Moře, slunce a romantika u Jadranu

Jaderské moře, krásné azurové vody, písečné pláže a vynikající středomořská kuchyně. Léto strávené u Jadranu bývá ideální dovolenou pro většinu milovníků slunce, moře a relaxace. Ať už se jedná o pobyt v romantických Benátkách, pohodě v Chorvatsku, průzkum historického Dubrovníku, objevování Bělehradu, odpočinek v Černé Hoře nebo relaxaci ve Slovinsku, máme pro vás několik užitečných tipů, které vám pomohou užít si nezapomenutelnou dovolenou.

Kterého průvodce si sbalíte s sebou?

 

Věděli jste, že řady průvodců Top10, Michelin Víkend a Poznejte obsahují také rozkládací mapu? Hodit se vám bude při plánování procházek po městě a výletů do okolí.

 

Nejoblíbenější dovolenkové destinace.

Benátky do kapsy  Benátky Top10  Benátky Víkend   DubrovníkChorvatsko

Romantické Benátky

Benátky jsou jednou z nejromantičtějších a nejkrásnějších destinací na světě. Procházka úzkými uličkami, romantické gondolové jízdy po kanálech a návštěva slavného náměstí San Marco jsou jen některé zážitky, které vám zůstanou v paměti. Nezapomeňte navštívit také místní ostrůvky, jako je Burano se svými pestrobarevnými domky.

Historický a dechberoucí Dubrovník

Dubrovník je pokladem Chorvatska a jedním z nejnavštěvovanějších měst na Jadranu. Jeho unikátní historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je plné malebných uliček, paláců a impozantních hradeb. Procházka po hradbách vám umožní vychutnat si dechberoucí výhled na moře a město.

 

Bělehrad      Slovinsko

Bělehrad s bohatou historií

Bělehrad, hlavní město Srbska, leží na soutoku řeky Sávy a Dunaje. Toto živé a energické město nabízí širokou škálu atrakcí, jako je Kalemegdan, pevnost s bohatou historií a nádhernými výhledy. Nevynechejte také chrám sv. Sávy, jednu z největších pravoslavných katedrál na světě, a Skadarlija, starobylou čtvrť plnou umělců, restaurací a kaváren.

Horská turistika v Černé Hoře

Černá Hora je malá země plná překrásné přírody a malebných městeček. Budva je oblíbeným letoviskem s historickým jádrem, pevností a krásnými plážemi. Nezapomenutelným je též Kotor se svým historickým centrem a jedinečnou atmosférou. Nezapomeňte si také vychutnat krásu přírody v Národním parku Durmitor nebo se projet po nádherném zálivu Boka Kotorska.

Přírodní poklady Slovinska

Slovinsko je skrytým pokladem na jaderském pobřeží. Hlavními taháky jsou Julské Alpy, Triglavský národní park nebo řeka Soča. Jezero Bled zaujme ikonickým ostrovem se zámkem a horským panoramatem. Za návštěvu stojí i Piran, jedno z nejkrásnějších pobřežních měst ve Slovinsku s půvabným středověkým jádrem a úchvatným výhledem na moře.

Chystám se na Jadran

 

Jak překonat jazykovou bariéru?

Milujete objevování nových kultur a rádi byste porozuměli jejich jazyku? Konverzační příručky jsou ideálním pomocníkem, který vám otevře dveře do komunikace a porozumění. Moderní barevné konverzace s oboustranným slovníčkem a stručnou gramatikou ocení nejen začátečníci, ale i pokročilí mluvčí.

S konverzací se naučíte pozdravy, základní otázky nebo objednat si jídlo a pití. Mějte po ruce konkrétní věty a fráze pro všechny situace, která mohou na cestách nebo při pobytu v zahraničí nastat. Zjednodušený přepis výslovnosti vám pomůže s překonáním jazykové bariéry a nasměruje vás k lepšímu porozumění místního prostředí.

Albánština Chorvatština Italština Slovinština Srbština

To není všechno! Podívejte se na další konverzace pro více než 50 jazyků.

Jaderské moře je skutečně fascinující destinací, která nabízí nespočet zážitků a krás. Bez ohledu na to, pro kterou destinaci se rozhodnete, budete mít nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a objevování. Naplánujte si tedy svou dovolenou, sbalte plavky, průvodce Lingea a užijte si poklady Jaderského moře.

Doufáme, že na letošní vydařené léto budete ještě dlouho vzpomínat!

Lingea