Pojedete v létě k moři?

Slunná pobřeží Chorvatska a Itálie patří dlouhodobě k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Chystáte se i vy letos zamířit na nejbližší pláže? Chcete co nejvíc využít nabízené možnosti ve své cílové destinaci? Vyhnout se zbytečným nepříjemným překvapením? Nebo prostě zažít něco nového? Pak si nezapomeňte přibalit pomocníky, které inspirují a poradí. Třeba to, kde se zastavit cestou nebo jak chutná zmrzlina kikiriki…

Chorvatsko Chorvatsko Černá Hora Slovinsko chorvatská konverzace slovinská konverzace

Chorvatsko
Země nenabízí jen moře a pláže. Neméně působivé jsou horské masívy a národní parky s řadou jezer a říček nebo malebná městečka ve vnitrozemí Istrie. Toužíte-li po klidnější dovolené, vydejte se na některý z ostrovů a ne uprostřed hlavní sezóny. V Chorvatsku se bez problémů domluvíte, ale základy chorvatské konverzace se mohou hodit při nečekaných situacích.

Černá Hora
Cesta na jih Jadranu je docela dlouhá, ale můžete si ji vychutnat. Odměnou vám bude pohodová dovolená na pobřeží posetém množstvím zachovalých historických městeček, romantických pláží a kulinářských specialit. Vyznavačům aktivní dovolené doporučujeme výpravu do hornatého vnitrozemí.

Slovinsko
Většina turistů mířících na Jadran vnímá Slovinsko jen jako tranzitní zemi, což je trochu škoda. Najděte si někdy chvilku a zastavte se zde. Slovinsko je neuvěřitelně rozmanité, ráj pro milovníky pěší turistiky a adrenalinových sportů. Kamkoli zamíříte, všude můžete očekávat perfektně zařízená rekreační zařízení. Hlavními taháky jsou Julské Alpy, řeka Soča a jezero Bled. Ve Slovinku skoro každý mluví plynně anglicky, pár slov ve slovinštině se ale může hodit – třeba při seznamování…

Benátky Florencie Benátky Florencie italská jezera a Verona Toskánsko

Římˇ Sicílie Řím Sicílie Sardinie Milán

Itálie
Kromě pohodové relaxace na pláži a vodních radovánek si můžete užít cestu zpátky do minulosti, antické památky jsou zde doslova na každém kroku. Nechybí krásně zachovalá středověká městečka, renesanční skvosty a slovutné galerie. Sportovci i adrenalinoví nadšenci si v Itálii také užijí svoje. Milovníkům módy a dobrého jídla netřeba nic dalšího dodávat, vy ostatní – vyzkoušejte, ochutnejte a uvidíte. Italština není složitá, pokud jí ale nevládnete, přibalte si na cestu pár užitečných frází. Na severu se sice obstojně domluvíte anglicky i německy, na jihu a na ostrovech už na to tak nespoléhejte :)

Zažijte Řím průvodce italská konverzace italský slovník


Krásné a vydařené léto přeje

Lingea