Nové průvodce národní povahou Jací jsou?

Léto už pomalu končí, ale ne tak příval našich novinek. Právě vychází šestice nových průvodců různorodou povahou národů tří kontinentů. Jsou to Australané, Belgičané, Brazilci, Finové, Nizozemci a RakušanéKnihy opět čtivě a s nadsázkou přibližují životní styl obyvatel včetně mnoha pikantních detailů. Seznamte se se všemi!

Povahy jsou to pravdu dost odlišné. Australané jsou národ pohodářů, milují pivo a dobrou zábavu. Ausíci se dokážou zasmát sami sobě, vzhledem k jejich izolovanosti jim často ani nic jiného nezbyde. Značné oblibě se těší sport, zejména surfing a rugby. Pro Australany je důležité vítězit, nikoli se jen trapně účastnit. Temperamentní Brazilci vás dostanou svou srdečností, emocemi i uměním improvizace. V Brazílii nikdy věci nejsou takové, jak vypadají. Kult krásných spoře oděných těl zde ale letí docela jistě. Přesným opakem jsou Belgičané. Země funguje spořádaně, obyvatele rozdělené do dvou jazykových skupin spojuje čokoláda, potěšení z jídla a královská rodina. Nizozemci jsou skvělí obchodníci, vášniví cyklisté i cestovatelé, zvyklí na daleké obzory. Milují světlo a jsou otevření téměř ve všech směrech. Protože nemají co skrývat, staví domy s velkými okny a večer nezatahují závěsy. Rakušané jsou nám nejpodobnější. Kromě relativně moderní posedlosti auty mají zálibu ve sběratelství, dobrém jídle a pití. Místní hospody i cukrárny dokážou splnit i vaše nejdivočejší představy. Finové jsou naopak zcela jiní. Téměř nemluví, emoce a řeč těla drží na uzdě. Rukama mávají jen v případě, že se topí. Jsou posedlí rovností, což snad vysvětluje oblíbenost saunování. Pokud jde o soutěžení, finská vynalézavost nezná mezí. Konají se zde závody v přenášení manželek, v házení mobilními telefony, v dojení barové stoličky nebo ve hře na imaginární kytaru…

Řada Jací jsou? představená před třemi roky už dnes zahrnuje 30 titulů. Jsme velmi rádi, že se tyto zážitkové průvodce setkaly s takovým zájmem. Ostatně kdo by se nechtěl pobavit a současně se něco nového dozvědět? :-)