Perština a filipínština

Unikátní řada konverzací Lingea se právě rozrůstá o další dva jazyky: perštinu a filipínštinu. Kromě základní konverzační části obsahují obě příručky i oboustranný slovníček, přehled gramatiky a praktické informace na cesty. U všech slovíček a frází v základní části uvádíme přepis výslovnosti, což oceníte především u perštiny, která používá arabské písmo, ve kterém se začátečníci velmi těžko orientují.

Naše nabídka konverzací pro asijské jazyky se tímto rozrůstá na 15 titulů. Zahrnujte celé spektrum jazyků od Malé Asie až po nejzazší kouty Jihovýchodní Asie. V abecedním pořadí jsou to: arabština, arménština, čínština, filipínština, gruzínština, hebrejština, hindština, indonéština, japonština, korejština, mongolština, perština, thajština, turečtina a vietnamština. Všechny příručky jsme zpracovali v jednotném grafickém stylu, v rozsahu 320 (i více) stran, ve všech najdete základy gramatiky, řadu doporučení a užitečných informací. Svým rozsahem a kvalitou provedení se jedná o zcela výjimečnou řadu jazykových příruček, a to i v evropském či světovém měřítku.

Perská konverzace
Když se řekne Persie, přeneseme se do majestátního světa starobylé slávy, bohatství a kvetoucí literatury. Řekneme-li Írán, vybaví se nám krvavé boje, revoluce a války. Jedná se přitom o tutéž zemi, přes kterou se již několik tisíciletí převalují dějiny a zanechávají zde své stopy. To, co spojuje dnešní „zemi Árjů“ se slavnou minulostí, je jazyk.
Perština je se svými asi 110 milióny mluvčích nejdůležitějším indoevropským jazykem ve střední a západní Asii. Je jediným úředním jazykem v Íránu. Pokud ovládnete základy íránské perštiny zvané „fársí“, snadno se domluvíte i v Afghánistánu, kde je oficiálním jazykem „darí“, její východní nářečí. Bude se vám také hodit při návštěvách asijských republik bývalého Sovětského svazu – v Tádžikistánu, Ázerbájdžánu či oblasti Dagestánu.

perská  konverzace perská  konverzace perská  konverzace perská  konverzace

Filipínská konverzace
Filipíny, to je pro mnohé pohodová dovolenková destinace, potápěčský ráj rozložený na více než 7 000 ostrovech. Spojuje v sobě asijskou exotiku a přívětivost se známkami euroamerické kultury. Jazykovou výbavu Filipínců do značné míry ovlivnila třísetletá nadvláda Španělů, století soužití s Američany a kontakty s dalšími národy. Ve slovní zásobě najdete proto mnoho výrazů ze španělštiny, angličtiny, malajštiny či arabštiny. Dnes se ovšem díky tomu drtivá většina populace domluví skvěle anglicky, navíc i v běžném hovoru často mezi sebou plynule střídají anglické a filipínské věty. Oba jazyky jsou ostatně na Filipínách také jazyky úředními.
Filipínština je mateřským jazykem asi 20 milionů Filipínců, zbylých 60 milionů obyvatel tohoto souostroví ji používá jako další jazyk. Každý cestovatel, který vedle angličtiny zvládne i základy místního jazyka, se bude v této zemi brzy cítit okamžitě jako doma. I v našem jazyce najdeme slovo, kterým Filipínci obohatili světovou slovní zásobu – názvem hračky jojo, správně tedy yóyo, který v překladu znamená „pojď pojď“ nebo „návrat“.

filipínská konverzace filipínská konverzace filipínská konverzace filipínská konverzace

Další novinky v řadě konverzací
Průběžně aktualizujeme všechny konverzace, které jste si oblíbili, a postupně přinášíme nová vydání. Nejde jen o opravy případných překlepů a doplnění nových slovíček, ale také o aktualizaci informací o dané zemi, obecných doporučení i webových stránek. Teď létě máme pro vás novou konverzaci švédskou, řeckou a speciální příručku češtiny pro cizince hovořící anglicky.

Nabídka našich konverzací se lety rozrostla tak, že je to skoro k neuvěření. Celkem u nás dnes můžete vybírat z více než 50 konverzací, pro některé jazyky ani jiná příručka neexistuje. Ať už tedy budete putovat po Evropě nebo se vydáte do exotických dálek, najdete u nás pomocníka, který vám na cestách bude spolehlivým průvodcem.

Pokud hledáte co nejlevnější variantu, máme pro vás tip v podobně úspornějších knížek se zjednodušenou grafikou. V létě vyšly nové konverzace chorvatská a italská.

švédská konverzace řecká konverzace česká konverzace švédská konverzace italská konverzace


Podívejte se na aktuální kompletní nabídku konverzací a inspirujte se na další dovolenou!