Jsme on-line +420 541 233 160

Dějepis a zeměpis

Atlasy: historie, geografie, globální svět

Dějiny i současný svět jako na dlani

    Atlas Atlas Atlas Atlas Současný svět je velmi propojený, přitom však rozhodně není homogenní. Rozdělení bohatství  a zapojení zemí do procesů globalizace je velmi  nerovnoměrné, a to většinou v důsledku historického  vývoje. Atlas nahlíží na současnou globalizaci  i pozice států a oblastí z mnoha úhlů pohledu a vše názorně ukazuje na mapách a v grafech Migrace je téma, které dnes vzbuzuje mnoho emocí. Přestože naše země stojí stranou hlavních migračních proudů, je užitečné se seznámit s tím, co pohání migraci v různých částech světa a jakých podob migrace nabývá v Evropě, USA, Kanadě, Mexiku, na Blízkém východě, v Turecku, Číně, Indii a v Jihovýchodní Asii.  

Nová řada tematicky zaměřených atlasů se věnuje různým obdobím lidských dějin a problematice současného světa v širších souvislostech. Čtivý obsah, podrobné mapy i přehlednou infografiku ocení učitelé, žáci i všichni zájemci o historii a aktuální dění. Přečtěte si podrobnosti! Stačí kliknout na obálku vybrané knihy.

Potřebujete poradit s výběrem? V případě dotazů a objednávek nás kontaktujte na e-mailu skoly@lingea.cz nebo volejte 541 233 160.


Komiksy

Seznamte se s legendárními mořeplavci, vědci, cestovaleli, významnými historickými osobnostmi i řeckou mytologií:

     

 

Komiksy milují děti i dospělí. Příběh vás doslova pohltí svou vizuální stránkou, detailním vykreslením krajiny, ať už skutečné nebo mytické, i dokonalým střídáním barev navozujících potřebnou atmosféru. Historické příběhy jsou díky spolupráci s odborníky popsány přesně, poslouží tedy i jako hodnotný doplněk při výuce dějepisu. Dnešní děti často nechtějí čít obsáhlé texty, komiksové zpracování je jedna z cest, jak je zaujmout, vtáhnout do příběhu, díky čemuž si historické události a osobnosti snadno zapamatují.

Podrobnosti o knihách a ukázkové stránky se zobrazí po kliknutí na jejich obálky. 

V případě dotazů a objednávek nás kontaktujte na e-mailu skoly@lingea.cz nebo volejte 541 233 160.


Další bohatě ilustrované publikace

Zapomenuté národy starověkého světaZapomenuté národy starověkého světa

Kniha Zapomenuté národy starověkého světa vypráví o dávných národech, jež, ačkoli jsou převážně zapomenuty, nás ovlivňují i dnes. Nebo jde o národy, o kterých si pamatujeme jediný fakt, zatímco vše ostatní se vytratilo.

Cílem publikace Úžasné památky starých národů je provést čtenáře některými z nejznámějších archeologických lokalit světa. Kniha současně ukazuje, že díky trpělivé detektivní práci celých generací badatelů i vědeckému pokroku v archeologii dnes víme o minulosti více než kdy dříve.

Vstupte s námi do světa, kde se otevírají dveře k minulosti i okna do budoucnosti lidské civilizace. Každá stránka je propletena bohatými ilustracemi a mapami měst. Kniha Historie světa v příbězích 25 měst vznikla ve spolupráci s Britským muzeem. 


Podrobnosti o knihách a ukázkové stránky se zobrazí po kliknutí na jejich obálky. 

V případě dotazů a objednávek nás kontaktujte na e-mailu skoly@lingea.cz nebo volejte 541 233 160.