách

Benátky jsou jednou z nejromantičtějších a nejkrásnějších destinací na světě. Procházka úzkými uličkami nebo romantické gondolové jízdy po kanálech jsou jen některé zážitky, které vám zůstanou v paměti. Pro milovníky umění, kultury a romantiky jsou Benátky rájem na zemi.

Srdcem Benátek je Náměstí San Marco, jedno z nejznámějších náměstí na světě. Nachází se zde bazilika sv. Marka, která vás okouzlí svými zlatými mozaikami a bohatou výzdobou. Nezapomeňte navštívit také místní ostrůvky, jako je Burano se svými pestrobarevnými domky.

Dubrovník Poznejte  Chorvatsko Poznejte  Chorvatsko do kapsy

Chorvatské pláže i památky

Dubrovník je pokladem Chorvatska a jedním z nejnavštěvovanějších měst na Jadranu. Jeho unikátní historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je plné malebných uliček, paláců a impozantních hradeb. Procházka po hradbách vám umožní vychutnat si dechberoucí výhled na moře a město.

Historické město Trogir nabízí středověké uličky, krásné náměstí a zachovanou architekturu. Jedny z nejkrásnějších pláží najdete na ostrově Hvar. Obdivovatelé přírody si přijdou na své v národním parku Krka, který nabízí nádherné vodopády, jezera a zelenou krajinu.

Kterého průvodce si přibalíte s sebou?

Věděli jste, že řady průvodců Top10, Michelin Víkend a Poznejte obsahují také rozkládací mapu? Hodit se vám bude pro plánování procházek po městě a výletů do okolí.

Objevte méně známé turistické cíle.

Bělehrad

Bělehrad s bohatou historií

Bělehrad, hlavní město Srbska, leží na soutoku řeky Sávy a Dunaje. Toto živé a energické město nabízí širokou škálu atrakcí, jako je Kalemegdan, pevnost s bohatou historií a nádhernými výhledy. Nevynechejte také chrám sv. Sávy, jednu z největších pravoslavných katedrál na světě, a Skadarlija, starobylou čtvrť plnou umělců, restaurací a kaváren.

Černá Hora

Horská turistika v Černé Hoře

Černá Hora je malá země plná překrásné přírody a malebných městeček. Budva je oblíbeným letoviskem s historickým jádrem, pevností a krásnými plážemi. Nezapomenutelným je též Kotor se svým historickým centrem a jedinečnou atmosférou. Nezapomeňte si také vychutnat krásu přírody v Národním parku Durmitor nebo se projet po nádherném zálivu Boka Kotorska.

Slovinsko

Přírodní poklady Slovinska

Slovinsko je skrytým pokladem na jaderském pobřeží. Hlavními taháky jsou Julské Alpy, Triglavský národní park nebo řeka Soča. Jezero Bled zaujme ikonickým ostrovem se zámkem a horským panoramatem. Za návštěvu stojí i Piran, jedno z nejkrásnějších pobřežních měst ve Slovinsku s půvabným středověkým jádrem a úchvatným výhledem na moře.

Jak překonat jazykovou bariéru?

Milujete objevování nových kultur a rádi byste porozuměli jejich jazyku? Konverzační příručky jsou ideálním pomocníkem, který vám otevře dveře do komunikace a porozumění. Moderní barevné konverzace s oboustranným slovníčkem a stručnou gramatikou ocení nejen začátečníci, ale i pokročilí mluvčí.

S konverzací se naučíte pozdravy, základní otázky nebo objednat si jídlo a pití. Mějte po ruce konkrétní věty a fráze pro všechny situace, která mohou na cestách nebo při pobytu v zahraničí nastat. Zjednodušený přepis výslovnosti vám pomůže s překonáním jazykové bariéry a nasměruje vás k lepšímu porozumění místního prostředí.

Albánština Chorvatština Italština Slovinština Srbština

To není všechno! Podívejte se na další konverzace pro více než 40 jazyků.

Jaderské moře je skutečně fascinující destinací, která nabízí nespočet zážitků a krás. Bez ohledu na to, pro kterou destinaci se rozhodnete, budete mít nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a objevování. Naplánujte si tedy svou dovolenou, sbalte plavky, průvodce Lingea a užijte si poklady Jaderského moře.

Doufáme, že na letošní vydařené léto budete ještě dlouho vzpomínat!

Lingea