Chystáte se letos do Španělska?

Přemýšlíte, kam letos zamířit na dovolenou? Nemůžete se rozhodnout, zda dát přednost lenošení na pláži a gastronomickým hodům, poznávání památek či klasické turistice? Nebo snad hledáte výjimečné zážitky a inspirace ke změně životního stylu? Vyzkoušejte Španělsko! Najdete zde všechno, o čem sníte, a nemusíte cestovat až na kraj světa. Ti dobrodružnější z vás sem dojedou i autem :)

Španělsko je země nádherných vůní i chutí, dlouhých písečných pláží i dechberoucích horských panoramat. Uchvátí vás památkami křesťanské a muslimské kultury, unikátními stavbami, ale i divokou přírodou a mnohdy ještě divočejšími festivaly a slavnostmi. Španělský temperament a radost ze života jsou pověstné a je to vidět na každém kroku. Zatancujte si na festivalu flamenka v Madridu, proběhněte se s býky v Pamploně, navštivte koridu v Andalusii nebo se zúčastněte rajčatové bitvy u Valencie. Vydejte se ve stopách architekta Gaudího a krásy Barcelony se vám vtisknou do paměti navždy.

Před každou cestou je ale dobré se pořádně připravit a začít objevovat krásy destinace už doma. Připravili jsme pro vás opravdu širokou nabídku průvodců, takže si určitě vyberete ten pravý.

Míříte do Španělska už poněkolikáté?
Velký průvodce pro nadšené cestovatele nabízí podrobnější informace, inspirativní fotografie a spoustu zajímavostí z historie i současnosti země. A patříte-li k milovníkům zážitkové turistiky, neměli byste přehlédnout knihy v řadě Víkend a Zažijte. Díky nim zažijete neopakovatelnou atmosféru světoznámých měst i lokalit, ochutnáte místní speciality a užijete si každý den plnými doušky.

průvodceprůvodceprůvodceprůvodceprůvodceprůvodce

Jedete do Španělska poprvé?
Pak se vám bude hodit praktický kapesní průvodce, který představuje přehled toho nejlepšího, co dané město nebo oblast může nabídnout. Průvodce řady Poznejte vám pomohou s plánováním konkrétních tras. Odhalíte skrytá místa, která by vám jinak mohla uniknout, a budete vždy vědět, kde se můžete chvíli zastavit na občerstvení nebo relaxaci. Oceníte i podrobné rozkládací mapy, na kterých jsou všechny trasy vyznačeny.

průvodce  průvodce  průvodce

průvodceprůvodce do kapsy  průvodce do kapsy

Španělštiny se obávat nemusíte, je to poměrně jednoduchý jazyk a v průvodcích najdete pár základních slovíček a frází. Pokud chcete mít jistotu, vybavte se podrobnější konverzační příručkou pro španělštinu (případně katalánštinu) nebo se spolehněte na naši jazykovou podporu on-line (španělština, katalánština). Anglicky se totiž na mnoha místech nedomluvíte a vybrat si například v katalánském jídelním místku není vůbec snadné. Konverzace vám místní pochoutky také podrobněji přiblíží. Pomůžou vám i s nákupy, na silnicích nebo při seznamování. Čtyři nejpoužívanější jazyky na území Španělska nabízí náš jazykový průvodce. Milovníkům exotiky doporučujeme zejména baskičtinu :)

konverzace konverzace katalanstina jazykový průvodce

Přejeme všem krásnou dovolenou.

Vaše Lingea