Zpravodaj

Mezinárodní den čokolády

13.09.2022

jídloDnes si může každý bez výčitek dopřát oblíbenou sladkou pochoutku, slavíme totiž Mezinárodní den čokolády! Čokoláda skvěle chutná a navíc uklidňuje. Víte, odkud pochází a jak se vyrábí? To vše najdete v dětské knížce JÍDLO. Kniha představuje také čaj, med, rýži, sýr, arašídové máslo, cukrovou vatu a další.

Může být sameček těhotný?

07.07.2022

Koloběh vodyTvar "těhotný" slovníky češtiny (i ten náš na www.nechybujte.cz) upozaďují. Copak může být nějaký sameček těhotný? A ejhle, může: třeba sameček mořského koníka. Naše krásná kniha o vodě a vodním světě se samozřejmě nemůže spokojit s tímto konstatováním. Koloběhů se kolem vodstva točí hodně, a to jak ve vzduchu, tak na pevnině i v samotných mořích a oceánech. Prostě zajímavé téma a navíc tak krásně zpracované.

Atlas dějin USA

04.07.2022

Atlas dějin USAJe 4. července, kdo to dnes slaví narozeniny? No přece Spojené státy americké! Ideální čas prolistovat si naši novinku, nesmírně poutavý Atlas dějin USA!
Historický atlas vás s pomocí více než 100 map a infografik provede dějinami Spojených států amerických od osídlení člověkem po současnost. Autor Lauric Henneton je vynikající specialista na minulost i současnost USA.

Vyhodnocení soutěže WAZZUP 2022

20.06.2022

wazzup Vyhlašujeme vítěze 8. ročníku soutěže WAZZUP. Každá práce byla něčím zajímavá a originální. Děkujeme všem zúčastněný žákům i pedagogům a vítězům gratulujeme! 

Krásné prázdniny

18.06.2022

velkonoceKonec školního roku je za dveřmi a rádi bychom poděkovali všem, kteří se letos dětem věnovali a pomáhali jim k lepším výsledkům. Přejeme všem pohodové prázdniny. Starosti hoďte (alespoň na chvíli) za hlavu a bavte se!

Den dětí

21.05.2022

jídloDen dětí, vysvědčení i prázdniny se blíží. Darujte dětem nové a poučné knihy, díky kterým se dozví spoustu nových věcí o světě kolem nás, sobě i vesmíru. Náš tip? Obrázkové publikace Jídlo, Velké kočky, Horniny a minerály nebo Kódování. Sada knížek pro citlivé duše. A mnoho dalšího...

A zase jsou tu Velikonoce

22.03.2022

velkonoceVelikonoční svátky jsou příjemné nejen tím, že máme prázdniny. Užíváme si rodinné pohody, dny se dlouží, noci krátí, teplota stoupá a do žil se nám vlévá jarní energie. Abyste ve volnějších dnech děti nebo sebe trochu pobavili, připravili jsme pro vás několik aktivit, některé s velikonoční tematikou. Přejeme všem co nejkrásnější prožití svátků! 

Materiály na pomoc příchozím Ukrajincům

11.03.2022

Je úžasné vidět, jaká se zvedla vlna solidarity s Ukrajinou a jejími obyvateli. Rádi se zapojíme i my! Používejte zdarma naše on-line nástroje, abyste pochopili ostatní a vyjádřili vše, co máte na srdci.
Nabízíme on-line slovníky, základní konverzační fráze, stránky pro pomoc s výukou češtiny a překladač textů mezi ukrajinštinou a češtinou. Navíc slevu 30 % na ukrajinské slovníky a konverzace Lingea. Pochopte ostatní a sdělte své myšlenky jasně!

8. ročník soutěže anglických prezentací WAZZUP

10.03.2022

wazzup Lingea vyhlašuje už osmý ročník soutěže WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření krátké prezentace v angličtině na jedno z nabízených témat. Šanci uspět má každý. Uzávěrka soutěže je 17. 6. 2022. Těšíme se na zajímavé práce :-)

Proč jsou slovníky Lingea nejlepší?

11.01.2022

Nejlepší slovník a jak ho používat Kolektiv Lingea vyvíjí slovníky v knižní i elektronické podobě už téměř 25 let. A proč jsou naše slovníky nejlepší? Přečtěte si podrobnosti, vyzkoušejte je nebo se podívejte na video, které natočil nadšený učitel angličtiny z Brna, Broňa Sobotka, známý ve světě internetu. Sdílí v něm nejen svoje zkušenosti s používáním slovníků, ale i radost z učení a dobrou náladu.

Obohaťte projektovou výuku ve škole

01.12.2021

Obohaťte projektovou výuku přírodovědných předmětů, dějepisu nebo IVT o nové knihy s poutavými a málo známými fakty. Zaujmete děti tak, že les rukou bude na každé hodině! Knihy jsou určené především dětem od 7 do 11 let, ale i dospělí se v nich dovědí ledacos nového

Státní svátek 17. listopad

02.11.2021

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva je svátek, kterým si připomínáme dvě události moderních českých dějin spojené se studenty vysokých škol. Měli bychom si připomenout, že svoboda není zadarmo a hrozba nesvobody nikdy jen tak nezmizí. Mysleme na to, že tento boj za ni začíná u každého jednoho z nás... Pokud probíráte v hodinách angličtiny nebo němčiny okruhy z historie, politiky, ekonomiky, ekologie, stáních institucí ap., najdete příslušnou slovní zásobu v našich nových tematických slovnících :-)

Svatomartinská husa

01.11.2021

Už se zase blíží zima. Někde už nasněžilo, ale většinou na příchod sněhové nadílky teprve čekáme. Možná se dočkáme právě na svatého Martina, podle pranostiky přijíždí na bílém koni. A pokud ne, můžeme se těšit alespoň na svatomartinskou husu a další pochoutky, které svatomartinské hody nabízejí. Na zmíněnou husu lze s dětmi pohlédnout i jazykovým kukátkem. Které husí idiomy a rčení znáte?

Nový Atlas globalizace s aktuálními tématy

24.10.2021

Co si představíte, když se řekne globalizace? Pizzu, růže, eura? Čínské a arabské suverénní fondy, finanční spekulace, nadnárodní společnosti a obchodní centra, migraci, mezinárodní cestovní ruch? Jaká nás čeká budoucnost? Nad těmito otázkami a mnoha dalšími se zamýšlí autor Atlasu globalizace. Tato novinka zcela jistě poslouží jako aktuální studijní materiál pro všechny středoškoláky.

Pozvánka na konferenci pro učitele angličtiny

16.10.2021

Srdečně zveme učitele anglického jazyka do Brna na 26. ročník P.A.R.K. CONFERENCE. Jedná se o akci s akreditací MŠMT, která je určena učitelům z různých typů škol. Můžete se těšit na celodenní program za účasti mnoha nakladatelství a vzdělávacích partnerů se speciálními konferenčními nabídkami.

Vylepšená verze překladače Lingea

15.10.2021

Používáte překladač? Občas asi většina z nás. I když angličtině rozumíte, někdy prostě není čas a tak si softwarově vypomůžeme. Ještě více se překladač hodí, když potřebujeme porozumět textu v jazyce, který známe málo nebo vůbec. Dříve to bylo téměř utrpení, ale dnes? Dnes už je to jiná káva. Přesvědčit se o tom můžete na https://prekladac.lingea.cz/

Nové studijní konverzace s mluvníčkem

28.08.2021

Pomalu se blíží konec prázdnin. Po dlouhých měsících distanční výuky se možná letos na školu těší mnohem více žáků i rodičů než v minulých letech. A to je dobře. Na nový školní rok se těšíme i my.  Chystáme pro vás totiž hned několik novinek a překvapení.

Závěrečná konference PPUČ v Praze

09.08.2021

Srdečně zveme všechny pedagogy na závěrečnou konferenci projektu PPUČ (Podpora práce učitelů), která uzavírá podporu učitelů realizovanou v systémovém projektu OP VVV v NPI ČR. Konference se koná ve dnech 17.–⁠18. 8. 2021, v Průhonicích, v hotelu Floret. Lingea je partnerem této akce. Při troše štěstí vyhrajete v tombole některou z našich nových publikací :-)

10 věcí, které umí on-line slovníky, ale možná o tom vůbec nevíte

08.08.2021

online slovníkyLingeaOn-line slovníky Lingea nabízejí současnou slovní zásobu, detailně propracovaná hesla s upřesněním významů a řadou příkladových vět, které vám pomohou najít ten nejpřesnější překlad. K vyhledanému heslu zobrazí také další informace jako jsou synonyma, antonyma, frázová slovesa nebo slovní spojení. Poznejte další užitečné funkce, které se vám mohou hodit ve výuce angličtiny, němčiny, ruštiny a dalších jazyků. Připravili jsme pro vás deset těch nejzajímavějších tipů. Všechny jsou k dispozici zdarma.

Japonsko plnými doušky

12.07.2021

JaponskoJaponsko láká odedávna pozornost nejen turistů, ale i historiků, filozofů, sportovců, mládeže. Letos k propagaci přispěly také olympijské hry. Poznejte detailněji pozoruhodnou Zemi vycházejícího slunce s našimi publikacemi! Letos jsme přidali dvě novinky, takže vybírat je z čeho: Japonsko plnými doušky nabízí fascinující cestu za poznáním japonských památek, zvláštností i japonské moudrosti. Umění života po Japonsku odhaluje tajemství každodenní spokojenosti a klíč k bohatému, radostnému a šťastnému životu.

Vyhodnocení soutěže WAZZUP 2021

21.06.2021

wazzup Vyhlašujeme vítěze 7. ročníku soutěže WAZZUP. Letošní školní rok nebyl snadný a jsme velice rádi, že dorazilo tolik prací, každá byla něčím zajímavá a originální. Děkujeme všem zúčastněný žákům i pedagogům a vítězům gratulujeme! 

Tipy k procvičování gramatiky

24.05.2021

Nepodařilo se vám letos distanční formou podrobně probrat a procvičit některé kapitoly z gramatiky? S opakováním mluvnice vám rádi pomůžeme! Vyzkoušejte českou gramatiku a pravidla českého pravopisu na stránce nechybujte.cz nebo gramatiky cizích jazyků na slovniky.lingea.cz. Je to pohodlné, dostupné ve škole i doma, a hlavně zdarma!

Novinky pro malé i velké čtenáře

15.05.2021

lingea-knihy-2021.jpg (224 KB)V posledních měsících jsme vydali desítky novinek. Oblast slovníků už máme hodně pokrytou, i když i tam mohli sběratelé ulovit nějaký ten nový kousek. Edice průvodců na cesty se v minulosti hodně rozrostla, ale v čase pandemie dostaly novinky stopku. Zamířili jsme proto do nových vod a připravili celé nové řady: dětské obrázkové encyklopedie, historické a zeměpisné atlasy, příručky pro osobní i profesní rozvoj. Doufáme, že se budou líbit!  

Vyjmenovaná slova, jak je (asi) neznáte

30.03.2021

vyjmenovana-slova-nechybujte-regularni-vyrazy.JPG (19 KB)Seznamy vyjmenovaných slov v učebnicích se časem mírně proměňují, ale základ zůstává. Zajímal by vás jejich opravdu kompletní seznam? Všechna vyjmenovaná slova češtiny? Přesně řečeno nejde o výpis všech vyjmenovaných slov, ale těch, u kterých se po obojetné souhlásce píše tvrdé y. Jsou mezi nimi výrazy cizího původu, odborné, zastaralé nebo jen málo používané. Ve slovníku češtiny je snadno najdete online. Navíc připojujeme i seznam názvů českých měst a obcí, které se mohou pochlubit přídomkem „vyjmenované'.

Průvodce povahou Jací jsou? - v nabídce už 24 národů!

03.03.2021

jaci-jsou-videobanner.jpg (189 KB)Edice průvodců národní povahou Jací jsou? se už rozrostla na 24 titulů. Prohlédněte si novinky a vyberte si pro sebe něco pro radost i pro zábavu! Tyto brožurky jsou skvělý doplněk do hodin jazyků, na cesty, na víkendové čtení a určitě udělají radost i pod stromečkem. Nabídka je široká, vybírat můžete z destinací evropských i v zámoří. Poznejte povahu jednotlivých národů opravdu do hloubky!

Atlasy klasického Řecka a Říma pro středoškoláky

16.02.2021

Zajímá vás, jak to přesně bylo se Spartou, Athénami, bojem Řeků s Peršany i rozbroji mezi samotými Řeky, které vedly až k podmanění jejich zemí Makedonií? Chcete si podrobně představit římské impérium, fascinující celek, který byl po staletí budován a dotvářen? Potřebujete mít po ruce bohatý materiál, kterým tato období žákům přiblížíte? Máte v zásadě dvě možnosti, buď se obklopíte antickou literaturou  a bude vám hrozit, že se utopíte v datech a jménech, nebo sáhnete po našich příručkách, které vám to vše pěkně přehledně shrnou. 

Vánoční soutěž o ceny

07.12.2020

vanocni-soutez-2020-cat.jpg (176 KB)Poznáte národ podle krátkého popisu nebo typického obrázku? Pak zkuste štěstí v naší tradiční vánoční soutěži! Bez nápovědy by to asi nešlo, proto předem uvádíme, ze kterých národů můžete vybírat. Podívejte se na zadání, opravdu to nebude složité! Tajenku nám pošlete e-mailem do středy 16. 12. 2020. Losování proběhne v úterý 17.12.2020 dopoledne. Tři výherci se mohou těšit na pěkné ceny v podobě zábavného průvodce národní povahou. -> Soutěž je ukončena. Štastnými výherci jsou R. Anděl, A. Kupková a J. Bezděková.

Darujeme české Vánoce

10.11.2020

Darujeme-ceske-vanoce-900x450.jpg (72 KB)Všechno je letos jinak a jiný bude také adventní čas. Sice rozsvícený, ale bez vánočních trhů, společného zpěvu a vůně svařáku na náměstích. Sice plný radosti dětí i dospělých, současně ale posmutnělý v očích nemocných a osamělých. Věříme, že advent přinese také naději a světlo do lidských srdcí. Zkusme jej vzít jako příležitost oprášit staré zvyky a podpořit se navzájem. Kupte letos nějaký dárek od českého výrobce. Váš dárek udělá radost a zároveň i pomůže. Připojte se k projektu Darujeme české Vánoce

Nové studijní konverzace pro angličtinu a němčinu

09.11.2020

studijní konverzacestudijní konverzacePrvní týden v listopadu vycházejí nové studijní konverzace pro angličtinu a němčinu. Jsou určeny pro začátečníky a mírně pokročilé, dobře poslouží i maturantům. A proč jsou vlastně studijní? Konverzace jsou zaměřené na témata, která potřebujeme spíše při studiu jazyka než na cestách. Ušetřené místo zaplnila zkrácená verze našeho mluvníku, mluvníček, kde najdete nejrůznější běžně používaná ustálená slovní spojení, která prakticky nikdy nelze překládat doslovně.  A nemůže samozřejmě chybět přehled gramatiky. Takto zpracovaný studijní titul u nás vychází poprvé. Podívejte se na podrobnosti!

Procvičujte poslech s nejlepšími hudebními klipy. Zábavně, zdarma, online.

05.11.2020

LyricsTrainingHledáte netradiční aktivitu do hodin jazyků nebo pro distanční výuku? Učíte cizí jazyk také pomocí filmů nebo písniček?  Pak se vám aplikace Lyrics Training bude líbit. Pomocí videoklipů s texty písniček pomáhá vylepšovat jazykové dovednosti zábavnou formou – poslechem s doplňováním slov. Naráz tak vlastně trénujete poslech, psaní i čtení. Množství slov k doplňování lze zvolit ze 4 jazykových úrovní. Dále lze vybrat, zda budete vynechaná slovíčka vpisovat nebo jen vybírat ze seznamu. Základní verze je dostupná zdarma a bez registrace. Pokud si však vytvoříte bezplatný účet, můžete vkládat nové klipy, editovat jejich texty a vytvářet tak vlastní cvičení.

Díky, kvůli, vinou, v důsledku...

02.11.2020

Předložky díky a kvůli hodně uživatelů považuje za synonyma. V češtině je ale mezi nimi podstatný významový rozdíl. V chybném použití těchto slov sice neděláme chybu pravopisnou, ale jedná se o vážný stylistický prohřešek. Pokud se chceme vyjadřovat na úrovni, musíme umět rozlišit, kdy které předložkové spojení použít. V podstatě se vše řídí tím, jaké je sdělení věty, s jakou skutečností je věta spojována, zda se jedná o spojení pozitiví, negativní nebo neutrální, nebo zda žádný postoj přímo nevyjadřují. V článku se dočtete podrobnosti.

Tipy k procvičování výslovnosti

20.10.2020

Dobrá výslovnost je důležitá jazyková schopnost, kterou by měli žáci během studia jazyků získat. Je samozřejmě ideální vštěpovat nová slovíčka a fráze správně už od počátku. Následné přeučování výslovnosti je potom mnohem pracnější. Během distanční výuky ale není přímý kvalitní poslech výslovnosti pedagoga často možný, ať už proto, že se nedaří online spojení s třídou, vypadává internet nebo je zvuk modelován nekvalitními reproduktory či sluchátky. Přinášíme proto několik tipů k procvičování výslovnosti doma.

On-line podpora výuky cizích jazyků a češtiny

12.10.2020

AtlasyStejně jako na jaře se snažíme pomoci a nabízíme zdarma řadu on-line materiálů.  Vyzkoušejte portál vyuka.lingea.cz, kde najdete mluvníky, konverzace, gramatiky a učebnice pro 4 jazyky. Využijete i slovníky s výslovností na slovniky.lingea.cz nebo stránky pro češtinu nechybujte.cz. Nabídnout můžeme i školní licence slovníků Lexicon 7 nebo odborných on-line slovníků, které lze zakoupit z prostředků na podporu distančního vzdělávání! Upřímně přejeme, ať se vám výuka na dálku daří.

Novinka: historické a zeměpisné atlasy

29.09.2020

AtlasyPředstavujeme letošní podzimní novinku, řadu historických a zeměpisných atlasů. Věnuje se různým obdobím lidských dějin a problematice současného světa v širších souvislostech. Čtivý obsah, podrobné mapy i přehlednou infografiku ocení nejen učitelé a žáci, ale i všichni zájemci o historii a aktuální dění. Takto zaměřené tituly přehledně kombinující text, mapy a infografiku vycházejí u nás poprvé. Věříme, že tyto moderní zdroje pro výuku pomohou efektivně objasnit probíraná témata a žáky i pedagogy zaujmou. Zvláště upozorňujeme na atlasy popisující 2. polovinu 20. století.

Už jste viděli naše nové tematické slovníky?

20.09.2020

tematický slovníktematický slovníkTematické slovníky pro angličtinu a němčinu si na vydání počkaly, ale výsledek stojí za to! Máte tak k dispozici studijní materiály nejen obsahově hodnotné, ale také maximálně přehledné a čtivé. Jednotlivé tematické sekce jsou  barevně rozlišeny, texty doplňují stovky obrázků a zajímavostí v rámečcích, takže je radost knihami i jen tak listovat. Slovníky jsou určeny pro mírně pokročilé i pokročilejší žáky, dobře poslouží pro přípravu k maturitě nebo k jazykovým zkouškám. Podívejte se na podrobnosti k těmto novinkám!

Jak by překládal lidský překladač?

05.09.2020

jaky-by-byl-online-prekladac-clovek.JPG (40 KB)Jaký by byl online překladač člověk? Podívejte se, co všechno se dá zvrtat, když překládáte věci doslova. Přehrejte si naše Youtube video. Kdo z vás by si podobného pomocníka objednal? 

Ukončení technické podpory Lexicon 5

02.09.2020

Vážení zákazníci, oznamujeme Vám, že k datu 31. 12. 2020 ukončujeme poskytování technické podpory pro aplikace Lexicon 5 a EasyLex 2. Zakoupené aplikace můžete používat i nadále. Neumíme vám však bohužel garantovat, že slovníky budou podporované budoucími aktualizacemi operačních systémů. Využijte možnosti cenově výhodného upgrade na verzi Lingea Lexicon 7! Nové slovníky nabízejí rozšířená aktualizovaná data, mnoho funkcí a pohodlnější aktivaci. Více se dozvíte na www.lingea.cz.

Chystáte se letos k moři?

10.06.2020

recko-velky-pruvodce.jpg (122 KB)Letošní léto příliš nepřeje cestám za exotikou. Většina z nás bude trávit dny volna doma, na chatě, na výletech nebo na tuzemské rekreaci. Někteří ale přece jen zatoužíme po hřejivé sluneční lázni a obětí jižního moře. Kam se ale letos vydat? Nejlepší volbou se zdají ostrovy, izolované od tranzitní dopravy. Zejména ty řecké. Souhlasíte? Pokud ano, mrkněte na naši nabídku zážitkových průvodců a nechte se inspirovat. Který ostrov byste si vybrali? Romantická zákoutí a skvělá kuchyně všude zaručena.

Inspirace pro prázdninové čtení

09.06.2020

banner_jaci-jsou-3-narody.jpg (30 KB)Prázdninové chvíle volna budou nahrávat příjemným chvilkám nad dobrou knihou. Co si plánujete v nejbližší době přečíst nebo prolistovat? Inspirujte ostatní! Ne že bychom se chtěli vnucovat, ale i my snad máme co nabídnout. Podívejte se!

Vyhodnocení 6. ročníku prezentační soutěže WAZZUP

02.06.2020

wazzup Vyhlašujeme vítěze 6. ročníku soutěže WAZZUP. Jsme velice rádi, že i přes letošní mimořádnou situaci se nám sešlo tolik pěkných prací. Děkujeme všem zúčastněný žákům i pedagogům a vítězům gratulujeme! 

Proč u nás máme čaj, ale jinde je to tea, thé...

30.05.2020

Napadlo vás, proč my máme čaj, ale jinde tomuto nápoji říkají je to tea, thé, té, herbata...:? Může za to jazyková pestrost Číny: v mandarínštině se znak pro čaj (茶) vyslovuje "ča", zato v dialektu min je výslovnost "te". Čaj se původně do světa rozšiřoval po hedvábné stezce. Protože v Číně převažuje mandarínština, většina světa převzala variantu "cha".

Jak se liší Češi od Číňanů?

27.05.2020

jaci-jsou-2020.jpg (73 KB)Minimálně jeden rozdíl je viditelný hned... Ale vezměme to popořádku: Znáte naše publikace věnované zážitkovému poznávání národů napříč světem? Loni vyšly první tituly řady Jací jsou? přibližující 11 národů Evropy i zámoří, nyní přinášíme další publikace. Už na začátku června se na pultech knihkupectví odhalí Češi, Číňané, Dánové, Irové, Kanaďané, Němci a Španělé. Samozřejmě jen obrazně :) Odhalení skutečně bude jen na stránkách našich knih. Ale zaručeně se s nimi pobavíte.

On-line nástroje pro bezchybné texty

25.05.2020

hlavicka_nechybujte_nastroje.png (94 KB)Píšete hodnocení, zprávy, organizujete školní akce, tvoříte vlastní metodické materiály nebo koordinujte výuku? Podáváte projektové žádosti, zajišťujete úřední agendu nebo přispíváte na školní stránky? Vyučujete český jazyk nebo občas suplujete? Všichni jistě oceníte nástroje Lingea, které vám pomohou se všemi typy textů. Jednoduše, rychle a zdarma. Větší komfort pro práci s češtinou jinde nenajdete. Čtěte dál...

On-line podpora výuky češtiny

27.04.2020

hlavicka_nechybujte_cz.png (88 KB)Portál nechybujte.cz je tím správným místem, kde najdete vše o češtině. Poradí každému s problematickým jevy pravopisu, s významem cizích slov, výběrem synonym, vysvětlí gramatiku, pomůže s formulací vět nebo opraví jakýkoliv vložený text. A to není všechno... Na nechybujte.cz najdete Slovník současné češtiny – výkladový slovník s rozsahem 70 000 hesel, který je nezbytnou pomůckou pro správné porozumění psanému i mluvenému textu

Jak by o karanténě psali velcí autoři světové literatury?

14.04.2020

Beckett: Dva muži čekají na konec karantény, ten však nikdy nepřijde.
Zola: Detailně popisuje všední den zaměstnance Amazonu, který musí i nadále pracovat.
Flaubert: Vypráví o nudě, kterou zažívá žena uzavřená v karanténě se svým mužem...
Přidáte některé další? Například české?

Veselé Velikonoce

06.04.2020

velkonoceMáme tu jaro, sluníčko, první květy a samozřejmě Velikonoce. Letos budou hodně netradiční, bez koledování, pomlázky, rodinných setkání, ale určitě  i tak přinesou nějaké sváteční radosti. Abychom přispěli k tématu Velikonoc i my, přinášíme několik aktivit se sváteční tematikou. Osobně je sice s dětmi vyzkoušet nemůžete, ale lze je sdílet na dálku. Věříme, že se budou líbit. Přejeme všem co nejkrásnější prožití svátků! 

On-line slovníky a další materiály zdarma

05.04.2020

hlavicka_slovniky_cz.png (95 KB)Po portálu vyuka.lingea.cz vám přinášíme další on-line nástroje pro výuku cizích jazyků. Zpřístupnili jsme zdarma licence STUDY dostupné na stránkách slovniky.lingea.cz. Najdete zde slovníky a další materiály vhodné pro začátečníky i pokročilejší žáky, určitě je ocení maturanti. Vše můžete používat až do odvolání zdarma a bez jakýchkoliv závazků. Pokračujte s výukou cizích jazyků na dálku!

On-line podpora výuky cizích jazyků

01.04.2020

vyuka-lingeaJeště nějaký ten pátek to na otevřené školy nevypadá, tak jsme se rozhodli, že si pospíšíme a zpřístupníme vám náš nový výukový portál  vyuka.lingea.cz mimořádně zdarma. Mluvníky, konverzace, gramatiky, ale především na připravovaná novinka - učebnice pro samouky! Prozatím najdete na portálu prvních 10 lekcí v moderním grafickém provedení, postupně budou přibývat další data. Takže neváhejte, čtěte, procvičujte gramatiku a slovíčka, poslouchejte vzorovou výslovnost a klikejte, prostě vyučujte na dálku. Společně to dáme!

Krásný den učitelů

28.03.2020

Je tomu na den přesně již 428 let, co se narodil jeden z největších Čechů - Jan Ámos Komenský, jenž je nazýván Učitel národů. Proto mají dnes, 28. března, svátek všichni učitelé. Čím bychom bez nich byli? Všem pedagogům přejeme krásný #Denučitelů a děkujeme za vše, co nám dáváte! 

Tematické okruhy na slovniky.lingea.cz a nechybujte.cz

23.03.2020

Při výuce jazyků se neobejdeme bez učení nových slovíček. Pomocnou ruku všem nabízejí aplikace Lingea. Témata a procvičování slovíček můžete vyzkoušet na stránkách slovniky.lingea.cz. Stačí si vybrat jazyk a v rozbalovací nabídce zvolit Témata nebo Procvičování slovíček. K dispozici máte 41 okruhů z oblasti přírody a 71 okruhů společenských. Např. pro angličtinu zde https://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky-temata nebo https://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky-uceni.

Vánoce, nebo zimní slunovrat?

03.12.2019

stromečekVesměs na celém světě se oslavuje zrození Ježíše Nazaretského, nebo zimní slunovrat. Poselství pohody a štěstí se šíří do všech koutů a potěší každého, kdo je alespoň malinko ochoten jim naslouchat. I naše Vánoce byly původně oslavou zimního slunovratu, až později se díky křesťanství přeměnily do podoby, jakou známe dnes. Jak ale vypadaly oslavy zimního slunovratu, nebo-li Kračun, pořádaný našimi pohanskými předky? Některé zvyky jsme si udrželi do dnešních dní.

Vánoční soutěž: Jací jsou Angličané? Francouzi? Řekové? Italové? Rusové?...

02.12.2019

Poznáte národ podle krátkého popisu nebo podle typických obrázků? Pak zkuste štěstí v naší tradiční vánoční soutěži! Bez nápovědy by to asi nešlo, proto předem uvádíme, ze kterých národů můžete vybírat. Tři výherci se mohou těšit na pěkné ceny v podobě průvodců Jací jsou? a výherce hlavní získá výjimečnou fotografickou publikaci o Islandu z edice J. Kolbaby.->Soutěž je ukončena. Štastnými výherci jsou J. Nachtigalová, ZŠ Most, D. Florík, ZŠ Odry, E. Doleželová, ZŠ Brno a hlavní cenu získala P. Miková z Gymnázia Praha.

Vánoční dárek na poslední chvíli

01.12.2019

recko-velky-pruvodce.jpg (122 KB)Hledáte hodnotný dárek, který jste loni určitě nevěnovali? Prohlédněte si naše letošní novinky z řad průvodců na cesty, průvodců národní povahou Jací jsou? a zejména mimořádnou obrazovou knihu o Islandu z edice J. Kolbaby, která právě vyšla! Zakoupit ji můžete pouze u nás v e-shopu nebo přímo u pana Kolbaby.

Nové průvodce národní povahou Jací jsou?

21.11.2019

beg-ire.jpg (40 KB)Letos jsme pro vás připravili zcela novou řadu průvodců. Po publikacích věnovaných zahraniční zážitkové turistice, aktivnímu odpočinku i poznávání památek jsme se zaměřili na obyvatele a jejich zvyklosti. Rádi představujeme prvních 11 průvodců povahou Američanů, Angličanů, Francouzů, Italů, Izraelců, Japonců, Norů, Poláků, Rusů, Řeků a Skotů.

Učte se slovíčka se slovniky.lingea.cz

20.11.2019

více...Vyzkoušejte si další funkci jazykových stránek slovniky.lingea.cz - učení slovíček z více než stovky tematických okruhů! Je to příležitost, jak pohodlně obohatit slovní zásobu. Určitě oceníte i přehrávání vzorové výslovnosti a tabulky skloňování. To vše k dispozici zdarma nejen pro angličtinu, ale i pro němčinu, ruštinu, francouzštinu, španělštinu a mnoho daších jazyků.

6. ročník soutěže anglických prezentací WAZZUP

18.11.2019

wazzup Lingea vyhlašuje už šestý ročník soutěže WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření krátké prezentace v angličtině na jedno z nabízených témat. Cílem soutěže je posílit vztah žáků k angličtině, přičemž šanci uspět má každý. Výběr témat je široký a každý si snad najde takové, které ho zaujme.

Doporučený slovník k maturitě z angličtiny

10.10.2019

anglicky-slovnik-k-maturite.jpg (77 KB)Doporučený slovník k maturitě z angličtiny obsahuje 1 000 nových hesel. Slovní zásoba zachycuje současnou psanou a mluvenou angličtinu. Hesla jsou členěná podle významů, doplněna poznámkami a příklady, abyste mohli nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v kontextu. Slovník neobsahuje žádné další přílohy kromě seznamu nepravidelných sloves. Je proto povolenou pomůckou při skládání maturitní zkoušky. Kniha je v pevné obálce.

Babí léto

07.10.2019

babí létoTaké máte tak rádi babí léto? Sluníčko se sice níží, teploty padají, mlhy stoupají, ale barvy a atmosféra končího léta jsou často neuvěřitelné. Zvlášť když se vydaří jako letos. Dozrávají poslední plody, stromy se halí do podzimních barev, a začíají opadávat, poslední stěhovaví ptáci míří do teplých krajin a vůbec celá příroda se chystá na zimu. Odkud ale pochází pojmenování 'babí léto'?

Erroristy tu nechceme aneb nová řada slovníků Lexicon 7

15.09.2019

lexicon7-errorist.png (22 KB)Připravili jsme pro vás další řadu elektronických slovníků, abychom vám pomohli se vyhnout chybám v překladu. V Lexiconech 7 najdete i nově přidanou slovní zásobu, např. právě slovo errorist. Přibyly však i příklady použití, mnohá stávající hesla byla aktualizována nebo opravena. A jako vždy nechybí mnoho vychytávek usnadňujících vyhledávání, procvičování slovíček...

Jak oháčkovat český text?

02.09.2019

Upravujete občas texty, v nichž chybí háčky a čárky? Pak jistě víte, že doplňování diakritiky ručně je velice zdlouhavé a ne moc zábavné. Máme pro vás řešení. Na stránce nechybujte.cz vše vyřešíte stiskem jednoho tlačítka.

Letní dobrodružství začíná

14.06.2019

Pruvodce Lingea, inspirace na cesty do celého světaChystáte se letos na dovolenou do zahraničí? Vyzbrojte se předem a buďte připraveni na nová dobrodružství! Z naší široké nabídky si průvodce na cesty za zážitky určitě vyberete! Navíc pro vás máme dárek: ke každé objednávce získáte zdarma minikonverzaci a platit nemusíte ani poštovné. Přečtěte si podrobnosti!

Současně přejeme všem krásné, pohodové a ničím nerušené prázdniny. Užijte si skvělé léto :)

Jazykové perličky. Fotogalerie

12.06.2019

fb03.jpg (33 KB)Chybička se občas vloudí každému; výsledek je někdy k zasmání :) a někdy ani moc ne. Někdy  je chyba v překladu, někdy v interpretaci. Někdy je všechno v pořádku, ale nedá nám to, abychom se nezasmáli.  Máme pro vás pár popletených nápisů i pěkných obrázků. Podívejte se! 

Vyhodnocení soutěže WAZZUP 2019

10.06.2019

wazzup 5. ročník soutěže anglických prezentací už zná své vítěze. Děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za zajímavé příspěvky a vítězům gratulujeme! Těšíme se na vás v příštím ročníku soutěže a přejeme všem krásné, barevné a pohodové prázdniny.

Anglické hrátky se zvířátky aneb krátké luštění pro dlouhé chvíle

04.06.2019

anglicke-lusteni-19.jpg (16 KB)Konec školního roku je časem, kdy se o pozornost stále naléhavěji hlásí léto a prázdniny. Teploty stoupají, pozornost žáků klesá. Pokud jsou známky už uzavřeny, čím se zabavit v hodinách angličtiny? Sami určitě máte v zásobě spoustu aktivit. My nabízíme jednu novou, pohádkové hrátky se zvířátky, ale také s anglickými písmeny, slovy, větami a idiomy.

Chystáte se letos do Španělska?

31.05.2019

Přemýšlíte, kam letos zamířit na dovolenou? Nemůžete se rozhodnout, zda dát přednost lenošení na pláži a gastronomickým hodům, poznávání památek či klasické turistice? Nebo snad hledáte výjimečné zážitky a inspirace ke změně životního stylu? Vyzkoušejte Španělsko! Najdete zde všechno, o čem sníte, a nemusíte cestovat až na kraj světa. Ti dobrodružnější z vás sem dojedou i autem :)
Před každou cestou je ale dobré se pořádně připravit a začít objevovat krásy destinace už doma. Připravili jsme pro vás opravdu širokou nabídku průvodců, takže si určitě vyberete ten pravý.

Nová obrazová edice pro děti Objevuj!

31.05.2019

Letos uděláme radost i našim nejmenším čtenářům. V češtině totiž vyšly první čtyři obrázkové encyklopedie z řady Objevuj! od nakladatelství Dorling Kindersley. Knížky jsou plné zajímavostí, překvapujících skutečností i nádherných obrázků. Poznejte s dětmi poutavý svět kolem nás!

Znáte naše on-line slovníky? Ne? Podívejte se na video!

30.05.2019

slovniky.lingea.cz-youtube-sm.jpg (12 KB)Stránky slovniky.lingea.cz nabízejí aktuální slovní zásobu žáky i učitele. Naše slovníky využijte nejen ve škole, ale také na cestách v zahraničí. Kromě praktických slovíček a příkladů zde najdete mnoho šikovných konverzační frází a obratů pro téměř všechny situace, se kterými se na dovolené můžete setkat. A nechybí hovorové a slangové výrazy, se kterými se běžně setkáváme na ulicích, ve filmu nebo na internetu.

Učte cizí jazyk efektivně

30.04.2019

Přemýšlíte, jak zeektivnit výuku cizího jazyka? Jak pomoci žákům se zapamatováním slovíček a konverzačních frází? Jak procvičit gramatiku a posunout jejich znalosti o úroveň výš? Nabízíme několik osvědčených tipů, jak lze využít slovník a internet.

5. ročník soutěže anglických prezentací WAZZUP

14.03.2019

wazzupLingea vyhlašuje už pátý ročník soutěže anglických prezentací WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Nejúspěšnější soutěžící se mohou těšit na zajímavé ceny, odměníme i vedoucí pedagogy.  Doufáme také, že bude žáky tvorba prezentací bavit. Tomu jsme přizpůsobili i letošní témata.

Písně jara

10.03.2019

kopretinaJarní nálada se dostala i k nám do Brna a rozhodli jsme se ji poslat dál. Samozřejmě bychom to nebyli my kdybychom k ní nepřidali i hru s jazyky. Vyzkoušejte si procvičování slovíček s ptačí tematikou! Pro všech 32 jazyků na stránkách slovniky.lingea.cz jsme pro vás připravili tematické okruhy Ptáci a Vodní ptáci. Můžete si také vyzkoušet odbornější téma Ornitologie.

Velký, prosím?

01.03.2019

IslandNa prázdniny si sice ještě chvilku počkáme, ale připravovat se na letní cestování můžeme už teď. Jelikož v létě je k dispozici pořádná dávka volna, mohla by vás inspirovat právě naše nová řada pořádně velkých průvodců. Všechny tituly na první pohled zaujmou velkorysým formátem, úžasnými fotografiemi, barvitým vykreslením historie i poutavým zpracováním hlavní části. Podívejte se sami...

     

Vánoční inspirace na cesty – soutěž

05.12.2018

beg-ire.jpg (40 KB)Dopřejte si v adventním čase trochu relaxace a vyhrajte dárek pod stromeček! Letošní vánoční soutěž je opět na cestovatelské téma. Poznáte 12 zemí na fotografiích? Zadání najdete zde, je ve formátu .xlsx (MS Excel). Bez nápovědy by to asi nešlo, proto můžete vybírat z připraveného seznamu. Při vyplňování nemusíte spěchat, pokusů máte neomezeně… Tajenku nám pošlete do neděle 16. 12. 2018. Výherci se mohou těšit na pěkný dárek v podobě knižního průvodce na cesty. Soutěž je ukončena. Gratulujeme šťastným výhercům, hlavní cenu získala H. Hrochová, na dalších místech jsou to J. Bezděková, J. Cahlová, L. Drkalová a A. Nová.

Pohádková čeština na nechybujte.cz

01.12.2018

nechybujte-grosak.JPG (98 KB)Čas vánoční je časem pohádek. Rádi se zaposloucháme do tajemných příběhů nebo otevřeme pohádkové knížky. Je to však také příležitost, jak si obohatit slovní zásobu. Mnohá v minulosti běžná slova už dnešní děti neznají. Podobná slova často nalezneme právě v pohádkách, dětských písničkách a říkadlech. Pokud budete někde na pochybách, nahlédněte do výkladového slovníku na stránce https://www.nechybujte.cz/slovnik-soucasne-cestiny.

Nová slova v angličtině

28.11.2018

Svět kolem nás se stále mění a společnost vyvíjí, to se samozřejmě odráží i ve slovní zásobě. Každým rokem tak narůstá počet nově utvořených slov. Některá mají jen jepičí život, jiná se stanou natolik populárními, že se stávají běžnou součástí slovní zásoby.

Nový překladač Lingea

10.11.2018

Na stránce https://prekladac.lingea.cz si můžete vyzkoušet nové verze překladačů, velmi kvalitní jsou především překladače z angličtiny do češtiny a z češtiny do angličtiny. Podívejte se a vyzkoušejte! Budete příjemně překvapení kvalitou výsledného textu. Automatický překlad je velmi složitý úkol, který se už desítky let snaží vyřešit spousta vývojových týmů. Za tuto dlouhou dobu prošel několika generačními proměnami.

Tygři, kočky, pardálové...

05.11.2018

online slovníkyLingea

U některých kočkovitých šelem je názvosloví v evropské rodině jazyků jednotné a vychází z původně řeckých výrazů. Některé šelmy však mohou mást nejen svým zbarvením, ale i tím, jak se jim v různých jazycích říká. Vydejte se napříč kontinenty do světa lvů, tygrů, pardálů, levhartů, jaguárů, gepardů a dalších těchto nádherných zvířat.

Maneki-neko, krize identity?

20.09.2018

maneki-neko-1818225_640.jpg (49 KB)Nejspíše jste ji každý z vás někdy viděl, ať už ve filmu, nebo v obchodě. Jednoduchá a veselá interaktivní soška, schopna na Vás mávat třeba celý den. Přemýšleli jste někdy nad tím, odkud tato veselá kočka pochází a jaký má význam?

Rajčata, jablíčka z ráje. Oblíbené ovoce...?

07.09.2018

rajčataRajčata přivezli do Evropy španělští mořeplavci v 16. století, v době objevovatelských cest. Původní aztécký název tomatl některé jazyky převzaly, jiné si vytvořily pojmenování vlastní. Proč je české jablko zrovna rajské? Jak to mají naši sousedé? Co má rajče společného s rájem? Proč rajčata skončila několikrát u soudu? A proč je to ovoce (zelenina)? Čtěte dál a dozvíte se odpovědi nejen na tyto otázky.

Metodické materiály pro češtinu

01.09.2018

Vyzkoušejte naši sadu didaktických testů z češtiny. Forma těchto materiálů se podobá té z maturitních testů, ale obsahově zabíhá do mnoha oblastí od historie, umění přes ekonomii a sport k současnosti. V testech se vyskytují různorodé typy cvičení, které jsou zaměřeny zejména na čtení úryvků textů a jejich porozumění. Jejich cílem je spíše učivo procvičit, rozšířit si znalosti, získat nové souvislosti a někdy se snad nad zadáním i pobavit. Doporučujeme je používat při opakovacích nebo suplovaných hodinách nebo je zadat jako domácí cvičení.

Angličtina pro nejmenší

30.08.2018

Be happy with Happy Hoppy Učíte nejmladší děti angličtinu? Máte malé děti nebo vnoučátka a chcete je uvést do světa angličtiny? Právě pro ně je tu balíček Happy Hoppy, se kterým bude angličtina jedna nekončící zábava. Kniha, CD i obrázkové karty jsou ideální pro děti předškolního a mladšího školního věku. Prohlížet obrázky, říkat básničky a zpívat si – to malé děti stále baví. Učit se budou přirozeně, zábavně a vlastním tempem.
Nyní v akci za zvýhodněnou cenu a bez poštovného.

Vyhodnocení soutěže WAZZUP 2018

07.06.2018

4. ročník soutěže anglických prezentací už má své vítěze. Děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za zajímavé příspěvky a vítězům gratulujeme! Těšíme se na další zajímavé prezentace v příštím ročníku soutěže a přejeme všem krásné, barevné a pohodové prázdniny.

Kam se vydat za štěstím?

05.06.2018

usměváčekPodle filosofů je štěstí stav mysli. Dnes ale potřebujeme vše měřit, vyčíslit, porovnávat. Agentura OSN proto už pár let pravidelně zjišťuje tzv. index štěstí. Zajímá vás, kde žijí nejšťastnější lidé?

O ptácích, ptačích slovesech a jiných souvislostech

04.06.2018

Ptáci obecně patří oblíbeným zástupům světa zvířat. Kdo by se nepotěšil pohledem na plovoucí labuť, letící hejno, nezaposlouchal se do zpěvu skřivana nebo jiného pěvce či neobdivoval dokonalé navigační schopnosti migrujících ptáků. Svůj otisk zanechali ptáci také v češtině, a to v mnohých slovesech a přirovnáních. Některé z nich dnes představujeme.

Gramatika, tvarosloví a lekce on-line

02.06.2018

On-line slovníky Lingea nejsou pouze samotná hesla, překlady a příklady. Zajímavým doplňkem jsou i přehledy gramatiky, tvarosloví, konverzace a tematická slovní zásoba. S jejich pomocí si můžete ověřovat správné časování a skloňování, použití předložek či si zopakovat slovíčka z dané tematické lekce. To vše je k dispozici zdarma na https://slovniky.lingea.cz

HAPPY HOPPY - hrátky s kartičkami

14.05.2018

happyhoppyVeselé obrázky, hravá angličtina, krásné barvy. Připomínají Vám tyto charakteristiky některý z našich produktů? Přesně tak, kartičky Happy Hoppy I, II. Mají nespočet využití, část bych Vám dnes ráda představila. Jdeme na to, vezměte si kartičky a pojďte si hrát! 

4. ročník soutěže anglických prezentací WAZZUP

21.03.2018

wazzupLingea vyhlašuje už čtvrtý ročník soutěže anglických prezentací WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Podívejte se na letošní témata! Šanci uspět má každý. Účastníci se mohou těšit na zajímavé ceny, odměníme i vedoucí pedagogy. 

Jarní kvítí on-line

21.03.2018

kopretinaKvětiny na nás působí blahodárně zvlášť na jaře, kdy potvrzují, že zima už je pryč. Jsou nejen krásné, ale mají také schopnost potěšit, uklidnit, inspirovat. Osvěžte si s květinami i svoje hodiny jazyků. Vyzkoušejte si procvičování slovíček s květinovou tematikou! Pro všech 32 jazyků na stránkách slovniky.lingea.cz jsme pro vás připravili tematické okruhy Luční květiny a Zahradní květiny. Můžete si také vyzkoušet témata Stavba rostlin nebo Stromy.

Velikonoční inspirace

28.02.2018

Easter-Bunny-Illustration-300px.png (32 KB)Zima nám sice stále řádí za okny, ale už se blíží jaro, sluníčko, zelená tráva. Bledule, sněženky a samozřejmě Velikonoce. Svátek slavený téměř na celém světě, ale pokaždé malinko jinak.

Tip pro učitele: Můžete naše krátké velikonoční povídání s luštěnkou dát žákům ve škole.

Vánoční inspirace na cesty – soutěž

06.12.2017

soutěž LingeaDopřejte si v adventním čase trochu relaxace a zasněte se nad příští dovolenou. Nebo si jen otestujte svoje znalosti zeměpisu. Oboje nabízí naše letošní vánoční soutěž. Poznáte města na fotografiích? Zadání najdete zde, je ve formátu .xlsx (MS Excel). Abychom vám hádání ulehčili, připravili jsme malou nápovědu, můžete vybírat z připraveného seznamu měst. Při vyplňování nemusíte spěchat, pokusů máte neomezeně…
Soutěž je uzavřena, děkujeme všem za účast. Při losování měli štěstí A. Janurová, O. Pasz, J. Keindl a M. Paráková.

Rolničky kolem nás

03.12.2017

Už určitě všichni cítíme, jak nám vánoční nálada dýchá na záda. Začala se plížit pozvolna, samozřejmě první příznak Vánoc se objevuje už v říjnu. Supermarkety svléknou svojí nudnou všední vrstvu a oblečou se do divoce barevného vánočního kostýmku.  Vše poté končí v rádiích, ve kterých se začíná podezřele často ozývat cinkání. Správě, vánoční koledy jsou tu.

Vánoční luštění

01.12.2017

přesmyčkyVánoce jsou sice časem odpočinku, ale lehká ducha povznášející aktivita snad neuškodí.
Jak by se Vám líbila literární dvousměrka, hřebenovka nebo přesmyčková doplňovačka?  
Podívejte se

Kvítka z čertovy zahrádky

14.11.2017

Mikulášská tradice není českou specialitou, vousatý pán s plnovousem, čepicí a berlou každý rok obdarovává řadu dětí v Evropě sladkostmi či ovocem. Na zlobivé děti však čeká uhlí nebo dokonce čertovský pytel… S řadou „čertovských“ rčení a ustálených obratů se můžeme běžně setkat v ústním i písemném projevu, občas je najdeme i v různých typech školních testů. Vyzkoušejte si svoje znalosti...

On-line slovníky pro celou školu

02.11.2017

online slovníky LIngeaObjednejte si pro školu zdarma rozšířenou on-line verzi STUDY. Obsahuje kromě praktického slovníku navíc další užitečné doplňky do hodin jazyků. Například pro angličtinu se jedná o tyto části: slovník, mluvník, gramatika, konverzace a slovník slangu. Podmínkou je vystavení našeho plakátu v prostorách školy. Akce platí pro jeden vybraný jazyk.

Novinky ve slovníku češtiny

23.10.2017

rozšířené hledání fulltextBěhem posledních měsíců nezaháleli a opět jsme zapracovali na mnoha změnách, které vám rádi představíme. Vyzkoušejte si vylepšené stránky. Nabízejí nejpohodlnější možné hledání, doplněné o nové funkce. Snadno si zde najdete všechna hesla např. z ekonomiky, slangu nebo vyjmenovaná a odvozená slova spojená s konkrétní obojetnou souhláskou. A to není vše.

Co všechno dnes umí moderní slovníky? Budete překvapeni!

04.10.2017

slovníky LingeaO tom, že překladače výuce jazyků příliš nepomohou, už bylo napsáno mnoho. Ale co elektronické slovníky? Mají kromě překladu hledaného slova co nabídnout? Ty kvalitní rozhodně ano. Připravili jsme pro Vás několik tipů! Ať už pracujete s on-line, či off-line slovníkem, zásadním kritériem efektivního učení jsou kvalitně zpracovaná hesla. Zcela jistě nestačí jen materiály, v nichž najdete jen seznam dvojic typu slovíčko – překlad. Zde sice správný překlad občas trefíte, ale rozhodně se dál nic nedozvíte. Pro výuku jazyka je zásadní pochopení významu slova a jeho správné kontextové užití...

Které jméno je nejoblíbenější?

30.06.2017

graf MichaelaJako rodiče svým dětem vybíráme samozřejmě ta nejkrásnější jména. I tato oblast ale podléhá vývoji a módním trendům. Zajímá vás, jak je na tom vaše jméno v průběhu století? Vyzkoušejte náš interaktivní formulář v Excelu. Stačí napsat jméno a graf je hotový. Stačí jen vytisknout.

Hudební tečka

20.06.2017

midomiTaky se vám už stalo, že jste uslyšeli pěknou melodii, kterou už jste nedostali z hlavy? Ale netušili jste, kdo ji zpíval a ani slova v angličtině jste moc nepochytili. Jak zjistit víc? Na internetu jsme objevili šikovného pomocníka na stránkách www.midomi.com. Stačí kliknout, zazpívat nebo zabroukat ukázku a při troše štěstí svou tajemnou melodii objevíte. Nebo se alespoň pobavíte…

Vyhodnocení soutěže WAZZUP 2017

06.06.2017

wazzup3. ročník soutěže anglických prezentací už má své vítěze. Děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za zajímavé příspěvky a vítězům gratulujeme! Těšíme se na další zajímavé prezentace v příštím ročníku soutěže a přejeme všem krásné, barevné a pohodové prázdniny.

Pojedete v létě k moři?

05.06.2017

Slunná pobřeží Chorvatska a Itálie patří dlouhodobě k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Chystáte se i vy letos zamířit na nejbližší pláže? Chcete co nejvíc prozkoumat okolí své cílové destinace nebo zažít něco nového? A neztratit se v překladu? Pak si nezapomeňte přibalit pomocníky, kteří inspirují a poradí. Třeba to, kde se zastavit cestou, co si vybrat k obědu nebo jak chutná zmrzlina kikiriki…
Náš tip: stáhněte si zdarma přehled kulinářských specialit Itálie, Chorvatska, Slovinska, Rakouska a Německa.

První slovník do hodin češtiny

01.05.2017

Slovníky slouží k rozšiřování aktivní slovní zásoby a jako nástroj pro pochopení jazyka jako celku. Jde o důležitý doplněk výuky nejen cizího jazyka, ale také češtiny. Používání slovníku odborníci považují za součást základních jazykových dovedností. Naučit se efektivně používat dostupné zdroje chce určitý čas, který se ale žákům v budoucnu mnohokrát vrátí. Aktivity popsané v tomto článku se zaměřují na slovník synonym a antonym, procvičují také abecední hledání. Přílohu tvoří konkrétní pracovní list (.docx, .pdf).

3. ročník soutěže WAZZUP

03.04.2017

wazzupLingea vyhlašuje třetí ročník soutěže WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření prezentace v angličtině. Šanci uspět má u nás každý. Vítězové se mohou těšit na zajímavé ceny, odměníme i vedoucí pedagogy. Podívejte se na letošní témata! 

Nová verze stránek pro češtinu nechybujte.cz

31.03.2017

nechybujte.czPrávě jsme spustili novou verzi volně přístupných stránek pro český jazyk nechybujte.cz. Tato jazyková příručka v maximálně přehledné formě postihuje skutečně aktuální slovní zásobu češtiny nebývalého rozsahu i pestrosti. Nejvýraznějším vylepšením jsou kompletní tabulky skloňování, časování a stupňování u hesel výkladového slovníku. 

Online slovníky, na které se můžete spolehnout

29.03.2017

slovníkyNavštivte stránky slovniky.lingea.cz a vyzkoušejte si nejnovější verze slovníků pro 30 jazyků. Obsahují aktuální slovní zásobu a snadno se ovládají, slovníky jsou 'klikací'. Pro světové jazyky máte zdarma k dispozici také vzorovou výslovnost, přehledy gramatik a základní konverzační fráze. Najdete tu jazyky světové i ty u nás méně používané. Nově jsou k dispozici ještě obsáhlejší nebo odborné slovníky (technický, ekonomický, slang) a originální mluvníky, a to jako placené verze.

Pátek třináctého

13.01.2017

Odkud pochází obava z pátku třináctého a co zlého vlastně představuje? Původ symboliky není přesně znám, ale často se přiřazuje křesťanství. Pátek byl dnem, kdy byl ukřižován Ježíš Kristus, a u poslední večeře sedělo 13 lidí, z nichž třináctý, Jidáš, Ježíše zradil. Jiné zdroje mluví o souvislosti s řádem templářů, jejichž zatýkání, pronásledování, mučení a vraždění mělo začít právě v pátek 13. (v říjnu roku 1307, nařízené francouzským králem Filipem IV. Sličným).

Vánoční (g)astronomická soutěž

15.12.2016

Zapojte se do vánoční soutěže o některou z knižních cen! Je to velmi jednoduché – stačí otevřít zadání (soubor .xlsx) a vybrat dvanáct správných odpovědí na téma gastronomie. Tajenku pošlete na skoly@lingea.cz do příchodu astronomické zimy, tj. do 21. 12. 2016 do 11:45 hod. Tři výherci se mohou těšit na pěkný dárek. --> Soutěž je už uzavřena a vyhodnocena. Výhercům gratulujeme.

Tajenky, hádanky, skrývačky…

12.12.2016

liškaVánoce jsou časem odpočinku, ale kdybyste přece jen zatoužili po nějaké aktivitě, klikněte sem. Připravili jsme dvě stránky pro luštitele všech aprobací (formát .XLS).  Co myslíte, poběží liška do Tábora?

Stránky pro český jazyk nechybujte.cz s tématy také pro cizince

14.11.2016

Rok od roku stoupá počet dětí cizinců na českých školách a učitelé i děti se musejí vyrovnávat s mnohými situacemi, jež s integrací cizinců vznikají. Máme pro vás tip - vyzkoušejte stránky pro český jazyk www.nechybujte.cz. Jsou uzpůsobeny také cizincům, ovládání lze přepnout do 8 světových jazyků. Kromě jazykové příručky, která poradí s pravopisem, gramatikou nebo významem slov, můžete nechybujte.cz využívat také jako tematický slovník.

Podzimní soutěž o ceny

23.10.2016

Zúčastněte se soutěže a vyhrajte knižní průvodce na cesty! Téma je tentokrát cestovatelské. Napište nám svůj tip na příjemný školní výlet, kde se vám s dětmi líbilo, co byste doporučili ostatním. Nebo na zahraniční jazykový pobyt, který jste během roku absolvovali. Svoje postřehy posílejte na skoly@lingea.cz do 11. 11. 2016.
Tři vylosované výherce odměníme knižním průvodcem Berlitz. -> Soutěž už je uzavřena.

Pracovní listy do hodin češtiny

20.10.2016

Materiál tvoří pracovní listy do hodin českého jazyka, uložené na metodickém portále rvp.cz. Obsahují různorodé úkoly, které souvisejí s úvodním textem, ale najdete zde i řadu dalších s přesahem do jiných předmětů. Cílem je zajímavé opakování i zlepšování všeobecného rozhledu, který dnes dětem často chybí. Záměrem těchto materiálů není práci dětí jakkoli hodnotit, ale naopak je motivovat k rozšiřování obzorů v češtině, zeměpisu, dějepisu apod.  Součástí materiálů jsou i vzorová řešení.

Poprázdninová soutěž s HelpforEnglish

07.09.2016

Již jste se po prázdninách rozkoukali a hledáte inspiraci, jak zapracovat na své angličtině? Společně s portálem HelpforEnglish jsme pro vás připravili novou soutěž o hodnotné ceny, se kterými přijde inspirace v cukuletu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte! Soutěž bude probíhat od pondělí 12. září do pátku 16. září. Postupně budete na stránkách soutěže nacházet celkem deset otázek, na které si budete zapisovat odpovědi a pak je všechny na závěr zašlete na uvedený e-mail.

Nová školní pravidla pravopisu

23.06.2016

pravidlaV knize najdete opět přehledně zpracovaná pravopisná pravidla i heslář s praktickými informacemi. Nové vydání jsme rozšířili o řadu nových slov, zapracovali jsme do něj také normu ČSN z roku 2014 týkající se úpravy dokumentů zpracovávaných textovými editory. (zápis peněžních částek, používání tří teček, pomlček nebo alternativní označování časových údajů). 
Určitě oceníte přehlednou dvoubarevnou sazbu a množství zajímavostí a studijních poznámek. Potvrzením kvalit školních pravidel je také získání schvalovací doložky MŠMT pro ZŠ i SŠ s dobou platnosti šest let.

Cestujeme s Lingeou

21.06.2016

Máte už naplánováno, jak budete trávit letošní dovolenou? Nebo teprve přemýšlíte, co by se Vám nejvíc líbilo? Ať už máte rádi relaxaci u moře, poznávání měst a památek nebo turistiku v přírodě, rádi Vám nabídneme tipy, jak si dovolenou maximálně užít, aby Vám nic zajímavého neuniklo. A protože Vám chceme udělat radost, nabízíme na všechny tituly slevu 20 %. Více informací o této speciální letní nabídce naleznete na http://www.lingea.cz/leto.

Vyhodnocení soutěže WAZZUP 2016

17.05.2016

  2. ročník soutěže anglických prezentací už má své vítěze ve  dvou kategoriích.
  Děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za zajímavé příspěvky a vítězům gratulujeme!
  Těšíme se na další zajímavé příspěvky do 3. ročníku soutěže na jaře 2017.

Vyhlašujeme 2. ročník soutěže Wazzup pod záštitou MŠMT

05.04.2016

Lingea vyhlašuje 2. ročník soutěže Wazzup, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření krátké prezentace v angličtině. Cílem soutěže je posílit vztah žáků k angličtině. Formát není přesně stanoven, může se jednat o prezentaci v Powerpointu, html prezentaci, ale také o klasické video. Práce bude posuzovat odborná porota 17. 5. 2016. 

Do you want to play a Millionaire? Zahrajte si Milionáře!

21.03.2016

Znáte hru Chcete být milionářem? Vyzkoušejte si jeho školní variantu! Samozřejmě s určitými modifikacemi... Připravili jsme pro vás řadu inspirativních úkolů z češtiny a angličtiny, které si můžete upravit podle svých potřeb. Hru můžete využít v opakovacích nebo suplovaných hodinách. Děti si rády hrají a jak víte, kdo si hraje, nezlobí.

Přestupný rok

22.02.2016

Letos si po čtyřech letech zase užijeme jeden den navíc. 29. únor sice připadá na pondělí, ale i tak je to den tak trochu slavnostní. Přemýšleli jste někdy nad tím, kdo slaví v tento den svátek? 

Co je nového v angličtině?

02.02.2016

Svět kolem nás se stále mění a společnost vyvíjí, to se samozřejmě odráží i ve slovní zásobě. Každým rokem tak narůstá počet nově utvořených slov. Některá mají jen jepičí život, jiná se stanou natolik populárními, že se stávají běžnou součástí slovní zásoby. I angličtinu v poslední době obohatila řada nových výrazů.

Zábavný úvod do světa angličtiny

15.01.2016

videoVýukový komplet Happy Hoppy uvede děti předškolního a mladšího školního věku zábavnou a interaktivní formou do světa angličtiny. Učte se s námi slovíčka ze základní slovní zásoby. Upevněte si správnou výslovnost prostřednictvím audioslovníčku i při zpívání melodických písniček. Radujte se z toho, co už umíte, při společném hraní deskových her. 
Podívejte se na ukázkové video!

Vánoční hvězdná soutěž

16.12.2015

hvězdyZapojte se do vánoční soutěže o knižní průvodce na cesty! Je to velmi jednoduché – stačí otevřít zadání  (soubor .xlsx), odpovědět správně na deset otázek a poté zjistit, kolik hvězdiček se ukrývá na obrázku. Svoje tipy posílejte na skoly@lingea.cz do 23. 12. 2015. Tři vylosovaní výherci už se mohou těšit na příští dovolenou. 
Soutěž je ukončena, děkujeme všem za účast. Šťastní výherci jsou A. Veverková, H. Hyžďálová a J. Glogrová. 

Já sním o Vánocích bílých…

14.12.2015

vánoceVánoce jsou téměř tady, ale na zasněženou romantiku to zatím nevypadá. Ti šťastnější z nás již možná zahlédli nějakou tu poletující vločku nebo se projeli po zasněžené sjezdovce, my ostatní zatím i přes nepříznivou předpověď počasí doufáme v bílou nadílku – vždyť čas vánoční je časem zázraků! 

Upije noci Lucie, nebo neupije?

25.11.2015

    Od 13. prosince, od svátku svaté Lucie, se odpoledne začínají prodlužovat.
    Dny ale delší nejsou. Jak je to možné? 

Překladový slovník v hodinách angličtiny

16.11.2015

Slovník je stále jedním z nejdůležitějších učebních materiálů při výuce cizího jazyka.  V dnešní době máme řadu dalších zdrojů, přesto tradiční knižní slovníky mají stále ve výuce svoje místo. Cílem tohoto článku je předložit učitelům návrhy rozšiřujících aktivit na procvičení dovedností při práci se slovníkem. Text se také věnuje porovnání knižních překladových slovníků, zmiňuje i slovníky elektronické. Motivy jsou shrnuty ve formě pracovního listu (.docx, .pdf).

Letní soutěž

22.06.2015

Zúčastněte se soutěže a vyhrajte průvodce na svoje prázdninové cestování! Téma je tentokrát hudební, zvládnete je jistě s jakoukoli aprobací. Vaším úkolem je poznat české a světové opery. Svoje tipy posílejte na skoly@lingea.cz do 1. 7. 2015. Tři soutěžící s největším počtem správných odpovědí odměníme průvodcem Berlitz. V případě shody bodů rozhodne o výhercích los. Z rozsáhlé nabídky padesáti titulů si určitě vyberete ten pravý sobě na míru. Zvolit si můžete knihu nebo e-book. -> Soutěž již je ukončena, děkujeme všem za účast a výhercům gratulujeme! Jsou to M. Maňková, L. Tvarůžková a D. Skulinová.

Vyhodnocení soutěže WAZZUP 2015

02.06.2015

  1. ročník soutěže anglických prezentací už má své vítěze ve všech třech kategoriích.
  Děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za zajímavé příspěvky a vítězům gratulujeme!
  Těšíme se na všechny práce ve 2. ročníku soutěže na jaře 2016.

Kdo si hraje, nezlobí

30.05.2015

Pokud přemýšlíte, jak zabavit děti po uzavření klasifikace, máme pro vás několik tipů na aktivity nejen do hodin jazyků. Součástí jsou odkazy na zajímavé weby i konkrétní pracovní listy.

Be happy with Happy Hoppy

01.05.2015

Učte se s dětmi angličtinu zábavně při hraní deskových her nebo pexesa. To vše nabízí komplet HappyHoppy. 
Podívejte se na video.

abyste X * aby jste

25.04.2015

Pozor na nespisovné tvary typu *aby jsi, *aby jsme, *aby jste, *kdyby jsi, *by jsi ap. V psaných textech jsou velice rozšířené pravděpodobně z důvodu přehnané snahy o jazykovou správnost a spisovnost (řadíme je k tzv. hyperkorektním tvarům). Náležité podoby jsou však abys, abychom, abyste, kdybys, bys atd.

Vyhlašujeme 1. ročník soutěže WAZZUP

04.04.2015

Lingea vyhlašuje první ročník soutěže WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření krátké prezentace v angličtině na jedno z nabízených témat. Cílem soutěže je posílit vztah žáků k angličtině, přičemž šanci uspět má každý – stačí mít dobré nápady a věnovat přípravě trochu času. Prezentace můžete posílat do 29. 5. 2015. --> Soutěž už je vyhodnocena.

Portál o češtině nechybujte.cz získal doporučení MŠMT

13.03.2015

Největší internetový portál o češtině nechybujte.cz získal doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Je to mimořádné ocenění více než patnáctileté práce jazykových odborníků společnosti Lingea. Portál tvoří rozsáhlý Slovník současné češtiny, velká Pravidla českého pravopisu, rozsáhlý Slovník českých synonym, Gramatika současné češtiny a nástroj pro doplnění diakritiky. Veřejnosti je k dispozici zdarma.

Chmurný úděl učitelův aneb úskalí úporné výuky svérázných žáků

12.03.2015

Řada studií dokládá, že žáci mají stále větší problémy s porozuměním textu a přesným vyjadřováním. Tápou ve významech slov, která se ještě před pár lety řadila k běžně srozumitelným. Nejde přitom jen o cizí a odborné výrazy, ale o slova typicky česká. 

Kolik vajíček přinese velikonoční zajíček?

11.03.2015

velkonoceChcete svoje žáčky, děti či vnoučata velikonočně naladit a současně něčemu přiučit? Zkuste náš velikonoční test vytvořený v Excelu (soubor.xlsx). Za každou správnou odpověď se zobrazí jedna kraslice. Otázky si můžete libovolně upravit podle svých představ.

Vánoční stromeček zavoněl v pokoji - soutěž

21.12.2014

Chcete se zapojit do netradiční vánoční soutěže a vyhrát některou z cen? 
Je to velmi jednoduché – stačí otevřít zadání (soubor .xlsx) a odpovědět správně na deset otázek. Jakmile se vám to podaří, objeví se pod stromečkem dárek - některý z titulů Lingea. Pokud nám napíšete, co přesně se pod stromečkem objevilo, zařadíme Vás do slosování o tři konverzace Lingea v jazyce podle Vašeho  výběru. Odpovědi posílejte e-mailem na skoly@lingea.cz nejpozději do pátku 9. 1. 2015. Přejeme hodně štěstí!  -> Soutěž ukončena.

4 tipy jak se zlepšit v angličtině

20.12.2014

LingeaZatímco postrachem žáků jsou slovíčka a gramatika, dospělým dělá vrásky spíše komunikace. Jste na tom podobně i Vy? I když základy máte, konverzace jde ztěžka? Pokrok většinou pouze plánujeme… Ale proč nezačít hned teď? Důležité je odhodlání a konkrétní plán. A samozřejmě dobré zdroje. Odborníci z jazykového nakladatelství Lingea nabízejí několik osvědčených tipů.

Vánoce, Christmas nebo Natal

12.12.2014

Blíží se doba, kdy mnozí z nás napíší pár řádků vánočního blahopřání svým blízkým vzdáleným. Cizojazyčné vánoční formule se nám často vybaví bez větších potíží. Víte však, co výrazy označující tento svátek vlastně znamenají?
Přejeme vám krásné a klidné Vánoce, ať už je slavíte v zemích křesťanských mší, zimních slunovratů nebo svatých nocí. 

Portál nechybujte.cz pro výuku češtiny jako cizího jazyka

14.11.2014

nechybujte.czV rámci podpory vzdělávání přizpůsobila společnost Lingea portál o češtině nechybujte.cz také žákům, kteří se češtinu učí jako cizí jazyk. Nově jsou k dispozici texty nápovědy a ovládání v angličtině, němčině, polštině, slovenštině, ruštině, ukrajinštině a vietnamštině. Každý si tak může vybrat, který jazyk je mu nejbližší, a vyhledat informace, které potřebuje.

Vyjmenovaná města a obce v krajích českých?

01.11.2014

Vyjmenovaná slova naučená na základní škole se snad nedají zapomenout... Do těchto seznamů jsou zařazeny i názvy některých českých a moravských měst i obcí. Zajímá Vás, kolik jich u nás celkem máme?

Portál o češtině www.nechybujte.cz rozšířený a v novém kabátu

23.09.2014

Právě jsme výrazně rozšířili podobu internetového portálu o češtině nechybujte.cz. Kromě Slovníku současné češtiny, Pravidel českého pravopisu, Slovníku českých synonym a nástroje pro doplnění diakritiky je nově součástí i Gramatika češtiny. Nová grafická podoba portálu umožňuje rychlou orientaci v příjemném prostředí.

Císař Augustus - 2000. výročí úmrtí

10.08.2014

19. srpna to bude 2000 let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších panovníků starověku císaře Augusta. V čem byl tento muž tak významný? A proč je po něm pojmenován měsíc srpen v mnoha evropských jazycích? To vše se dozvíte v krátkém medailonku o této historické osobnosti.

Poznáte místa na fotografiích?

08.08.2014

Prázdniny se pomalu ale jistě stávají minulostí. Pro někoho stesk za odcházejícím létem a časem dovolených, pro jiného radost z návratu do běžného režimu. Úplně pro všechny je tu letní fotosoutěž! Poznáte, ve kterých státech byly jednotlivé snímky pořízeny? Tipněte si a vyhrajte knižního průvodce na cesty!

--> Soutěž už má výherce.

Abeceda, tóny a obávaný tritón

07.08.2014

Názvy jednotlivých tónů si možná ještě pamatujete - c, d, e, f, g, a, h. Jedná se o písmena ze začátku abecedy, ovšem pořadí odpovídá jen částečně - chybí tam b. Proč tomu tak je? A proč se naši předkové obávali tritónu?

Proč jsou oba letní měsíce dlouhé?

25.06.2014

Je zvláštní, že měsíce červenec a srpen sestávají shodně z 31 dní, ačkoli se jinak v kalendáři delší měsíce pravidelně střídají s kratšími. Jen v létě nastane tato velmi příjemná změna. Nikdo si určitě nestěžuje J, ale jen málokdo ví, proč tomu tak je. Při pátraní po příčinách jsme doputovali až do dalekého Říma. Ostatně, není to asi příliš překvapivé, vždyť všechny cesty vedou do Říma…

Přemýšlíte nad tím, kam letos vyrazit na prázdniny? Co třeba na Slovensko?

21.06.2014

Země našich sousedů nabízí mnoho příležitostí, jak strávit příjemnou rodinnou dovolenou. Leží nedaleko a obvykle nebývá přeplněna turisty. Pobyt zde navíc vyjde docela levně. Odnesete si odtud spoustu zážitků, ať už budete obdivovat města, hrady a zámky, relaxovat v termálních lázních, v hotelu s bazénem nebo poznávat národní parky nacházející se mimo dosah civilizace.

Happy Hoppy - nový zábavný a výukový komplet angličtiny pro děti

04.02.2014

Představujeme Vám novinku, zábavný komplet pro výuku angličtiny pro děti od 4 do 9 let. Učte se s dětmi anglicky pomocí písniček, procvičujte slovíčka při hraní pexesa a deskových her a užijte si zábavu při plnění zajímavých a různorodých úkolů obsažených v přiložených pracovních listech. Výukový komplet je již několik let využíván ve výuce.

Nový portál o češtině www.nechybujte.cz

28.01.2014

Společnost LINGEA spustila mimořádný internetový portál nechybujte.cz, který je zdarma k dispozici široké veřejnosti. Jedná se o první komplexní portál věnovaný češtině. Obsahuje tři jedinečná a zcela aktuální lexikografická díla, která jsou výsledkem 15 let intenzivní práce autorského týmu LINGEA. Najdete zde běžnou slovní zásobu, odborné a cizí výrazy, slova hovorová, nespisovná i nejnovější termíny. Součástí portálu je moderní výkladový Slovník současné češtiny s nebývalým rozsahem 70 000 hesel.

Mluvník

01.12.2013

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku, konverzační příručky a přehledu gramatických pravidel. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle naleznete množství praktických vět obsahujících dané klíčové slovo. Mluvník vám pomůže pohotově a správně se vyjadřovat v cizím jazyce a získat jistotu ve vyjadřování.

Elektronický slovník pro celou školu zdarma!

26.08.2013

Vyvěste plakát a získejte neomezenou licenci vybraného elektronického praktického slovníku Lexicon 5! Slovníky můžete používat na všech školních počítačích. Licence platí po dobu vystavení plakátu v prostorách školy.

Dict.com – slovníky, na které se můžete spolehnout

24.08.2013

Představujeme vám nový zcela unikátní vícejazyčný portál, který je výsledkem dlouholeté práce řady odborníků. Nabízí středně velké slovníky pro 23 jazyků nejen pro českého uživatele, ale i pro cizince.

Učení slovíček s Lexiconem 5

23.08.2013

Při výuce cizího jazyka se žáci neobejdou bez učení nových slovíček. Jejich procvičování pro ně může být s Lexiconem mnohem jednodušší. K vybraným slovníkům jsou dodávány předem připravené tematické okruhy slovíček, která se mohou naučit a následně se z nich nechat vyzkoušet. Kromě nich si mohou žáci snadno vytvořit i okruhy vlastní, přesně podle probírané lekce.

Inspirace na cesty

10.06.2013

Prázdniny se nezadržitelně blíží. Plánujete dovolenou v zahraničí? Nebo se chystáte na výlet do Vídně? V obou případech jistě oceníte turistického průvodce, v němž vedle popisu pamětihodností najdete i praktické informace, tipy a rady, kde se třeba dobře najíst.

Gramatika v Lexiconu 5

04.06.2013

Elektronický slovník Lexicon 5 je užitečným pomocníkem při opakování gramatiky nebo výuce nového gramatického jevu. Studenti mají po ruce přehled všech základních pouček, které potřebují ke komunikaci v cizím jazyku.

Zdokonalte výuku jazyků na vaší škole!

01.06.2013

Hledáte nové inspirace do výuky cizích jazyků? Rádi byste si vyměnili zkušenosti s kolegy z jiných škol? Přinášíme pro vás nabídku konferencí, kterých se můžete zúčastnit.

Podpora nadaných studentů

27.05.2013

V českém školství není stále nadaným dětem věnována taková pozornost a péče, která by vedla k plnému rozvoji jejich schopností a dovedností. O neobvyklém talentu některých žáků se dokonce neví, neboť jej učitelé nedokáží rozpoznat. Všem zájemcům proto nabízíme přehled speciálních portálů, které se touto tematikou zabývají.

LINGEA doporučuje: otestujte se na zkoušky Cambridge English

21.04.2013

Potřebujete své žáky a studenty prověřit před zkouškami Cambridge English? Využijte zdarma portál test:fest, kde jsou k dispozici zkrácené verze oficiálních testů

Literární soutěž Ze šuplíku fantasie

13.03.2013

Naše společnost s radostí podpořila 2. ročník literární soutěže Ze šuplíku fantasie, která začíná 13. března 2013 a jejími hlavními organizátory jsou Střední škola KNIH, o.p.s., Gymnázium Globe, s.r.o. a Business for Breakfast, s.r.o.

On-line slovníky LINGEA

10.03.2013

Na adrese http://slovniky.lingea.cz/ najdete v této chvíli nejpočetnější rodinu online slovníků, které můžete používat zcela zdarma. Jedná se o překladové slovníky pro 26 jazyků v rozsahu od 6 000 až 35 000 hesel podle jazyka.

Slovníky pro mobilní zařízení

15.02.2013

Chcete mít překladový slovník vždy po ruce? Vyzkoušejte některou z aplikací LINGEA pro mobilní telefony, kapesní počítače a tablety. Nová platforma HandyLex 2 vám nabízí pohodlné a jednoduché vyhledávání slovíček kdekoli a kdykoli. Jedná se o off-line slovníky, není tedy nutné připojení k internetu.

Jména a příjmení v Čechách i na Moravě

15.02.2013

Zajímá vás význam a původ vašeho příjmení? Pro mnohé je jejich objasnění velmi důležité a s prosbou o pomoc se obracejí na odborníky či sami zapátrají na různých genealogických serverech. Hledání původu příjmení je mnohdy práce zdlouhavá.

Novinky do výuky - gramatiky LINGEA

14.02.2013

Představujeme novinky z knižní produkce nakladatelství LINGEA - gramatiky pro deset jazyků s množstvím praktických příkladů a výkladů.

Slovníky LINGEA - slovníky roku 2013

13.02.2013

V soutěži Slovník roku 2013 pořádané Jednotou tlumočníků a překladatelů získaly slovníky nakladatelství LINGEA celkem 4 ocenění. Do jubilejního 20. ročníku této tradiční soutěže bylo přihlášeno 80 titulů. Porota zasedala 8. února 2013.